Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 10. 2016 o 00:34 | odkaz na príspevok
Thinky:
vidis ja nemam ziadnu sinusovku na aliene.. ty na 3mm martanovy mas..

nečítaš, sínusovka bola s gumovým zlomeným ramenom a aj to len pri max plyne, lebo vtedy chytilo rezonanciu.

Thinky:
alebo multishot.. kazdy sa siel posrat s multishotu a zrazu sa zistilo ze tadial cesta nevede.. a idu do digitalneho oneshotu..

Tam si sa ojebal. Prečo vymýšľajú dshot? Mimo iné aj preto, lebo oneshot je proste pomalý a má veľkú latenciu, to presne vyriešil multishot už dávnejšie, a je overené, že s multishotom na 32k sa dá koptéra vyladiť lepšie ako s oneshotom na 2k. Dshot má samozrejme okrem nízkej latencie aj výhody digitálneho protokolu, ale to už je o inom...

Thinky:
Tvoju skúsenosť a názor rešpektujem. Netvrdím, že alien by nebol najlepší, asi by bol, ale nakoľko stojí to čo stojí, tak má silnú konkurenciu.
Thinky, Poison:
Mne to QAV tiež dokázalo chvíľu (kým som to mal v jednej verzii naladené) lietať krásne bez trasenia aj keď je ohybné - To vám môže Reyam potvrdiť, sám s tým dve baterky zaletel a veľmi sa mu to páčilo (to akurát prvý krát lietal ten hejtovaný raceflight).

poison:
Ram za 13 € okolo carbonu nesiel max. to bude imitacia carbonu na povrchu.

Až na to že ja som spravil všetky testy, ten rám bol vodivý, pri štiepení sa delil na vrstvy a po brúsení z neho ostával karbónový prach a triesky, žiadna napodobenina to nebola, dokonca som bol udivený tým, že to bol uhlík celkom slušnej kvality (na tú cenu).

poison:
Ohnuty carbon to je to iste ako ohnuty vrtak.

Nesúhlasím, tých pár stupňov ohybu nieje poznať, lebo nemá byť ako, má to rovnaký efekt, akoby jeden motor bol o dva milimetre vyššie - absolútne zanedbateľné.

poison:
Vsetko co pise Thinky je zalozene na realnych skusenostiach. Vo vela vecoch som Thinkiho pocuvol a nieco sa priucil a nelutujem ani trochu. Namiesto trapenia a vecneho ladenia sa tesim z lietania Martian 2 so 4mm ramenami lieta nadherne

Súhlasím, ale ako som napísal vyššie, musí byť aj iná cesta.

poison:
Nakoniec Thinkiho videa myslim jasne dokazuju ze dobre to robi

Video dôkazy?
Neni problém!
https://www.facebook.com/cody.matson.927/posts/10157588991020626 - Raceflight, multishot
https://www.youtube.com/watch?v=ymD_5edHstU - Raceflight, multishot, 3mm ramená!
https://www.youtube.com/watch?v=qvAig62LCfE - ...
A vy ma budete presviedčať, že to nikdy nepoletí tak dobre ako kiss...
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 10. 2016 o 07:16 | odkaz na príspevok
tu si precitaj..
https://quadmeup.com/pid-looptime-why-it-is-not-only-about-frequency/?utm_source=Viber&utm_medium=Chat&utm_campaign=Private

som videl ako lahko ti to slo naladit ale OK nehovorim ze 3mm ram sa naladit neda.. niekedy motyka streli cozeby nie.. ale co sledujem ludi tak vacsina ma s tym problemi.. nehovoriac o tom ze je bezdebaty slabsi na prasknutie ako 4mm
ale serme nato uz
ty tu davas cudzie videa ja ti nato odpoviem svojim videom..


odkaz na Youtube
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 10. 2016 o 07:44 | odkaz na príspevok
Renault ci Mercedes podla necloveka porovnatelne veci. Carbon frame ohnuty za 13€ cinani tie Neclovekove ramy dotuju asi. Moje lacne ramy z carbonom nemaju nic spolocne ohybne blato ale chapem pokial clovek neclovek carbon este nedrzal. Neclovek - ze naohybaj si svoj carbon podla vole.

Skusime jednoduhsi priklad teda
Renault ...

odkaz na Youtube


Mercedes ...

odkaz na Youtube


Neclovek Thinky Ti sem dal video vlastne a ty sem nakopirujes z netu. Ved Google mame vsetci.
Ved bud chlap a ronocenny super Thinkimu ked si sa uz do neho oprel .
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
marwi
modelár

Príspevkov: 215

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 10. 2016 o 10:11 | odkaz na príspevok
ach chlapci mat tak vase problemy, ja som rad ze lietam, poslucha ma to, mam z toho radost a zdokonalujem sa v tom... a v tom je ta krasa.. nie v stalych hadkach a porovnavaniach kto ho ma viac ci menej ohybneho peace...
Bydlisko: Martin ( 37 rokov )
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 10. 2016 o 10:38 | odkaz na príspevok
A stále si idú to svoje... ani sem nemusíte chodiť, len si do PC nainštalujte automatického bota ktorý bude na všetko dokola opakovať thinkyho najlepší setup na svete a dokonale lietajúci kiss, tak každý kto sa v tomto hobby o niečo pokúša okamžite dostane návod na dokonale lietajúcu koptéru a s nejakým ďalším rozvojom sa netreba zaoberať.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
igelitka
modelár

Príspevkov: 2

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 10. 2016 o 10:59 | odkaz na príspevok
presne ako vravi marwi. tiez som rad ze lietam ako tak zatial ma to neako netrapi i ked stale v tom mam chaos ako lietat ) No kazdopadne je radost to citat a ziskavat prehlad co a ako funguje )
ale je pravda ze QAV210 moc nevydrzi ten horny ram... premyslal som, ze s dalsieho odrezat ramena, par veci zbrusit a dat to ako horny ram... lebo ako dat za neaky ram cca 100e a uparat to niekde do stroma (mojim stastym zatial ) tak 100e v cudu
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 10. 2016 o 11:04 | odkaz na príspevok
neclovek dvakrat som pisal ze mne je u riti co si kto postavy co si kto kupi.. ty si sa pytal na ram tak som ti dal tip na dobry ram.. nasledne si ma zrusil ze qav z aliexpresu vitazi na plnej ciare a napisal si ze tuhsi ram potrebuje viac filtrovania tak som ta poopravil ze to je prave naopak.. a napisal som svoju vlastnu skusenost s qav za 15€ no 3x opakujem mne je uplne jedno co si kto kupy! ja som iba reagoval na tvoje prispevky ktore neboli pravdive.. nech si tu nezacnu ludia kupovat 3mm ramy namiesto 4mm lebo si budu mysliet ze su lahsie tym padom su lepsie a ze tie pevnejsie ramy potrebuju viac filtrovania ako menej pevne.. ja nenutim nikoho nech si kupi tie iste komponenty co mam ja! vela ludi co mi pisu co si maju kupit im radim najlepsiu moznost na ktoru maju financie.. nevnucujem nikomu aliena ani kiss!
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 10. 2016 o 11:53 | odkaz na príspevok
O to ide aby nezanikla pravda, skusenost a ochota zdielat svoje skusenosti . Kazdy si vybere uz sam co chce a co sa mu paci ale za pravdu sa oplati bojovat.

Nikdy nebude ram z aliexpresu za 13 € lepsi ako ram za x € od profi dodavatela. O tom snad nie je pochyb. O to tu islo ved sam mam doma zopar ali ramov no problemo ale porovnavat to jednoducho nejde.

Aj mne je jedno kto co ma ale ked citim nepravdu alebo je niekto v omyle tak sa mu snazim poradit ci uz si z toho nieco zoberie je kazdeho volba.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
marwi
modelár

Príspevkov: 215

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 10. 2016 o 13:28 | odkaz na príspevok
Presne tak ako pise poison. toto forum je na odovzdavanie skusenosti a nie ak niekto ma inu skusenost prehovarat ho o tom ze len moja je ta najlepsia. kazdeho skusenost je dobra skusenost ak sa o nu podeli. Ja napriklad nemam peniaze na origos ramy, vsetky komponenty mam z aliexpresu. Nebyt vlastnych chyb kedy som nieco poskodil alebo odpalil tak vsetko ide bez problemov. A pre moje potesenie a lietanie to staci. ak mi to stacit nebude a budem citit ze som limitovany hardwarom tak zacnem skumat fora co je lepsie. A necham si kludne aj poradit od ostatnych

lietanie je radost a hobby, a nikto nerobi hobby preto aby sa rozculoval a stresoval
Bydlisko: Martin ( 37 rokov )
andrej11
modelár

Príspevkov: 269

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 10. 2016 o 14:32 | odkaz na príspevok
Tak moja skusenost. Pozerali ste uz niekto toto: http://www.rotorama.cz/ramy/rotorama-h5
Ja osobne som si tento ram kupil postavil koptu lietal a pravdu poviem ze tuhši a odolnejši ram som v rukach nemal. Vyraba ho Mittner z ozaj kvalitneho matrošu. Aj ked je spodne plato 3mm po zlozeni a zatiahnuti s vrchnym 2mm platom že dovi dopo. V plnej rychlosti som s tym napakoval do štrku. Motory vytrhane vtx na sračku a rámu nič. Nie je najlacnejši, miesta tam je zhruba ako v marťanovi 3 ale vsetko sa da pekne upratať a lieta skutočne dobre.
Nejdem nikomu robit reklamu iba chcem poukazať že je tu aj ina cesta.
Od objednavky to mate do 3dni doma a postovne je 5e (kurierom)
Anteny som časom presunul dozadu a 5.8 antenu priamo z vtx na zdrhovačky.
Bydlisko: Bratislava ( 42 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 10. 2016 o 22:57 | odkaz na príspevok
parada andrej! konecne vidim aj aj inych strojceky HD kameru nenosis?


EDIT/
tuto sobotu zraz v martine v tomto parku.. https://www.youtube.com/watch?v=RKmwh_de5Bk
kto chce piste mi spravu! upresnim info.. pocasie nam hlasia polojasne
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
andrej11
modelár

Príspevkov: 269

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 10. 2016 o 23:43 | odkaz na príspevok
Thinky: Gopro 4 je v sufliku. Stale si vravim ze "pici uz ju tam dam ved nemoze Thinky iba furt jebat videa" ale stale je tak malo casu? Alebo "dačo" ze si lietam "sam"? Alebo som lenivy? Neviem.
Bydlisko: Bratislava ( 42 rokov )
marwi
modelár

Príspevkov: 215

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 21. 10. 2016 o 06:31 | odkaz na príspevok
Thinky:
tuto sobotu zraz v martine v tomto parku.. https://www.youtube.com/watch?v=RKmwh_de5Bk
kto chce piste mi spravu! upresnim info.. pocasie nam hlasia polojasne


do šľaka!

zrovna v tuto sobotu som v Martine ale mame oslavu cely den nabuduce thinky!
Bydlisko: Martin ( 37 rokov )
Slezina
modelár

Príspevkov: 44

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 21. 10. 2016 o 17:55 | odkaz na príspevok
Ja by som prisiel keby mi dorazil ram ale mesiac a pol a stale nic
Bydlisko: Banská Bystrica ( 41 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 21. 10. 2016 o 17:59 | odkaz na príspevok
tak to ti uz nepride mesiac a pol je ozaj dlha doba uz.. daj reklamaciu ze ti nic neprislo
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 197 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 12 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: