Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
jojak
modelár

Príspevkov: 78

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 8. 2016 o 18:52 | odkaz na príspevok
caute, potrebujem poradit mam vysielacku At9 a prijamac R9D a neviem si poradit ako to zapojit. Aj som kukal videa ale nic poriadne som nenasiel. zapajam to na naze32 rv6 a cez cleanflight.

diky za niejake rady.
Bydlisko: Prievidza
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 8. 2016 o 18:58 | odkaz na príspevok
Spodné tri piny sú S-bus, tie zapoj na uart na naze32.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
jojak
modelár

Príspevkov: 78

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 8. 2016 o 19:07 | odkaz na príspevok


takto mam zapojene

EDIT. uz sa mi to podarilo spojaznit v cleanfighte nebolo zapnute #softserial.

ked skusam otacky motora v cleanfight tak jeden motor sa zacne tocit pri vysich otackach ako ostane?
Bydlisko: Prievidza
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 8. 2016 o 21:12 | odkaz na príspevok
Softserial? To by mohlo spôsobovať problémy, skús to dať radšej na druhý uart.
Ku tým otáčkam - treba si nakalibrovať regulátory > Dolu vrtule > V tabe "Main" nastav min command na 1000 a max throttle na 2000 > Choď do tabu "Motors" > daj ich naplno spoločným posuvníkom > pripoj baterku > počkaj kým to dopípa > daj posuvník na minimum > počkaj kým to znova dopípa > odpoj baterku.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
jojak
modelár

Príspevkov: 78

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 8. 2016 o 21:47 | odkaz na príspevok
ano uz som to skalibroval mohlo to. som v tom daky strateny niaky dobry navod nepoznate ako to tam ponastavovat?

co by to mohlo sposobovat? lebo som rad ze to vlastne ide
Bydlisko: Prievidza
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 8. 2016 o 22:50 | odkaz na príspevok
...tak a teraz mi povedzte ci vidite nejaky rozdiel v lietani na 8khz a 1khz.. multishot a oneshot.. sbus a ppm.. ja osobne som nebadal rozdiel ziadny ani trosku..


odkaz na Youtube


co sa tyka pidov tak s roll 5, pitch 6 , a yaw 10 mi to prepadavalo triaslo nedobre to lietalo tak som tam nabuchal toto a lieta to neskutocne presne a poslusne! toto bol premna obrovsky pocitovy rozdiel..

Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 8. 2016 o 00:01 | odkaz na príspevok
To, že necítiš rozdiel je len výhoda pre teba - aspoň nemusíš kupovať drahé komponenty a stačí ti bežať na starých šunkách
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 8. 2016 o 11:56 | odkaz na príspevok
Marek Thinky je to len dokaz toho ze vyvoj je v urcitej faze prelomovy a update uz nie je taky citelny ako v zaciatkoch co pre obycajnych ludi je fajn. Kopta ktora lieta k spokojnosti bude tak lietat aj za pol roka konecne priestor pre niektorych s niecim sa zžiť a lietat nie len kupovat prerabat nastavovat a nemat z toho to hlavne - lietat.

Mne osobne sa to teraz paci ked sa to skludnilo. Urcite vyvoj pokracuje ale uz da sa bez toho fungovat.

Navyse vidim ze jednotlivci ktory su v obraze uz nezdielaju svoje skusenosti ... Ja uz tiez neupdatujem len sa vezem
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 8. 2016 o 12:49 | odkaz na príspevok
Ako pre koho, ale tak ja už sa betaflightom nejako nezaoberám. Mne úplne stačí, že rozdiel cítia ľudia, ktorých som nakecal na raceflight.
Thinky: https://www.youtube.com/watch?v=ymD_5edHstU - s raceflightom sa freestyle určite dá
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 8. 2016 o 13:08 | odkaz na príspevok
Sekta raceflight.
Pokial o tom nepovies viac tak je zbytocne to spominat.

Ak sem das navod ako
odkazy kde stiahnut
ake komponenty su vhodne bude to mat vyznam inak nie.


Na videu mu to lieta pekne. Mne sa paci ako sa Thinky podeli o setup a o video to ma pre mna/vsetkych velky vyznam nie prazdne vystreli do tmy ktore nikomu moc nepovedia.

Neclovek - Marek mam kopteru jednu Martian 3 ak teda vravis Raceflight ma vyznam to skusat?

Mam regle lb20 multishoot
sp f3 race dosku
motory RB2204-13 2500Kv SKITZO Special Edition by Lumenier

Budem Ta pocuvat a skusim to. Hodil som Ti verejne rukavicu

Alebo zaloz Marek svoju temu Raceflight to by bolo tiez fajn podla mna. Jedine ze by si chcel nadalej utajovat svoj vyskum.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
-mio-
modelár

Príspevkov: 292

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 8. 2016 o 14:20 | odkaz na príspevok
Ako pripevnit hs1177 na ls210? Mate to cez jeden srob v strede toho bracketu, upevneny maticou, alebo ako?
Bydlisko: Bratislava ( 44 rokov )
Dzino
modelár

Príspevkov: 352

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 8. 2016 o 14:34 | odkaz na príspevok
LS210 by malo byt takmer to iste ako QAV-R 210 co mam ja. Ja som HS1177 pripojil iba jednou skrutkou a zpredu naklon drzi ten sikmy carbonfiber diel:
Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
galansky
modelár

Príspevkov: 192

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 8. 2016 o 15:07 | odkaz na príspevok
Kokos to si si tam riadne supy kondiky dal
Bydlisko: Belusa ( 32 rokov )
Dzino
modelár

Príspevkov: 352

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 8. 2016 o 15:14 | odkaz na príspevok
To su 1000uF/25V low ESR. Na kopte mam LittleBee 20A - tu starsiu verziu a ta dost rusi video.
Inak asi necham iba jeden kondik a zabudujem ho do kopty. Teraz su na dost nebezpecnom mieste. Dnes som pri nepodarenom obrate trochu pokosil datelinu a vsetky kondiky sa mi povalali....
Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 8. 2016 o 15:31 | odkaz na príspevok
poison:
Alebo zaloz Marek svoju temu Raceflight to by bolo tiez fajn podla mna. Jedine ze by si chcel nadalej utajovat svoj vyskum.

Pre mňa nemá význam tu o tom sám písať do prázdna. Ľuďom, ktorý si to nainštalovali a používajú to samozrejme pravidelne dávam informácie, nové funkcie, nové buildy, bavím sa s nimi o tom, ako im to lieta, ako to ladia, atď. Ale dobre, môžem sa o tom rozpísať.

poison:
Na videu mu to lieta pekne. Mne sa paci ako sa Thinky podeli o setup a o video to ma pre mna/vsetkych velky vyznam nie prazdne vystreli do tmy ktore nikomu moc nepovedia.

Aj týpek vo videu, čo som linkol má v popise setup

poison:
odkazy kde stiahnut

Tu sa dá stiahnuť aktuálne najnovší beta build.
Tu sa dá ku nemu stiahnuť konfigurátor, ktorý sa inštaluje následovne: Otvoríš chrome > Menu > Ďalšie nástroje > Rozšírenia > Myšou prehodíš stiahnutý .crx súbor do chromu > Potvrdíš inštaláciu.
A na koniec Tu sa dá stiahnuť najnovší multishot.

poison:
Ak sem das navod ako

Inštalácia je na F3 doskách niekedy otravná, ale v lepšom prípade stačí dosku pripojiť v DFU (so spojenými boot padmi) a vybrať stiahnutý súbor a flashnúť ho, ak to nepôjde, tak zaklikni všetky možnosti pri flashovaní a nastav baud rate na minimum a potom skús dosku odpojiť a znova pripojiť (so spojenými boot padmi).

poison:
ake komponenty su vhodne bude to mat vyznam inak nie.

Vhodné komponenty sú:
F4 doska s MPU6000 gyrom (ideálne Revolution)
ESC s F390 procesorom a gate drivermi (ideálne LB30A alebo XM20A) s BLHeli 14.65

poison:
Neclovek - Marek mam kopteru jednu Martian 3 ak teda vravis Raceflight ma vyznam to skusat?

Ak máš na to trocha času tak určite, ale nemôžem ti zaručiť, že ti to bude správne fungovať a že ti to bude vyhovovať.

poison:
Mam regle lb20 multishoot
sp f3 race dosku
motory RB2204-13 2500Kv SKITZO Special Edition by Lumenier

Obmedzenie SPRF3 dosky: Max 4k pid loop, veľký gyro data delay, čiže obtiažnejšie ladenie.
Obmedzenie LB20A reglov: Max 8k input, pri 2500kv asi aj obmedzenie max otáčok motora.
Obmedzenie BLHeli 14.4: Nutnosť manuálne cez blheli spraviť kalibráciu max plynu.


Teraz teda to sľúbené rozpísanie:

Raceflight nedávno prešiel kompletným rewritom - čiže všetok kód napísali od nuly. Betaflight je založený na cleanflighte, ktorý bol zase založený na multiwii kóde pre 8 bitové procesory a bol doupravený, aby fungoval na STM32Fx. Raceflight už od začiatku programovali tak, aby vyťažili maximum z F4 dosiek bez obmedzení starého kódu. Prečo? Pre precíznejšiu kontrolu, jednoduchšie ladenie a lepšiu stabilizáciu. Letový kód sa ešte stále rozvíja, ale už je viac menej stabilný a pomaly sa začínajú pridávať rôzne módy pre rôzne druhy lietania.
Ešte pripomeniem, že sa nejedná o poslednú oficiálnu verziu raceflightu RC12, ale o novú beta verziu.
Aby to ale celé nebolo len o lietaní, tak je naplánovaných (a miestami už aj implementovaných) viacero funkcií:
Samostatný konfigurátor (dačo ako mal openpilot) s jednoduchým nastavením a lepšími popismi funkcii - Plánuje sa
Nastavovanie BLHeli rovno cez konfigurátor (netreba blheli suite) - Už funguje, ale má pár bugov
Oveľa rýchlejšie sťahovanie blackboxových logov - Super vec
Preview pre raty aj s krivkou - Už to v sebe má dokonca aj betaflight konfigurátor
Rôzne letové módy, Pro Smooth pre hladšie pohyby koptéry, BrainDrain pre agresívnejšie reakcie páčok
A ešte boh vie čo iné, na čo som zabudol.

Odporúčané nastavenie:
Vypnúť akcelerometer (nastaviť v konfigurátore na "Gyro-only" )
Loop controll pri F3 nastaviť na H4
Motor PWM Rate pri F330 ESC nastaviť na 8000


Dzino:
To su 1000uF/25V low ESR. Na kopte mam LittleBee 20A - tu starsiu verziu a ta dost rusi video.
Inak asi necham iba jeden kondik a zabudujem ho do kopty. Teraz su na dost nebezpecnom mieste. Dnes som pri nepodarenom obrate trochu pokosil datelinu a vsetky kondiky sa mi povalali....

Ak lietaš na 4S, tak životnosť tých kondíkov nebude nič moc. Ideálne by boli na 35V. 1000uF je zbytočne moc, pokojne stačia aj 330uF, alebo jeden 1000uF na PDB a hrubšie káble k reglom (16-18AWG)
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 228 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 9 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: Waldas, juanez,