Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 18. 10. 2016 o 16:03 | odkaz na príspevok
Ďakujem.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
andrej11
modelár

Príspevkov: 269

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 10. 2016 o 00:16 | odkaz na príspevok
Fuuu to aky opis. Super. Nečlo tak beries trojku hej?
Poison: Ked si nahodou kupis tu vcelu FatBee tak zistis ze v martanovi 3 je mrrrrťe miesta

Myslim ze toto je jednoznacny vytaz na indoor lietanie: Eachine Turbine QX70 70mm Micro FPV Racing Quadcopter BNF Based On F3 EVO Brushed Flight Controller
https://banggood.app.link/oSAQx9DfAx
Bydlisko: Bratislava ( 42 rokov )
airacutie
modelár

Príspevkov: 266

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 10. 2016 o 07:56 | odkaz na príspevok
Ja mam dva ramy Martian II 220mm, pozeral som aj 3ku, ale tam je toho miesta strasne malo a navyse, v porovnavackach na youtube stara mat spominali ze 3ka ma omnoho menej kvalitny karbon. mozno to bolo len u toho kusu, fakt je ze obe dvojky co mam su co do kvality velmi pekne.
Bydlisko: Bratislava ( 43 rokov )
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 10. 2016 o 13:54 | odkaz na príspevok
Martian 3 má málo miesta?? Veď by sa tam zmestil aj connex... Tá dvojka vypadá na freestyle dobre, ale je to strašný autobus.
Zatiaľ z "výskumu" zisťujem, že na freestyle je lepšia baterka hore keďže ťažisko je potom bližšie pri úrovni vrtúľ, no neviem na to nájsť žiadny rám čo by splnil podmienky:
Do 100g
Úzke ramená
Baterka hore
Cena pod 80€
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
ignac89
modelár

Príspevkov: 17

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 10. 2016 o 14:09 | odkaz na príspevok
Bydlisko: Bratislava
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 10. 2016 o 14:30 | odkaz na príspevok
neclovek: impulserc alien 5"
ano martian je sirsi aj vacsi od original aliena.. kazde zvucne meno ma aliena.. od borisa b, steele, nowak, quadmovr pokial neratame skitza charpu atd ktory musia lietat s lumenierom kedze je ich sponzor
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 10. 2016 o 16:22 | odkaz na príspevok
Thinky: to už radšej QAV-R...
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 10. 2016 o 16:53 | odkaz na príspevok
QAV-R sa dost lame.. spodne plato od celeho vrchneho plata vratane stlpikov.. kedze su len po 3 stlpiky je to slabsie ako 4 ktore ma alien.. aj skitzovy sa v jednom vlogu zlomil.. a nevidim v tom ziadne vacsie vyhody oproti alienovi.. s alienom vidim viac videi na youtube ako s qav-r.. ale ved jasne je to o tom co sa komu paci viac.. kazdemu sa paci ine preto je tolko druhov roznych produktov a znaciek
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 10. 2016 o 17:17 | odkaz na príspevok
No QAV-R je asi 10x lacnejší ako alien a je aj ľahší.
Alebo ak z podmienok vyhodíme úzke ramená tak QAV 210 je víťaz na plnej čiare - stojí pod 15€, má baterku hore, s váhou 90g je z martianov/alimentov/QAV najľahší a s dvojitým vrchným platom je nezničiteľný.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 10. 2016 o 18:22 | odkaz na príspevok
ja som v tom ze sa bavime o qav-r od lumenieru.. ktory je rovnako drahy ako alien.. absolutne nerozumiem preco porovnavas qav z aliexpressu s origo alienom.. ked uz tak to porovnavaj s martanom..
za druhe mal som aj qav a mam aj aliena.. pokial sa bavime o qav 3mm ktory vazi tych tvojich 90g tak na tom qav som zlomil aj rameno aj vrchne plato pri pade z dvoch metrov.. 3mm ram by som nechcel uz nikdy na svete nehovoriac o tom ze je to slabe ale ma to aj mizernu tuhost co bude mat za nasledok ovela nizsie pidi a oscilacie.. pokial sa bavime o 4mm ORIGINAL qav-R ktoreho vaha aj s PDB je 110g a porovnas si to s alienom ktoreho vaha aj s PDB je 120g tak ti z vysoka seriem na celych 10g navyse ked viem ze je ten ram pevnejsi!

videl som vela fotiek na instagrame alebo FB pri QAV-R ze to to spodne plato proste neudrzi..



nehovorim ze je to zly ram to urcite nie! keby som staval druhy quad tiez by som siel do qav-R ale podla mojho nazoru je az na 2 mieste za alienom..
a vidim to aj na youtube kolko ludi lieta s qav a kolko ludi lieta s alienom..

o neznicitelnosti ti poviem len tolko ze ked budes mat OSOBNU VLASTNU skusenost z original ramom od lumenieru alebo impulseRC a s jeho kopiou za 15e tak potom mi tu nieco hovor o neznicitelnosti! ten karbon od cinanov ani karbon nieje! vo vela pripadoch nejaky lacny fiberglass ktory sa len tvari ako karbon.. (vrchne plato na qav sa mi dalo ovela jednoduchsie a lahsie zlomit ako vrchne original karbonove plato z aliena.. to sa mi zlomit na dve casti ani nepodarilo skor som ho ohol polamal vlakna ale stale to pevne drzalo spolu) proste je to uplne ale uplne iny material! plato s qav som prestikol kombinackami ale alienove plato som nemal sancu prestiknut..
rovnako smer vlakien je dolezity! cinske kopie maju smer vlakien pod 45° uhlom kdezto qav-R od lumenieru alebo alien maju aj na ramenach aj na spodnom aj na vrchnom plate smer vlakien rovno co zaisti o 80% vyssiu tuhost a pevnost.. samozrejme pri takomto postupe vznika ovela ovela viac odpadu takze aj preto musi byt ram drahsi!

tymto nikomu nevnucujem nech si kupi najdrahsi ram na svete je to kazdeho osobna volba a samozrejme kto ma na co financie iba mi nedalo nereagovat na tvoju somarinu ze qav je vitaz na plnej ciare a ze je 10x lacnejsi ako alien kedze porovnavat cinu s originalom absolutne nemozes!

a este dodam ze ja osobne keby som mal ist teraz do nejakeho cinskeho ramu tak asi tento martan z ebayu.. podla videa je to jedna z tych lepsich kopii http://www.ebay.com/itm/Upgraded-Reptile-Martian-220mm-4-Axis-Carbon-Fiber-Quadcopter-4mm-Arm-w-XT60-/262386185873?hash=item3d176f7691:g:VrEAAOSwhDdXD0I~

https://www.youtube.com/watch?v=qfyYqBoX7fg
vo videu si mozes aj vsimnut kvalitu karbonu napriklad na ramene jednej cinskej kopie od druhej cinskej kopie.. a to sa bavime stale len o cinskych kopiach
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 10. 2016 o 19:05 | odkaz na príspevok
QAV z Ali porovnávam s alienom lebo môžem. Môžeš si porovnať aj Mercedes s Renaultom...kým to je tá istá úžitková kategória tak je to porovnateľné.
To, že QAV-R (aj originál) sa láme dobre viem.
Neviem, či si to pamätáš, ale ja som tiež nejaký čas mal QAV 210 za 13€ a bol to naozajstný uhlík pomerne dobrej kvality. Tá vec je naozaj nezmar, jediné, čo sa na tom ničilo boli stĺpiky a praskal pod váhou baterky vrchný plát (preto som písal o neho zdvojení). Ten rám ukončil svoje pôsobenie pádom z 30m na tvrdú zem a následné vyhorenie baterky absolútne zasvinilo vrchný plát, ani nebol zlomený, len sa mi to už nechcelo čistiť, spodný 3mm plát mám stále doma, je dobojovaný, troška ohnutý, má pár načatých hrán a stále je celý v jednom kuse. Práve tá neho menšia tuhosť tlmila nárazy tak, že sa to ohlo a potom sa to nezlomilo, navyše jeho ramená sú také široké, že sa zlomiť asi ani nedajú. Samozrejme netvrdím, že vydrží viac ako alien. Ďalšia vec: tuhší rám = viacej vibrácii sa prenáša do FC = treba viac filtrovania = nižšie PIDy, ALE tuhší rám bude zase mať vyššiu rezonančnú frekvenciu = menšia šanca, že to bude triasť na nejakej špecifickej polohe plynu.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 10. 2016 o 19:39 | odkaz na príspevok
no to je ozaj vyhra mat ohnuty ram ja mam doma tiez qav a mam to siroke rameno prasknute.. triaslo mi to ako rozjebana motokara a pomohli mi len pidi 2 a menej

