Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 46 47 48 49 50 51 52 53
autor správa
peterprievidza
modelár

Príspevkov: 176

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 1. 2019 o 18:23 | odkaz na príspevok
tak takto to vyzerá uzavreté:



a takto otvorené:



ovládať to budem servom - ťah to otvorí a do uzavretej polohy to vráti mosadzná pružinka
Bydlisko: Prievidza
StefanAbel
modelár

Príspevkov: 849

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 1. 2019 o 21:15 | odkaz na príspevok
Páni robíte to super ale ja som narazil na problém s umiestnením rozvodovky u 6x6 ked rozvor medzi nápravami je po umiestnení rozvodovky tak malý že kardany sa nedajú montovať medzi nápravy sú velmi krátke a tým nefunkčné nieje priestor na vysúvanie kardanu . to je možné riešiť len uchytením rozvodovky na konci o zadnú nápravu a odtial ešte ťahať další kardan k prevodovke a lebo motoru
4o sa týka skrútenia rámu to je u V3S jej jedinečná vlastnosť a je tak vľké že to nemá žiadný nákladiak kríženie rámu je možne len u vozidiel s typom náprav klasických nákladiakov u vozidiel s výkivnými nápravami ako napr. Tatra to nieje možné nosnúra napevno s rámom Moja T 8O5 ná uzamykanie náprav cez kotúče na ktorých sú 2 kolíky a zasúvajú sa vidlicou servom
Bydlisko: Bratislava
Peter
team RCPortál

Príspevkov: 2167

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 1. 2019 o 21:52 | odkaz na príspevok
Peťo, pekne si to spravil
v podstate aj na mojom je to takto riešene... akurát nie otočnou pákou ovládané... ale takto je to ešte ľahšie na ovládanie....u mńa je to tiahlom do boku.... takže blbé vedenie bovdenov....

Štefan, to je ta tvoja trojnapravová potvora, že? ja to vidím na dve rozvodovky..... neviem ale ako to máš usporiadané vo vnútri..... ja by som asi dal jednu rozvodovku nad stednú nápravu a z nej poháňať prednú a zadnú a potom ešte jednu nad prednú alebo zadnú podľa priestoru a z nej poháňať strednú....
ja som na vetrieske pouźil túto rozvodovku...... potreboval som aj mať protibežné výstupy.... a tu sa to dá... ale dve takéto by pomohli aj u teba..... samozrejme.... viem... ty si takéto vieš spraviť aj sám....
https://www.aliexpress.com/item/For-1-14-Tamiya-1-10-Axial-SCX10-D90-RC4wd-Transfer-Case-Silver-RC-Crawler-Truck/32528930257.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dwe3JMv
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
rodrigezv8
modelár

Príspevkov: 113

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 1. 2019 o 02:41 | odkaz na príspevok
IvanF, Dobry den, prosim kde ste kupili ten KOMATEX ja sa to v okoli BA uz niekolko dni marne pokusam zohnat. Tiez by som chcel postavit neake OTcko 6x6 zatial mam ram s upevnenou prednou napravou a zvazujem ako dalej, robim to z AXIAL dielov a chcel by som vyrazne skratit vzdialenost medzi osami len sa potom bojim ze kardany sa zaseknu. chcel by som to mat skor na trial ako jazdime s AXIALMI ale to sa vylucuje s malymi vzdialenostami osi.
Zvazoval som podobne rozlozenie naprav ako dal fotku Stefan, vsetky rovnako od seba ale potom nemem kam dat motor
Stefan mohol by som poprosit foto vasho podvozku ako ste to vyriesili ze mate tie napravy tak blizko seba ?
Vy ste na tom Taipanovi menili vzdialenost medzi druhou a tretou napravou, alebo zostala povodna z AXIALU ?
Viem vela otázok a mam ich este viac, ale nechcem vas na zaciatok vystrasit
Doteraz som iba opravoval pokazene skoro seriove Axialy a aj vase stavby mi dali odvahu pustit sa do vlastného projektu.

A este vidim ze aj vy Stefan ste z Bratislavy, prosim z akého materialu mate vyrobenu tu nadstavbu ? Ja som po dlhom zhanani dnes nasiel v Rempe PHS dosky ale predavaju to iba ako 2x1 meter a s tolkym materiálom by som nemal co robit a ani pomaly kam ho dat.
Navyse sa mi to zda dost tvrde oproti lexanu ktory som doteraz pouzival
Tak som to zatial nekupil. Chcel som ze kym vyriesim podvozok zacnem nadstavbou ale ani to sa zatial nedari

velmi sa mi paci tento futuristicky styl aj ked mozno by som dal mensiu vezu hore
https://www.armyrecognition.com/french_army_france_wheeled_armoured_vehicle_uk/jaguar_ebrc_6x6_reconnaissance_combat_armoured_vehicle_ebmr_scorpion_technical_data_sheet_pictures.html

Dakujem za kazdu radu.
Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
misho222
modelár

Príspevkov: 1964

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 1. 2019 o 07:47 | odkaz na príspevok
Komatex nakupujem v Bernolákove https://www.siba.sk/reklama/doskove-materialy , no malé tabule sú aj v Hornbachu, či inde neviem...

Čo sa týka umiestnenia náprav a pohonu 6x6 záleží na tom akú koncepciu chceš použiť a ako chceš použiť vstupy do náprav.
musíš niečo ukázať, aspoň nákres prípadne víziu, nech sa vieme vyjadriť. Vždy je možné že bude treba ísť na dve rozvodovky ako popisoval Peter.
Bydlisko: Senec ( 44 rokov )
newPOPE
modelár

Príspevkov: 383

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 1. 2019 o 07:59 | odkaz na príspevok
@rodrigezv8 tiez som chcel ist do bernolakova (raz sa tam vydam ked sa donutim) no potom som objavil toto https://www.google.com/maps/@48.1495804,17.1288343,3a,38.6y,331.91h,86.38t/data=!3m5!1e1!3m3!1sj05afk6Su4ojgoSV_A06og!2e0!6s//geo0.ggpht.com/cbk?panoid=j05afk6Su4ojgoSV_A06og&output=thumbnail&cb_client=search.TACTILE.gps&thumb=2&w=96&h=64&yaw=69.48299&pitch=0&thumbfov=100 kupoval som tam posledne asi .5m2 HPS 3mm (cena nieco okolo 10e, ci je to vela malo netusim ale mali tam dost vselijakych odrezkov a materialov barsakych) a mal som to po ceste z prace.
Bydlisko: SC
Peter
team RCPortál

Príspevkov: 2167

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 1. 2019 o 10:09 | odkaz na príspevok
chlapci.. uź sa to tu riešilo dakde.... najlacnejśie kúpite u distribútorov... ći uź komatex alebo hps, alebo ten sendvićový materiál ktorému nikdy neviem meno..... ale.... kúpite len celú dosku..... takźe menšie buď ako Mišo píše v hornbachu ći podobných DIY, alebo najjednoduchšie obehnú´t reklamky ćo ozaj daćo robia.... kusy aké potrebujeme my sú pre ne odpad.... ktorý źiaľ vyhadzujú .... takźe bu´d šťastie alebo dohoda, aby sa ozvali keď budú mať.... malá pozornosť dohodu vźdy urýchli... a reklamka sa pri naśom koníčku vždy zíde....
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
IvanF
modelár

Príspevkov: 137

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 1. 2019 o 15:40 | odkaz na príspevok
Vďaka že ste mu dali typy na komatex lebo mi sme to kupovali zo žiliny a už si nepamatam kde presne. Lepšie je si to kupiť niekde v menšom.
Držím palce v stavaní OT
no vrchnú vrstvu potiahni tenšou tvrdšou vrstvou toho PSH či HPS čiakosatovolá lebo ked necháš navrchu samotný mäkký komatex tak na expedičkách to rozbiješ za jeden deň.
Bydlisko: Zvolen
Peter
team RCPortál

Príspevkov: 2167

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 1. 2019 o 15:44 | odkaz na príspevok
alebo.... to zvrchu potiahni tenkým pocinovaným plechom.... najdeś ho napr. v lakovniach na kanistroch na acetón.... krásny tenký pocinovaný lesklý plech.... ja z neho teraz robím jeeepa....
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
rodrigezv8
modelár

Príspevkov: 113

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 1. 2019 o 16:28 | odkaz na príspevok
Dakujem za rady, uz som bol pripraveny kupit ten komatex, ale ked to je aj take mekke tak to nebude to prave orechove pre toto moje konkretne pouzitie. Chodíme dost na expedicie a obcas to aj prevratim a zasa nema zmysel sa pyplat z detailami z komatexu a potom to obalovat PSH alebo plechom to je dvojita robota. V tomto pripade pre mna nie su detaily prioritou iba aby neprsalo na baterku
Ked sa niekam posuniem mozem sem dat foto.
IvanF, vy ste z coho robili tu druhu karoseriu akoze do lesa ?

Nepotrebuje teraz niekto HPS dosky ? Ze by sme si to rozdelili ? dve tabule su mi na skusku naozaj zbytocne.

Ano v Hornbachu maju tie tabulky s toho porobene, ale chcu za malu tabulku 3-4€

Dnes mi prisli ocka, gulatinu mam kupenu, tak budem cez vikend experimentovat s ukotvenim naprav.
Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
marek4444
modelár

Príspevkov: 476

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 1. 2019 o 16:47 | odkaz na príspevok
HPS sa mi vždy hodí. Aká hrúbka a množstvo?

.. a odkiaľ si, aby to nebolo cez pol republiky
Bydlisko: Nová Dedina pri Leviciach ( 49 rokov )
StefanAbel
modelár

Príspevkov: 849

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 1. 2019 o 19:00 | odkaz na príspevok
Toto je posledná prerábka podvozku 6x6 obojživelníka a to čo som hovoril vyzerá takto : rozvodovka vzadu uchytená o 3 nápravu a od nej kardan a stevenka k 2 stup.prevodovke inak to nešlo predné nápravy natáčam 15 kg servom cez 2 ramennú páku . a tomu kolegovi používam hps s Rempa a ešte v obchode si ju porežem aby som ju nemusel do auta ohýbať


Bydlisko: Bratislava
rodrigezv8
modelár

Príspevkov: 113

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 1. 2019 o 20:11 | odkaz na príspevok
Marek, cize aj ty stavias z HPSka ? Som z Bratislavy.
Povodne som sa chcel podelit s polovicou tobul 2x1 metra, ale dnes som si vytlacil nakres toho vozitka co by sa mi pacilo a vsetky diely sa len tak tak zmestia na tu polovicu a ked vezmem do uhahy ze som nic take nikdy nelepil a budem sa na tom este ucit, tak mi asi nic na delenie nezostane
Prepac.
Aku mas ty dlzku karoserie ja som sa dostal na cca 73 cm. No neviem ci som si neodkusol vecsie susto ako dokazem zvladnut...
Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
marek4444
modelár

Príspevkov: 476

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 1. 2019 o 20:34 | odkaz na príspevok
V pohode, aj tak by to bolo asi komplikované s dopravou

....ano karoserie (autá) a nadstavby (lode) prevažne staviam z HPS, som zvyknutý s ním pracovať a zatiaľ vyhráva nad Komatexom ...

.....karoseria je u mňa kabína plus nadstavba, ale ešte neviem presnú dĺžku nadstavby, takže dlzka auta s kabínou bez nadstavby (len rám s kabínou) je cca 76cm. Rozmerov sa netreba báť, ak je to veľké v skutočnosti, bude veľký aj model
Bydlisko: Nová Dedina pri Leviciach ( 49 rokov )
rodrigezv8
modelár

Príspevkov: 113

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 1. 2019 o 21:39 | odkaz na príspevok
Dik za fotky.
Prepacte ze mam reci ako koza bobkov, ale ako som pisal doteraz som v podstate iba skladal stavebnice a opravoval pomocou kupovaných komponentov.
Chem si usetrit cas a peniaze preto sa tolko dopredu pytam.
Marek prosim ta ake to ma jazdne vlastnosti v terene ? Tie linky zrovna nevyreraju ze dovoluju napravam velky vykyv.

Mozno to bude pre vas stupidna otazka ale preco otvarate tie diferaky ? Nie je lepsie na jazdu v terene ich mat zavrene ?

A este vas poprosim, kym zacnem rezat tycky na ramena a rozmiestnovat napravy. Neviem sa rozhodnut medzi dvomi prednými natacajucimi sa napravami a tretou pevnou alebo spravit strednu pevnu a prednu a zadnu natacaciu ? Viac ste toho postavili a videly na expadiciach. Ide mi skor o trialove jazdne vlastnosti ako iba o klasicke expedicne jazdenie.
Nechcem iba prednu natacaciu a dve zadne obycajne tych je uz vela


dve natacacie napravy viem spravyt, to uz mam vyskusane a aj neake male delo alebo gulomet otocny elektricky to uz mam tiez vyriesene
Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 46 47 48 49 50 51 52 53
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 246 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 10 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: mincco, marianr,