Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 8. 2016 o 00:03 | odkaz na príspevok
Ten frsky prijimac davam aj z papierom na obojstranku ak mas dobru pasku nemusi ist viac nic. Je problem ho dat dole.

X4r sb mam ich rad su velmi dobre nerozbalujem
Mam aj Frsky xsr ten je malinky v zmrstovacke no s dosahom je na tom horsie ako x4r sb

Pekne videjko

https://youtu.be/YhJpdCZNSDc
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
jojak
modelár

Príspevkov: 78

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 8. 2016 o 19:04 | odkaz na príspevok
chalani dnes sa na prijimaci odsekol kusok z anteny pri crashy, ci to niejak moze vadit?



niejaky tip ako zafixovat tu antenu? dik
Bydlisko: Prievidza
Dzino
modelár

Príspevkov: 352

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 8. 2016 o 19:23 | odkaz na príspevok
Antena musi mat presnu dlzku podla toho na aku frekvenciu ma byt naladena. Pre 2,4GHz je vlnova dlzka 12,5cm. Ta antenka na primaci mala 1/4 vlnovej dlzky cize okolo 3,1cm. Ak si z nej dosekol, tak sa vyrazne zmensil dosah, lebo si ju "preladil" na inu frekvenciu.

Mozes sa ju predlzit naspat na frekvenciu 2,4GHz - 3,1cm, ale odporucil by som kupit novu. Nieco takehoto:
http://www.banggood.com/3DBI-Brass-2_4G-Receiver-Antenna-Omnidirectional-IPEX-Port-Compatible-Futaba-JR-WFLY-p-1032401.html

Co sa opatrenia jedna, tak by som odporucil bud kupit drziak na antenu:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__67379__HobbyKing_Receiver_Antenna_Mount_Dual_45deg_with_Direct_or_Clip_Mount.html
alebo aj pomocou stahovacej pasky a teplom zmstovacou paskou pripevnit antenu k paske;
Neviem ci to bude vidno na fotke, ale asi takto:



Keby si chcel mam nahradny drziak na antenu, mozem posunut.

Tu je aj foto ako to mam riesene s drziakom:


Ten trziak je prichyteny na zadne stlpiky zo stahovacou paskou. Anteny idu odzadu do dvoch V trubiek a na konci co pretrcalo, tak som prichytil cez teplom zvrastovacou paskou.
Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
jojak
modelár

Príspevkov: 78

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 8. 2016 o 19:38 | odkaz na príspevok
kurna to neni bohvie co dosah sa zmeni o vela? tak objednam asi novy prijimac + ten kablik. ten drziak som uz kukal ale cez tu slamku neprevlecem to hrube na tej antenke. skusim to upevnit cez tu eskapasku + daku pevnu slamku.
Bydlisko: Prievidza
Dzino
modelár

Príspevkov: 352

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 8. 2016 o 19:51 | odkaz na príspevok
jojak:
kurna to neni bohvie co dosah sa zmeni o vela?

To Ti neviem takto povedat. To treba odskusat. Poloz kopteru niekde do nizkej travy a odskusaj vzlietnut. Ak ide tak chod o 10m dalej zas skus vzlietnut a tak dalej a ked nevzlietne, tak to je dosah....

Eska pasku by som neskusal, lebo je z kovu. Najlepsia je zvazovacia paska na kable. Je z plastu a tak pruzna a ked aj padnes tak sa iba ohne a nic sa nestane, ale je dostatocne pevna aby vahu anteny udrzala.
Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
jojak
modelár

Príspevkov: 78

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 8. 2016 o 19:53 | odkaz na príspevok
ok tak to tak skusim, hej myslel som tu pasku umelu na kable
Bydlisko: Prievidza
-mio-
modelár

Príspevkov: 292

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 8. 2016 o 20:47 | odkaz na príspevok
@poison alebo niekto s x4rsb: chcem sa spytat,v prevadzke sa to aj hreje,alebo pri odosielani telemetrie? Rozmyslam ze to dam pod pdb,ale pasuje to tam tak akurat, su na tom polozene napajacie kable reglov.Nebude to rusit alebo nieco? Nechal som to v krabici ako ste odporucali..Viem asi blba otazka, ale toto je moj prvy rc model, tak sorry.. o_O

A este z ineho sudka: mam 2 cw a 2 ccw motory, je to pri oboch tak ze ked vymenim kable tak idu proti smeru hodin, alebo su tie kable uz "vymenene" vnutri v tom motore a staci ich dat vsetky rovno?
Bydlisko: Bratislava ( 44 rokov )
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 8. 2016 o 21:07 | odkaz na príspevok
Jojak: Dzino dramatizuje... Stačí dať z antény dolu dipól (tá kovová trubička na konci) a z tienenia koaxu ubrať toľko, aby výsledná dĺžka bola spomínaných 31mm, nieje to žiadna veda. Ideálne by bolo ešte premerať, či vnútorný vodič koaxu nieje prerušený. Keby som vedel, kde bývaš, tak by som ti mohol poslať kus koaxu (mám ho tu zodva metre) a antény by si si mohol vyrábať z neho.

mio: to záleží od typu motorov, ale väčšinou tie káble "vymenené" nie sú, čiže dva budeš musieť prehodiť.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Dzino
modelár

Príspevkov: 352

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 8. 2016 o 21:17 | odkaz na príspevok
neclovek:
Jojak: Dzino dramatizuje... Stačí dať z antény dolu dipól (tá kovová trubička na konci) a z tienenia koaxu ubrať toľko, aby výsledná dĺžka bola spomínaných 31mm, nieje to žiadna veda. Ideálne by bolo ešte premerať, či vnútorný vodič koaxu nieje prerušený. Keby som vedel, kde bývaš, tak by som ti mohol poslať kus koaxu (mám ho tu zodva metre) a antény by si si mohol vyrábať z neho.

No, na mojom OrangeRX 720 som si tiez raz odsekol kusok antneny a tak som sa tiez pokusil odstranit koax z toho tenkeho kablika aby to bolo tych 3cm, ale ked som vysielac zapojil na 5V, tak mi iba zadymil a bolo po nom. Tak som tuto metodu neodporucal. Je lepsie mat funkcny vysielac z mensim dosahom a s moznostou vymenit celu antenu ako nemat vobec ziadny (ale aspon som mal zamienku kupit novy V2 s S.BUS )

BTW: Inak Joshua Bardwell pekne zkomolil Tvoje meno na predposlednom Live streame co ma. Spravil z Teba NeKloveka to som sa zasmial...
Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
mirec46
modelár

Príspevkov: 137

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 8. 2016 o 21:55 | odkaz na príspevok
Ahojte,
po dlhom case a niekokych lietaniach,a este dlhsom case kym som sa dostal k postprodukcii pridam aj ja jedno videjko. Taka myslienka a trochu treningu

odkaz na Youtube
Bydlisko: Žilina
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 8. 2016 o 22:03 | odkaz na príspevok
Dzino: To sa ti muselo podariť došramotiť ešte dačo iné, lebo aj keby bola tá anténa zoskratovaná, tak magic smoke by si vidieť nemal.

To už je tak, keď američania nemajú "Č"
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
jojak
modelár

Príspevkov: 78

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 8. 2016 o 22:27 | odkaz na príspevok
neclovek:
Keby som vedel, kde bývaš, tak by som ti mohol poslať kus koaxu (mám ho tu zodva metre) a antény by si si mohol vyrábať z neho.

to by bolo fajn, ja som z prievidze. sice vysielac zatial funguje sice neviem aky ma dosah ale ak to nieje komplikovane tak by som si to vymenil. lebo ked z ciny nieco pride je vecnost.
Bydlisko: Prievidza
-mio-
modelár

Príspevkov: 292

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 8. 2016 o 22:51 | odkaz na príspevok
@neclovek: pri kontakte s americanmi sa predstavuj ako neczlovek alebo nechlovek...
Bydlisko: Bratislava ( 44 rokov )
Beny123
modelár

Príspevkov: 44

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 7. 8. 2016 o 17:35 | odkaz na príspevok
Ktoré sú podľa vás aktuálne najlepšie motory s 5" vrtuľami ?
Bydlisko: Prešov
Dzino
modelár

Príspevkov: 352

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 7. 8. 2016 o 19:27 | odkaz na príspevok
Ja mam velmi dobru skusenost s Emax RS2205 2300kV a vrtulami 5040 (3 liste), ale dobre su aj motory DYS SE2205 2300KV
Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 192 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 10 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: 5ers,