Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
Zeldos
modelár

Príspevkov: 492

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 11. 2015 o 11:38 | odkaz na príspevok
Matolowa ja som to riesil asi 2 tyzdne dozadu ked som robil komplet generalku 250tky sa mi nejak nezdal lebo strasne rychlo stratil signal a nevedel som kde je chyba tak som ho vyhodil z buzirky a konektor drzal doslova na vlasku
Bydlisko: Piešťany ( 30 rokov )
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 11. 2015 o 12:24 | odkaz na príspevok
Zeldos: uhlík = carbon ale po anglicky carbon nylon by mala byť nejaká zmesica plastu a uhlíka(carbonu).
Matolowa: vypadá to, že to máš správne.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Zeldos
modelár

Príspevkov: 492

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 11. 2015 o 13:51 | odkaz na príspevok
Ja viem ze to v preklade znamena to iste lenze ked si u nas najdes uhlikova a carbonova trubka tak ti najde 2 rozdielne veci
uhlikove trubky (tuto ten vyrobny proces presne neviem)

Carbonova trubka (podobny proces ako laminovanie akurat je pouzita uhlikova tkanina)


Tuto mas ten rozdiel na vrtuliach
CRP (co hovoris ze je uhlik nylon)

a tu mas Carbon vrtule


Matolowa tak to ti veru nebudem vediet povedat nemam presne ten isty vysielac ale podla foto to vyzera ze by to malo byt spravne
Bydlisko: Piešťany ( 30 rokov )
Prizrak
modelár

Príspevkov: 1169

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 11. 2015 o 15:02 | odkaz na príspevok
Bydlisko: Žilina,Rajec
Prizrak
modelár

Príspevkov: 1169

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 11. 2015 o 17:05 | odkaz na príspevok
veď to nad tým som ani neuvažoval..už mám na ceste zmrko..ale ked som toto videl,tak mi skoro oči vypadli
Bydlisko: Žilina,Rajec
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 11. 2015 o 17:39 | odkaz na príspevok
Preboha A že moje rámy sú zlé
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 11. 2015 o 18:10 | odkaz na príspevok
neclovek podla mna su najlepsie vrtule v pomere cena/vykon tieto http://www.banggood.com/4PCS-Bullnose-5045-2-Blade-Propellers-2CW2CCW-For-250-280-310-Frame-Kits-p-985839.html

od nich maju vacsi thrust uz len triblady a HQ vrtule ale tie su podstatne drahsie.. su brutalne pevne, nelamu sa tak ako obycajne gemfany..
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
peter1207
modelár

Príspevkov: 313

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 11. 2015 o 18:26 | odkaz na príspevok
Chalani ohladne vrtul ja som skusal aj gemfany tie laminatove ci ake, proste laminat plast samozrejme su tvrdsie a viac znesu ale lietaju dobre, avsak osobne som este lepsie ako su carbon reinforced od HQ nelietal.
Ano su drahe, ano neznesu boh vie co ale vela krat som smutne pozeral na coptu v trave a uz som premyslal ako budem menit vrtule a ono vela krat nic...su urcite o dost pevnejsie ako plastove gemfany a pre 4clanok su nevyhnutnostou, hlavne koly svojej tuhosti, pretoze lietat ich je proste zazitok.
Bydlisko: Trnava ( 34 rokov )
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 11. 2015 o 18:35 | odkaz na príspevok
Super, teraz si mi to zase zamotal Už som bol rozhodnutý kupovať ABS vrtule a ty mi tu zrazu napíšeš, že najlepšie sú bullnose. To ku tej pevnosti bolo už o HQčkach? Alebo ešte ku tým bullnose? Lebo dal si to do nového odseku ale oddelil si to od HQčok trojbodkov, tak som teraz zmätený

http://www.amaxshop.com/index.php?route=product/category&path=714_571_588 - Tu ponúkajú 3 rôzne materiály vrtúl - plastové, GFK (glass-fibre nylon, to vidím prvý krát takéto niečo) a carbon nylon. Ideálne by pre mňa bolo, keby mi niekto vedel poradiť vhodné vrtule od tiaľ lebo idem od tiaľ brať ešte ESCčka, tak už to vezmem aj s vrtulami, nech to je naraz. Samozrejme inému obchodu sa tiež nebránim (okrem HK).

Už v tých vrtuliach mám poriadny guláš
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 11. 2015 o 19:11 | odkaz na príspevok
peto ty uz ale lietas v inom levely ako neclovek preneho je drahy aj 10e karbonovy ram a racej si vystruzlika z dreva
neclovek sorry napisal som to blbo patrilo to k tym bullnosom na bangoode co som dal.. tie bullnosy su brutalne pevne ked si pozres moje crashe vo videach tak vrtule drzia skoro vzdy aj v tom poslednom videu beautiful sunday ked som letel tesne ponad zem a zapichol to do zeme tak vrtuliam nic.. takze popros pekne mata nech sa podeli s tebou kde ich on nakupuje na aliexpresse ked su tam este lacnejsie
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 11. 2015 o 19:34 | odkaz na príspevok
matolowa: Dal by si mi prosím ťa ten link?
peter1207: Nebude to také dačo, ako tie GFK, čo som spomínal vyššie?
ThinkPad: Nie, že on lieta na inom levely, ale skôr to, že ja ešte ani nelietam

Mimochodom trocha to objasním, plánujem lietať 4S s 5030 vrtulami, možno 5045.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Prizrak
modelár

Príspevkov: 1169

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 11. 2015 o 19:39 | odkaz na príspevok
byť tebou začnem na 3s....4s je na začiatok moc
Bydlisko: Žilina,Rajec
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 11. 2015 o 20:06 | odkaz na príspevok
Akoto? Čoho moc?
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Prizrak
modelár

Príspevkov: 1169

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 11. 2015 o 20:08 | odkaz na príspevok
rýchlost,reakcie,otáčky.... vyrátaj si 2300k * 11,1v a 2300kv * 14,8V
je to rozdiel a na začiatku to pocítiš...a ked budeš vylietaný tak len prehodíš vrtule,akku a ideš...a aké chceš esc?
Bydlisko: Žilina,Rajec
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 11. 2015 o 20:24 | odkaz na príspevok
No tie amax2204 práveže na 3s majú thrustu málo, navyše na 3s sú dosť neefektívne. Žiadny motor ti nedá v záťaži také otáčky, najviac som videl okolo 30k rpm na 4s na motoroch rcx2206 a to už dali skoro 1kg thrustu. Tieto amaxy dajú na 4s zhruba 550g thrust s 5030 vrtulami, to si myslím, že nieje až také zlé. Poprípade ak by mi to bolo moc, požičal by som si od kamaráta 3s baterku a skúsil by som s tou. ESC plánujem Amax 12A BLHeli, sú lacné (7€ za kus), podporujú oneshot a je na ne 2 roky záruka. Poprípade ak poznáte v tej cene (do 8€ za regul) niečo vhodnejšie, tak by som vzal aj to.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 333 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 3 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: Erik, VTproduction,