Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4
autor správa
krsny11
modelár

Príspevkov: 272

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 6. 2013 o 16:07 | odkaz na príspevok
po prevŕtaní sa im nič nestane ani pri vyžšej záťaži alebo páde (určite nie na strede - mám to odskúšané) - je však trochu problém s upevnením k oske - ja používam nemecké samosvorné dvojité podložky + trochu lepidla na závity - inak sa to pri prudkých zmenách povoľuje hlavne ľavá predná a pravá zadná
Bydlisko: Veľké Kostoľany ( 54 rokov )
salamander
modelár

Príspevkov: 338

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 6. 2013 o 21:11 | odkaz na príspevok
Jednu som prevŕtal na 8mm a stena na strede ostala hrubá iba 1.5mm, žeby to stačilo ?
Pod vrtuľu musí ísť plochá podložka s dierou 8mm aby nemala loger, lebo matka neoprie na vrtuľu aby ju dotlačila.
Mám to odskúšané , dal som tam oceľovú klasickú podložku lenže tá má dieru 8.5mm , posunie sa do boku a čo vyváženie ?
Takéto špekulácie sú o ničom, v Tatramodeli nemajú hliníkové podložky s dierou 8mm, vraj si mám dať vytočiť .
Štve ma to, s poštovným ma stáli 45Eur a okrem vyváženia ešte takáto babračka , ešte je otázne či sa to nerozletí .
Bydlisko: okr. Prievidza1952 ( 72 rokov )
krsny11
modelár

Príspevkov: 272

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 6. 2013 o 21:59 | odkaz na príspevok
mne sa to nerozletelo ani na jednej vrtuli (pravda, dve som zlomil pri teste nového software ale nie v strede) a čo sa podložiek týka, mne ich daroval jeden nemecký technik čo bol u nás vo firme robiť - sú takmer ako vejárové a pri doťahovaní sa sami centrujú a "zakusujú" do seba , teda ako dvojitá vejárovo -pérová podložka ........ale určite sa to dá urobiť aj nejako inak
a babračka ???? - ja som dostal od kamoša výstružník , baterkovú vrtačku som mal a už to viac neriešim.....
Bydlisko: Veľké Kostoľany ( 54 rokov )
salamander
modelár

Príspevkov: 338

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 10. 6. 2013 o 20:38 | odkaz na príspevok
T u sa dajú objednať org. vrtule na Phantoma http://www.ebay.com/itm/2PAIR-8045-DJI-8MM-hole-Carbon-fiber-CW-CCW-propeller-for-RC-Multi-Copter-Quad-/221226751918? ak by niekto
bral odtiaľto odkúpil by som ...
Bydlisko: okr. Prievidza1952 ( 72 rokov )
tomi79rv
modelár

Príspevkov: 60

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 10. 6. 2013 o 21:46 | odkaz na príspevok
už aj ja som ich pozeral, skoro aj objednal... ale dobré by bolo ak by niekto napísal aj osobné skúsenosti
Bydlisko: Rožňava
salamander
modelár

Príspevkov: 338

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 10. 6. 2013 o 22:02 | odkaz na príspevok
Na Rcmánii sa o tom dosť diskutuje, vlákno som založil ja, sú lepšie ako setové ale musia mať 8mm stred a zámok, hladko prevŕtane sú o ničom .
Ak by sa dali objednať tak dva pári by som bral – totiž nemám pajpal- kupujem len u nás.
Bydlisko: okr. Prievidza1952 ( 72 rokov )
tomi79rv
modelár

Príspevkov: 60

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 11. 6. 2013 o 15:15 | odkaz na príspevok
podľa obrázkov sa mi zdá, ako by to bola tá istá vrtuľa ako z Telinku, len je to urobené s tým zámkom a na 8mm.
Bydlisko: Rožňava
salamander
modelár

Príspevkov: 338

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 12. 6. 2013 o 17:58 | odkaz na príspevok
Ale je uhlíková...
Bydlisko: okr. Prievidza1952 ( 72 rokov )
marian-kovac
modelár

Príspevkov: 1

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 6. 2013 o 20:56 | odkaz na príspevok
Prajem pekný deň. Chcem si kúpiť aj ja Phantoma. Nemá ho náhodou niekto v blízkosti TN-TO-PD-BN? Chcel by som to vidieť na živo aj aké vide sa s tým dajú robiť.Ďakujem
longy
modelár

Príspevkov: 2

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 11. 2013 o 10:12 | odkaz na príspevok
Ahojte. Mam Phantoma uz celkom aj zalietaneho, keby sa chcel niekto kuknut tak lietam v okolo TT. Kedze uz som co to nalietal uvazujem nad dalsim upgradom. Jednak by som chcel trosku poopravit dobu letu, bo je starsne kratka - chcem pripojit 2 baterky pomocou jedneho kabla, ale teraz visiel novy vision Phantom a ide tam aj silnejsia baterka , ktora sa da kupit na ebayi. Neviete mi poradit ci ta silnejsia baterka ( okolo 5000) sa zmesti aj do stareho Phantoma. ci nato potrebuje phantom dajake speci upravenie alebo co . A dalej by som tam chcel dat FPV mozte mi nieco doporucit ?? za rozumnu cenu a dobra kvalita. Dakujem moc ...
walkera
modelár

Príspevkov: 1140

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 11. 2013 o 10:16 | odkaz na príspevok
Už to tu bolo spomínané veľmi veľa krát a ja budem teraz len citovať: Ak na Phantoma zavesíš FPV tak tvoj letový čas ak bude 3 min. tak budeš rád. Phantom je skôr na normálne lietanie ako na kamerovanie atď. Ja byť tebou tak Phantoma predám a namiesto neho si kúpim radšej F450 alebo F550.
Bydlisko: Senica ( 23 rokov )
longy
modelár

Príspevkov: 2

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 11. 2013 o 11:05 | odkaz na príspevok
akooo sak to hej , ale tie su zase drahsie a kym mam phantoma , tak sa snim naucim poriadne lietat a robit zabery a potom dalso upgrade bude az vyssi model ( chce to ovela viac penazi ). Na zaciatok sa to celkom da stym phantomom, nie je to na 100% ale zatial staci. aaa ked tam dam tu 2 baterku tak bude cas s FPV asi 6 minut nie ??? Inak dakujem ze si nieco napisal , bo som nevedel ci je tu vobec niekto aktivny ,,,
matus141
modelár

Príspevkov: 372

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 21. 11. 2013 o 16:42 | odkaz na príspevok
osobne si myslim, ze keby prekopes fantoma a kupis nejaky ram 450 alebo 550 a osadis tam veci z toho co mas, mozes dat vacsiu baterku bez obmedzenia miestom a aj fpv a mozes to vsetko pekne porozkladat... alebo sa mylim?
Bydlisko: Banská Štiavnica ( 35 rokov )
Ludo
modelár

Príspevkov: 773

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 11. 2013 o 05:43 | odkaz na príspevok
Na novom fantomovi V2 deklaruje DJI letove casy okolo 25min vo vise vratane kamery s 5200mAh baterkou co nieje vonkoncom zle cislo. No je pravda aj to ze konstrukcia Fantoma nedovoluje pouzit skladanu FPV vybavu ktora zahrna kameru, vysielac (aspon 200mW ideal 600mW) antenu, OSD s cidlom prudu a kartou riadenia s GPS antenou. - nehovoriac ze stoji 1000€
Idealne na FPV kopter jeDJI F450 a kopa inych uz fabricky otestovanych ramov a ich činskych klonov. Ta F450 je uz ale svojou "ložnou" plochou v strede na hranici nakolko umiestnit na takej ploche tolko produktov okolo OSD a FPV a aj baterku je skor umenie. Preto na FPV je idealny ram bud "H" alebo hybridny "spider"
V neposlednom rade ak je clovek sikovny a trocha zrucny tak si ram na kopter postavi sam. a tam sa da experimentovat. Napr. plastove ramena na DJI vazia okolo 52g kus. ak toto nahradime hlinikovym profilom 10x10mm tak rameno bude aj tuhsie a este aj o 30g lahsie pri rovnekej dlzke 250mm. No a pri styroch ramenach to uz robi krasnych 120g usetrenej vahy. Ja so svojim homemade Spiderom s činskymi motormi DT750 od HK a s vrtulami z rcTimeru 11/4,7 dosahujem s full FPV vybavou startovaciu hmotnost 1575g a to su na nom nalozene baterky s celkovou kapacitou 6600mAh a tam dosahujem naposledy merany cas 19.5min ak nan nalozim este aj GoPro3 tak hmotnost stupne na 1680g a cas klesne na 17min.
RC svet teraz zacal ponukat aj cinske motory Tiger motor MT2212-13 a MT2216-11 tie su uplne famozne, su uz fabricky dynamicky vyvazene a maju skvele charakteristiky a zatazitelnost.
Ak vsak clovek uvazuje nad vamenou matorov tak by si mal najprv na necisto skusit si nadymenzovat pohom na strankach www.ecalc.ch je to presne a da sa tam krasne vidiet ci zvoleny pohon je vobec vhodny na kopter.
Bydlisko:
tomi79rv
modelár

Príspevkov: 60

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 4. 12. 2013 o 16:21 | odkaz na príspevok
longy: ja mám phantoma s fpv, gimbalom, kamerou, ochrannými obručami (váha 1150g) a lietam s originál baterkou okolo 6 minút. dal som tam novú základnú dosku, motory t-motor antigravity a vrtule antigravity 9x3. (mám to v albume)
baterku tam nedáš z visionu, ak nie pod trup. skús ale tie vrtule použiť s visionu, údajne sú najlepšie pre dosiahnutie najdlhšieho letu. dve baterky sú tiež jedna možnosť, ale je to plus váha a nie vždy to prinesie úžitok. musíš si dať prioritu, či letieť v jednom kuse napríklad 9 minút, alebo osobitne s baterkami 2x6minút...

walkera: neviem či má cenu komentovať to čo si napísal... ale zbytočne tu mýliš ľudí... jedine možno v tom ti dám za pravdu, že F450 a F550 može byť ideálnejšie riešenie.
Bydlisko: Rožňava
1 2 3 4
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 133 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 12 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: