Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

  • Facebook
  • Reklama

Vitásek versus Bertha

Pridané: 28. 1. 2021 o 15:16 | ID článku: CLA474 | Zobrazenia: 1111x | Komentárov: 13 | Autor: Vitasek

V minulom roku mi môj priateľ zo Švajčiarska daroval malý bezmotorový model s krídlom o rozpätí 1600mm. Model bol pekný, veľmi ľahký, bol vybavený dvomi servami pre ovládanie smerovky a výškovky. Krídlo bolo potiahnuté japonským hodvábom a bolo nedelené.
Pretože mám niekoľko podobných modelov s elektrickým pohonom, rozhodol som sa model ponúknuť na predaj v českom Modelbazare a to za cenu 999 Kč, čo je približne 38 €.
Zakrátko sa mi začali ozývať záujemcovia z ČR a záujem prejavil i Dušan Bertha z Bojníc. Všetci však chceli model poslať i keď v inzeráte som napísal, že z dôvodov veľkosti nie je možné model posielať poštou. Dvaja modelári z ČR si chceli pre model prísť osobne . Medzitým mi napísal spominaný modelár z Bojníc, či by som mu mohol na krátky čas model odložiť, že si určite preň príde a že odo mňa kúpi i nový model RES Eli, ktorý som postavil z perfektnej stavebnice J. Valaštiaka. Vzhľadom na to, že som peniaze nutne nepotreboval, tak som sa s ním dohodol, že mu modely rezervujem dovtedy, až bude mať príležitosť si ho osobne prevziať. Záujemcom z ČR som oznámil, že model je už predaný...
Po dlhšom čase mi Bertha oznámil, že pre model príde jeho známy , ktorý ale nie je modelár. Tak som obidva modely starostlivo zabalil. aby sa nepoškodili. Pre model prišiel šofer s dodávkou plnou rôzneho materiálu, tak sme sa spolu rozhodli uložiť model na pravé voľné predné sedadlo. Bol som spokojný, pretože som veril, že doprava prebehne bez problémov. Bohužiaľ mi ale zakrátko Bertha oznámil, že model prišiel poškodený , že mal zlomené ucho krídla, ale že to sám opravil. Poškodenie ma prekvapilo, pretože model sme dobre uložili a šoféra som upozornil, že náklad je velmi krehký.
Moja spokojnosť však nemala dlhé trvanie, pretože som dostal tento mail:
Dňa 27.1.2021 o 16:44 Dušan Bertha napísal(a):
pán Vitasek som velmi sklamaný ten malý model nestal za nič !!! bol opravovaný lepený trup a sa ta prachniva balza dolamala už vo vzduchu.Za tie peniaze by som kupil 2 krasne vetrone aj motorizovane . Dufam že mi pošlete nejaku kompenzaciu .Dakujem.
Odpovedal som takto:
Poslal som vám za cenu cca 38 € nepoškodený a pečlivo zabalený model, ktorý vám dopravil váš známy. Dopravcovi som ho ešte aj uložil do vozidla tak, aby sa nemohol poškodiť. Telefonoval ste mi, že model prišiel so zlomeným krídlom, ale že ste ho opravil. Nezmienil ste sa vtedy, že by model nebol inak v poriadku. Potom ste model odštartoval na gumipraku, kedy sa vám dolámal vo vzduchu. Určite sa za vleku zlomilo krídlo a nie trup, o ktorom píšete že bol opravovaný. Nakoniec ma ešte nepriamo obviňujete, že som vám predal veľmi predražený kompletný model s rozpätím 1600mm, dvomi servami a palubným článkom 4x micro NiMh, pretože, ako píšete, by ste za tú cenu ( 38€ ) kúpil 2 krásne vetrone aj motorizované.
Z týchto dôvodov odmietam akúkoľvek náhradu a žiadam vás, aby ste ma ďalej neobťažoval.
Jeho odpoveď prišla okamžite:
No aby bolo jasno ta haraburda čo ste mi poslal mala opravovaný trup ktorý bol zlomeny za krídlami krido som zalepil to je v poriadku aj teraz a tie staré serva vam možem poslať a čo sa týka toho vetrona Eli to tieš robil nejaký tesár a nie modelar až si myslíte že sme vyrovnaný tak sa s vami porozpravam až sa stretneme alebo až skončí locgdawn.takto ma ešte nikdo neojebal Vetron ELI je tiež haraburda ako aj ten čo ju robil .!!!!

Všimnite si, že zrazu je i model Eli haraburda ako aj ten, kto ju robil. Nemám k tomu čo dodať , iba to, že mail považujem za vyhrážanie.
Tohto som sa teda dožil po osemdesiatich rokoch modelárstva
Ak si teda ktokoľvek myslí, že som na vine, príďte ma ukameňovať...
Olin Vitásek
Fotografie tej „haraburdy“ prikladám. Bohužiaľ, fotografiu malého modelu som z mô jho archívu vymazal.

Autor Správa
Pitr
modelár

Príspevkov: 49

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 1. 2021 o 16:04 | odkaz na príspevok
Neviem co k tomu dodať p. Vitasek. Akékoľvek slová sú zbytočné. Smutné.
Bydlisko: Bratislava
marianmacek
modelár

Príspevkov: 1321

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 1. 2021 o 18:11 | odkaz na príspevok
Ahoj Olino,

nadá sa mi nereagovať na tento Tvoj článok. Nechápem čo dotyčný pán rieši. Za smiešnu sumu má lietadlo,
od pána modelára, ktorý sa tomu venuje desaťročia a je nespokojný ? Kto vie čo s modelom robil, a ako sa
poškodil. Nechápem fakt niektorých ľudí.

prajem pekný večer

Marián Macek
Bydlisko: Piešťany ( 48 rokov )
vrato
modelár

Príspevkov: 202

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 1. 2021 o 22:38 | odkaz na príspevok
Ja uz som sa poucil, ze netreba rezervovat , ale predat prvemu zaujemcovi, co vie pre predavanu vec prist co najskor. Najlepsie pri modeloch urcite osobny odber a ked si to dotycny obzrie, tak si ma byt vedomy, ze ho prebera taky aky je. Ked ho rozbije vlastnou chybou, nema uz co pytat peniaze naspat. To by tu mohol kazdy, co kupi model, cez bazar a rozbije ho, pytat peniaze naspat.
Bydlisko: Ružomberok - Bratislava ( 42 rokov )
miro2
modelár

Príspevkov: 31

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 1. 2021 o 08:17 | odkaz na príspevok
Nenechaj sa znechutiť Olin.Dotyčnému pánovi asi udrela korona miesto na plúca,na niečo iné.
Bydlisko: Svatý Jur ( 60 rokov )
BOravec
modelár

Príspevkov: 527

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 1. 2021 o 09:40 | odkaz na príspevok
Ja som kúpil kedysi od pána Vitáska tento model:

Bol za symbolickú cenu, moje deti sa na ňom naučili lietať a používame ho doteraz. Nakoniec je to náš najobľúbenejší model. Má už zopár rokov a havárií za sebou ale stále slúži.
Pre mňa je pán Vitásek jeden seriózny a ústretový človek a modelár, akých je veľmi málo.
Bydlisko: Bratislava
Berry
modelár

Príspevkov: 292

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 1. 2021 o 11:36 | odkaz na príspevok
Ahoj Olinko,
to čo popisuješ je skutočne smutné. Neviem, kto je ten človek menom Berth, môžme sa iba domnievať, že sa jedná o "špičkového modelára a RC pilota", ktorého určite všetci "radi" stretneme na nejakom modelárskom podujatí. Každopádne je exemplárnym príkladom toho, že ľudská hlúposť, arogancia a chrapúnstvo ešte stále nedosiahli svoj vrchol ... ... a že sa teda niektorí fakt o to snažia!
Nedaj sa znechutiť a kašli naňho.
Všetko dobré Ti prajem a aby sme sa už mohli zasa vidieť niekde na letisku.
Bydlisko: Šenkvice
robis
modelár

Príspevkov: 1

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 1. 2021 o 13:19 | odkaz na príspevok
Olin, kašli na blbcov. Užívaj života v pekných spomienkach strávených na letisku s kamarátmi. Dobré meno a Tvoj prínos pre modelárstvo Ti nikto nemôže pošpiniť. Drž sa. Boris
Dodomodelar
modelár

Príspevkov: 126

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 1. 2021 o 22:03 | odkaz na príspevok
Ahoj Olino bohužial aj takíto blbci sa nájdu.
Bydlisko: Horné Saliby ( 54 rokov )
MaRRos
modelár

Príspevkov: 30

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 1. 2021 o 22:15 | odkaz na príspevok
Pana Vitaska poznam od 12tich rokoch. Stretavali sme sa na sutaziach vetronov f3j, f3b a f3f. Na sutazi svahovych vetronov mi daroval stavebnicu pylonoveho modelu Dara. Je to pan modelar a seriozny clovek. S pozdravom Martin Hudak.
Bydlisko: Svit ( 40 rokov )
mikicek
modelár

Príspevkov: 97

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 1. 2021 o 21:19 | odkaz na príspevok
Ahoj Olin,

nezvyknem reagovať na hlúposti ľudí, ale ako píše Berry, "ľudská hlúposť, arogancia a chrapúnstvo ešte stále nedosiahli svoj vrchol". V prípade toho pána Berthu, či Bertha musím povedať, že je už skoro tam. Určite každý, kto Ťa pozná, nebude veriť nezmyslom neznámeho "modelára", ktorý dokáže za 38,-€ kúpiť dva špičkové motorizovné vetrone. (mimochodom dúfam, že si to ten p. Bertha prečíta a pošle mi odkaz, ja potrebujem pre vnukov 6 takých modelov).
Olin, teším sa, až sa stretneme u vás na akcii a že sa tam s tebou príde p. Betrha porozprávať. Ja, a verím že aj ostatní, sa do tejto debaty veľmi radi zapojíme.

Držím ti palce a teším sa na stretnutie.

Miki
babacisko
modelár

Príspevkov: 62

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 1. 2021 o 21:47 | odkaz na príspevok
Ahoj Olinko,

Tak toto je ozaj moc smútné a som smutny z toho že práve ty, taký dobrý človek a modelár musí riešiť takéto výlevy tohto individua... Viem že ťa to vnúrne štve aj ked chyba nieje na tvojej strane a preto ťa chcem poprosiť aby si mi do súkromej správy napísal mail na p. Bertha. Ja sa s ním dohodnem a tých 38 EURO mu pošlem na účet aby bol spokojný a zahoď celú túto situáciu za hlavu, nemá zmysel to riešiť.

Dakujem
Juro.
Bydlisko: Trnava ( 29 rokov )
BOravec
modelár

Príspevkov: 527

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 1. 2. 2021 o 13:08 | odkaz na príspevok
Snáď tu nebudeme sponzorovať podvodníkov..... Ten človek veľmi dobre vie, čo urobil a určite to neurobil len jednej osobe.
Bydlisko: Bratislava
otos
modelár

Príspevkov: 53

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 5. 2. 2021 o 07:47 | odkaz na príspevok
Zdravím Olin.

Nerieš niekoho zlomené ego. Mal som možnosť lietať tebou opravené modely, ktoré sa ku mne dostali cez kamarátov. Ja som ich tiež už posunul ďalej. Ale na takú hodinársku prácu ktorú si odviedol na nich, by si netrúfol každý. A že bola kvalitne spravená, svedčí o tom fakt, že tie modely lieta už tretí pilot.

Oto
Bydlisko: Tomášov ( 55 rokov )
  • Pridať komentár
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Úvodná stránka
  • 84 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 23 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 5 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 10 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: herier,