Ďalšia vec: tuhší rám = viacej vibrácii sa prenáša do FC = treba viac filtrovania = nižšie PIDy, ALE tuhší rám bude zase mať vyššiu rezonančnú frekvenciu = menšia šanca, že to bude triasť na nejakej špecifickej polohe plynu.


a tato veta je len dokaz teorie a spekulacii..
tuhsi ram = viac vybracii? mne to viac triaslo na 3mm qav ako na alienovy..
tuhsi ram = viac filtrovania? preto ma kazdy na alienovy alebo qav-R LPF OFF? ak odoberas na youtube Mr.Steela tak si si mohol vsimnut jeho posledne video kde skusal 3mm ramena na aliena.. vysledok oproti 4mm? pri 4mm ramenach mal LPF OFF a pri 3mm musel dat LPF na medium a pidi znizit z 5 na 3 aby mu to netriaslo..
a tu to mas potvrdene aj od flyduina
A thinner frame and more flexible props seems to be a large contributor to vibrations.

a nielen zo steelovho videa ale aj z vlasneho lietania viem ze ovela vyssie pidi mi zniesol alien ako 3mm qav alebo zmr.. takze tuhsi ram = nizsie pidi je uplna somarina
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 10. 2016 o 20:21 | odkaz na príspevok
no to je ozaj vyhra mat ohnuty ram
je ohnutý asi o 3 stupňe...fakt tragédia, radšej keby sa zlomil

tuhsi ram = viac vybracii? mne to viac triaslo na 3mm qav ako na alienovy..
tuhsi ram = viac filtrovania? preto ma kazdy na alienovy alebo qav-R LPF OFF? ak odoberas na youtube Mr.Steela tak si si mohol vsimnut jeho posledne video kde skusal 3mm ramena na aliena.. vysledok oproti 4mm? pri 4mm ramenach mal LPF OFF a pri 3mm musel dat LPF na medium a pidi znizit z 5 na 3 aby mu to netriaslo..
Mal som martiana iii, potom sa mi zlomilo rameno, bolo ohybné jak guma a trasenia nebolo o nič viac (len na plnom plyne som mal z čiary horizontu sínusovku ). Je to naozaj len o rezonanciách. Vo výsledku trasenia z mäkkého rámu môže byť viac ako z tuhého, lebo bude chytať rezonancie.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 10. 2016 o 20:53 | odkaz na príspevok
vidis ja nemam ziadnu sinusovku na aliene.. ty na 3mm martanovy mas.. takze je to tak ako hovorim.. menej tuhy ram rezonuje viac ako ten tuhy ram cize pri tuhom a pevnom rame plati a vzdy bude platit LPF OFF! cize vyssie pidi.. menej oscilacii.. mensia nachylnost na ohyb.. zlomenie.. atd atd! netreba sa stale len teoreticky hnat za cislami! mensia vaha o par g na ukor pevnosti ramu nestoji absolutne zato!.. niekde su proste limity ktore uz ked prekrocis tak je to len horsie.. aj 2mm ramena na ramoch by ti usetrili vahu ale pevnost by bola doslova nulova.. alebo multishot.. kazdy sa siel posrat s multishotu a zrazu sa zistilo ze tadial cesta nevede.. a idu do digitalneho oneshotu.. atd atd..
ale nech si kazdy robi co chce mne to je jedno ja som ti iba poradil dobry ram s ktorym by si nemal problemi typu trasenie, ohnutie, zlomenie.. nemusel by si spajat 2 vrchne plata aby to bolo pevnejsie.. atd.. a trochu som tebe a ostatnym povedal vlasnu skusenost ktorou som si uz presiel.. uz nech si kazdy postavi co uzna za vhodne.. peace!
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 10. 2016 o 21:50 | odkaz na príspevok
Ja len tolko k tomu. Ram za 13 € okolo carbonu nesiel max. to bude imitacia carbonu na povrchu. Ohnuty carbon to je to iste ako ohnuty vrtak. Vsetko co pise Thinky je zalozene na realnych skusenostiach. Vo vela vecoch som Thinkiho pocuvol a nieco sa priucil a nelutujem ani trochu. Namiesto trapenia a vecneho ladenia sa tesim z lietania Martian 2 so 4mm ramenami lieta nadherne bez multishootu sam som prepadol multishoot manii. No teraz sa zaobidem. Nakoniec Thinkiho videa myslim jasne dokazuju ze dobre to robi.

Neclovek tiez raz na to prides ze kopta vie letiet bez toho aby sa triasla neboj sa
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 158 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 10 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: