Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 21. 7. 2016 o 22:12 | odkaz na príspevok
JiriF:
To potom mas nizke min_throttle ked ti za letu zhasne motor, ja ho kvoli moznemu desync na nulovom plyne (poryv vetru, prudke klesanie v ose, zotrvacne manevre) nastavujem na vysiu hodnotu a radsej vypnem pid_at_min_throttle aby to po zapnuti a pristati na zemi nebolo nervozne. Airmode zatial nepouzivam co by pri starte a pristati samozrejme negovalo moje pid_at_min_throttle nastavenie.

Min throttle pomôže len do určitej miery, keď je moc vysoko, tak koptéra nevie poriadne klesať, a keď je dolu hlavou, tak moc rýchlo padá.
Keď vypneš PID loop na min throttle, tak ti pri nulovom plyne nestabilizuje koptéru a nereagujú páčky, s tým sa teda musí lietať
Nemá airmode už tieto pozemné nezbednosti vyriešené?
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
JiriF
modelár

Príspevkov: 184

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 21. 7. 2016 o 23:11 | odkaz na príspevok
To chce odhadnut uroven tej urcitej miery a samozrejme ju neprekrocit (tolko k desync) Ked vies za na nulovom plyne nestabilizujes v praxi prides len o maly a uple zanedbatelny rozsah plynu a jedna sa len o zvyk neuberat uplne na 0 ked chces riadit, Na druhu stranu s nulovym plynom bez pidov sa daju robit velmi efektne zotrvacne manevre (zdanlivy neriadeny pad v rotacii atd). Tiez nevylucujem ze som sam kdo to dokaze vyuzit a ocenit.
Bydlisko: Hlohovec ( 50 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 7. 2016 o 07:52 | odkaz na príspevok
vcera som zas raz skusil novy Betaflight a musim povedat, ze sa mi s nim nelieta zle
inac za povsimnutie stoji kvalita videa.. vsetko je tocene na full HD 30fps ale pasaz od 1:50 je tocena na 60fps.. youtube ovela viac "znekvalitni" video na 60fps ako na 30fps.. vsimnite si to ked letim tesne ponad travu
vyskusam este 48fps ako si s tym poradi


odkaz na Youtube
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 7. 2016 o 08:06 | odkaz na príspevok
Nahdhera ako vzdy. Dostavam chut na video.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
207peugeot
modelár

Príspevkov: 56

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 7. 2016 o 17:08 | odkaz na príspevok
[quote=Thinky]
vcera som zas raz skusil novy Betaflight a musim povedat, ze sa mi s nim nelieta zle
inac za povsimnutie stoji kvalita videa.. vsetko je tocene na full HD 30fps ale pasaz od 1:50 je tocena na 60fps.. youtube ovela viac "znekvalitni" video na 60fps ako na 30fps.. vsimnite si to ked letim tesne ponad travu
vyskusam este 48fps ako si s tym poradi

Koľko fps má celý hotový video klip? Ide o to, že keď postriháš video klipy s rôznym fps a dáš ho exportovať na napr. 30 fps, ten z 60 bude horší.
Bydlisko: Šúrovce
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 7. 2016 o 22:59 | odkaz na príspevok
nie ja som ho exportoval v 60fps cize ten 60fps je stale v 60fps akurat zaciatok a koniec je toceny na 30fps
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 7. 2016 o 23:08 | odkaz na príspevok
Aký bitrate majú jednotlivé klipy, čo si nahral?
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 7. 2016 o 08:07 | odkaz na príspevok

neviem ci je toto ono.. pozri si ako toci gopro 4 na full hd.. mam dojem ze az do 45Mb/s
lenze ja davam vo final cut pro priamo upload na youtube cize netusim v akom formate a akej kompresii to tam uploadne.. davam najvyssiu kvalitu a cely klip ma 400 MB kdezto keby som to dal exportovat ako source file tak je to 8 GB
..skusal som aj uploadnut surove video z gopro ale kvalita nieje lepsia.. youtube si to skonvertuje sam na tych par MB..
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
WiiPro
modelár

Príspevkov: 1516

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 7. 2016 o 10:57 | odkaz na príspevok
Ano youtube konvertuje na h.264 formát automaticky, bitrate okolo 4-6mb sa mi zda( pre 60fp viac) pri 720p

https://support.google.com/youtube/answer/1722171?hl=en
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 7. 2016 o 13:14 | odkaz na príspevok
Mne šlo hlavne o to porovnať s akým bitrate gopro točí pri 30 a pri 60 fps. Ak napr. 30fps točí na 30Mb/s tak kvalita bude dosť dobrá lebo každý frame bude mať 1Mb, ale ak pri 60fps zvýši bitrate na "len" 45Mb/s tak každý frame bude mať už len 0,75Mb a kvalita bude o niečo horšia.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
WiiPro
modelár

Príspevkov: 1516

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 7. 2016 o 14:17 | odkaz na príspevok
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 7. 2016 o 14:34 | odkaz na príspevok
Dík.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 7. 2016 o 15:09 | odkaz na príspevok
30Mbps mi toci aj na 60fps aj na 30fps takze kvalita je rovnaka akurat youtube si nevie rady s 60fps
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 7. 2016 o 17:21 | odkaz na príspevok
Buď som nepochopil čo si napísal alebo si si to zle zrátal, ale keď aj 30 aj 60fps točí s tým istým bit rate tak na 60fps je kvalita 2x horšia
Keďže si to na youtube nahral celé spolu v 60fps tak s celým tým klipom si youtube poradil rovnako.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 7. 2016 o 21:33 | odkaz na príspevok
nieje horsia kvalita.. si videl uz surove video z gopro na 60fps? je to absolutne bez kocky uplne rovnaka kvalita ako na 30fps.. v pocitaci je to dokonale! akurat youtube pri uploadnuti 30fps klipu nepokazi to video tak ako pri uploadnuti 60fps klipu.. proste youtube 60fps klip zkomprimuje ovela viac ako 30fps klip.. teraz berem v uvahu aj ostatne videa ktore uploadujem nie len toto jedno..
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 213 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 10 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: