Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
cucpo
modelár

Príspevkov: 103

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 11. 2015 o 16:43 | odkaz na príspevok
to ThinkPad - pls ak mozem este k tej otazke nastavenia BlHeli nechavas to v defaulte alebo sa niekto hra aj s ladenim ESC ?
peter1207
modelár

Príspevkov: 313

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 11. 2015 o 16:51 | odkaz na príspevok
Cucpo oplati sa este pohrat s casovanim co som postrehol ze boris riesil. Cim viac otacok tym vyssie casovanie ale treba si to odsledovat aby sa motor nehrial ale aby zasa zbytocne pri niskom casovani nestracal vykon ci dokonca nevypadaval...ale vypadavat by nemal.
Bydlisko: Trnava ( 34 rokov )
cucpo
modelár

Príspevkov: 103

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 11. 2015 o 18:45 | odkaz na príspevok
chlapi a co vlstne prinasa ten oneshot v praxi len rychlejsie reakcie na plyn alebo je tam ine kuzlo a dampedlight ked sa zapne to je brzdenie motora ?
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 11. 2015 o 19:17 | odkaz na príspevok
Pridávam sa ku cucpovej otázke o oneshot. Damped light je, presne ako píšeš, brzdenie motora.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 11. 2015 o 20:24 | odkaz na príspevok
cucpo blheli nemam ani som nikdy nemal takze s nastavenim ti neporadim.. no keby som mal blheli skusil by som to nastavit podla borisa b. konkretne toto je tabulka nastaveni z jeho DYS SN20 a cobra 2206 motorov



..co sa tyka oneshot je 8x rychlejsi ako pwm signal.. cize 8x rychlejsie reaguje motor na zmeny voci vonkajsim vplyvom (vietor) a 8x rychlejsie reaguje motor na tvoje ovladanie..
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
peter1207
modelár

Príspevkov: 313

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 11. 2015 o 22:37 | odkaz na príspevok
Neclovek este sa vratim spat o dve strany kde si pisal ze emaxi slabo tahaju na 3s. Tak na 3S s 6x4.5 tahaju slusnych 640-660g. Co je viac ako na 4s s 5x3-5x4. Navyse 4s je tazsia ako 3s takze podla mna by bolo efektivnejsie napajat to 3s a dat tam na zaciatok 6x3 napr, to budes mat tah zhruba ten isty ako s 4s a 5x4 ale nebudes mat taku tazku bat a bude to menej papat
Navyse na 6" vrtulkach sa lepsie uci, kopta je lahodnejsia pre ruky, na 4s a 5x3-5x4 vrtule to bude hodne zive a budes musiet hodne pracovat s plynom...tolko moje postrehy pre teba. Proste na zaciatok 6" a 3S.
Bydlisko: Trnava ( 34 rokov )
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 11. 2015 o 23:51 | odkaz na príspevok
No uvidíme, to už sú troje veľkosti vrtúľ na mojom nákupnom zozname, lebo na 4S by to (tie amax 2204) malo chodiť spoľahlivo na 5030, plánujem to "odmerať" aj na 4S s 5045 - neuvádzajú v tabuľke a potom sú tu tie 6045 s ktorými mám začať. S tými 6045 a 3S to má udávaný najväčší thrust a zároveň aj najväčší odber, tak uvidíme, či nezačnem proste na 5045 a 3S - alebo je to blbý nápad?
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Zeldos
modelár

Príspevkov: 492

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 11. 2015 o 00:38 | odkaz na príspevok
Neclovek a co ides objednavat 2 pary vrtul ? Lebo tak mi to pride ked uz riesis ze sak raz budes lietat 4S Ved objednaj tie 3top velkosti z kazdeho ale po 6 parov a uvidis co ti vyhovuje a nemusis sa bat ze ti doma zapadnu prachom ked zlames oblubenu velkost aj tie nepouzivane budu dobre kym pridu nove
Bydlisko: Piešťany ( 30 rokov )
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 11. 2015 o 08:41 | odkaz na príspevok
Keď ja som si ešte neodvykol na to, ako bolo na veľkú koptéru všetko lacné ...tam mi stačila kedna veľkosť vrtulí a lietalo to krásne aj s tými najlacnejšími, na toto mi treba veľkostí hneď niekoľko a to ešte musím brať drahšie ABS vrtule. A 6045 moc lietať nechcem, lebo to už je trocha moc na tie 12A regle.

Btw ako riešite (mimo zimu) mušky ma quade? Verím, že pri tej rýchlosti bude taký priemerný miniquad dobre ohmyzený...
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 11. 2015 o 08:58 | odkaz na príspevok
..si ma dobre pobavil s tymi "muskami"
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
peter1207
modelár

Príspevkov: 313

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 11. 2015 o 09:17 | odkaz na príspevok
Ano ma to najvacsi odber s tymy 6" vrtulami ale pri full plyne. Pozri si kolko to papa pri vyseni. A dalsia vec. Nechcem ta podcenovat ale necakaj ze nasadis brejle a budes lietat ako charpu alebo boris. Proste chce to cvik a zvyk na brejle. Chvilku stravis aj ladenim kopty. Ber na vedomie aj to ze my tu poniektori mame odlietane na fpv da sa povedat 10ky mozno 100ky hodin. Ja sam som v lete denne lietal aspon hodinku. Takze radia ti tu skusenejsi. Tabulky su jedna vec prax je druha. Tabulkovo tu porovnavate motory regle baterie. Ja osobne som nevidel chodit lepsie nic ako cobry a teraz nove lumeniery. Este mozno Tmotor ale tie su malo lietane lebo piekli....na zemi to taha inac ako v lufte. Zbytocne tu vsetci polemizujete nad cinskymi motormi ktory je lepsi. Lietaju sa sunnyski a emax mozno este multistary a nejake dalsie. Ano su stale nove a nove veci ale vsetko je to na jedno kopyto. Kto chce lietat a neriesit berie overene zostavy. Nakoniec kazdy z vas zisti ze vymenil 2 akebo 3 znacky motorov stravil x hodin ladenim a prerobil alebo zaplatil rovnako ako za overenu kvalitu.
Bydlisko: Trnava ( 34 rokov )
chimo
modelár

Príspevkov: 133

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 11. 2015 o 09:40 | odkaz na príspevok
6045 na Emax 2204 2300 pri 3S zmerané v ruke kliešťakom cca 45A:4 motory=11,25A, čiže 12A regle na doraz, ale v pohode. Na tieto vrtuľe treba, keď tak tvrdšiu baterku, aby sa riadne využili.
Bydlisko: Žilina
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 11. 2015 o 11:24 | odkaz na príspevok
Musky su svina. Ak sa dobre rozbehnes a plesknes o strom tak opadaju aj same hehe. Nemusis pri tom namacat elektroniku do vody inak Matolowa tiez dobry tip ako na to.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
peter1207
modelár

Príspevkov: 313

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 11. 2015 o 12:58 | odkaz na príspevok
A berme do uvahy to ze tie regle daju kratkodobo aj viac ako 12A cize s kludom na plny plyn
Bydlisko: Trnava ( 34 rokov )
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 11. 2015 o 16:08 | odkaz na príspevok
Matolowa: zoberiem ich hneď ako prídu peniaze za cheapoqud. Dovtedy je času na polemizovanie dosť.
Peter: ja som skôr na skúšanie nových vecí...brať všetko overené, hotové a pripravené je podľa mňa celkom "nehobbystické", takto sa s tým pohrám, priučím sa a lietanie je pre mňa až druhoradé, na FPV mám zatiaľ aj tak len požičaný 4" monitorček, čiže to ešte aj tak nebude to pravé orechové. Ale tvoju pomoc si veľmi cením, lebo narozdiel od ostatných čo len vravia, čo je dobré sa snažíš veci aj trocha vysvetliť a to je pre mňa zo všetkého najdôležitejšie.
Poison: dík za tip, určite vyskúšam.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 125 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 6 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: costa,