Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
peter1207
modelár

Príspevkov: 313

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 12. 2015 o 17:27 | odkaz na príspevok
Mafi, forum pre radioamaterov je inde, ak chces rady od skusenych ohladne temy ktora sa TU NEriesi tak si piste SS. Toto je vlakno o kopterach, riesenie problemov, ladenie pidov, pridavanie vlastnych videi, fotiek, skusenosti...
Neber ma zle prosim, len mi trha kutiky ked sa tu idu riesit taketo veci ktore sem nepatria, toto je jedine slovenske forum ktore stoji za rec, na ktorom sa stretavaju ludia z celeho slovenska, kde prichadzaju ludia s prosbou o radu-pomoc. Ak chces kludne si sprav vlakno a rieste si to tam, ano istym sposobom je to modelarina aj ked podla mna vyroba spajkovacky mi sem tematicky akosi nezapada..
Bydlisko: Trnava ( 34 rokov )
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 12. 2015 o 17:48 | odkaz na príspevok
Velmi dobre napisane.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 12. 2015 o 20:40 | odkaz na príspevok
Zbavujeme sa zbytocnych kil, alebo ako som dnes usetril 61g!

vonku prsi, doma nuda, tak som sa rozhodol ze idem trochu odlahcit tu moju cihlu.. vaha pred 764g s gopro 4 a 1800 4S nanotech baterkou..
tak som teda zhodil komplet vsetko nepotrebne! zo 4 srobov na motoroch som nechal len po 2.. tak isto kazde rameno ma len 2 sroby.. zhodene podlozky s pod matiek na vrtuliach.. hlinikove stlpiky som nahradil umelymi.. zhodeny 90° klb na VTX.. zhodeny vrchny karbonovy plat na kameru nahradil som to penou.. vyhodene OSD.. vyhodeny LC filter.. vyhodeny chladic na Lumenier 600mW.. vyhodeny buzzer.. a nejake zdrhovacky.. a nakoniec som nahodil CC3D s betaflightom.. vysledok je - 61g! momentalna vaha je 703g! ..bez gopro je to rovnych 600g!!! s 1300 baterkou cca 550g! takze hned ako prestane padat ta sku*ena voda z oblohy tak som zvedavy ako to bude lietat na tych original pidoch uz sa neviem dockat! nehovorim ze to takto ostane navzdy len som zvedavy ako to asi lieta s vahou ako ma Mr. Steel, Skitzo atd..
a na zaver prikladam obrazok vsetkych zbytocnosti

Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
peter1207
modelár

Príspevkov: 313

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 12. 2015 o 20:50 | odkaz na príspevok
Thinky, krasa.
Ja mam vahu komplet aj s kamerou a 1500mah 4s 680g A nikde som nemusel vynechavat srobiky -lietam na to tak 4-5min
Pri 1800mah by to bolo do 710g
A este sa pozrem ako budes plakat ked narazis s plast. stlpikmi. Odporucam ti tam dat naspat tie ALU...
Bydlisko: Trnava ( 34 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 12. 2015 o 21:04 | odkaz na príspevok
ty mas paradnu vahu! no mas aj iny ram nie? ja som ubral kde sa len dalo! plastove stlpiky som uz mal a veru ze som aj plakal ked som s nimi nabural sroby vytrhlo zo zavitov ako nic preto som tam nahodil robustne alu.. a furt len prihadzoval prihadzoval az som skoncil pri 770g a to uz ani cobry nezachranili takze idem to vyskusat takto a uvidime.. a ked moze Mr. Steel jazdit bez srobikov a s plastovimi stlpikmi tak mozem aj ja!

jeho blackout s vahou 608g


Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
Zeldos
modelár

Príspevkov: 492

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 12. 2015 o 21:40 | odkaz na príspevok
hmm ked zase riesite vahu tak na 3S je 550g vela ?
Bydlisko: Piešťany ( 30 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 12. 2015 o 21:45 | odkaz na príspevok
buzzer tam urcite dam ten som ako prvy nastavoval na cc3d s BF len si chcem skusit co to robi s vahou 600g a tymi cobrami tebe pride 666 kurevsky tazka a co som mal povedat ja zo 760g? to si doslova ziadalo vyprazdnit! ak sa mi to podari naladit k spokojnosti vo vahe 600g budem vediet akym smerom sa uberat a budem tiez riesit nejaky iny ram.. no ak to ani teraz nepoleti tak ako by som chcel tak uz bude chyba len medzi ovladacom a quadom balim, serem nato vyhodim to cele von oknom a zacinam setrit na vortexa..

zeldos ja si myslim ze ani nie no 3s som nikdy nemal tak moc neviem.. zalezi to od tvojich pocitov a spokojnosti.. no pokial mas nacom usetrit usetri! platit to bude vzdy ze cim lahsi tym rychlejsi.. a ako som uz pisal aj - 40g hodne citit!
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 12. 2015 o 21:56 | odkaz na príspevok
Super debata mna caka vela ladenia teraz prechod na 4s vsetko co som mal neplati tak uvidime no myslim ze cobry budu nutnost este dostanu emaxy poslednu sancu z blheli cakam na dongle k reglom ale najviac davam kiss a cobra to bude asi cesta. Je zima do jari to treba vyladit ja musim mat na jar dve rakety.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
peter1207
modelár

Príspevkov: 313

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 12. 2015 o 22:35 | odkaz na príspevok
Thinky ale blackaut je z kvalitneho karbonu ktory ma vahu inde ako tvoj zmr...
Takysto moj ram, je kvalitny matros, mozno nie tak ako svetove znacky ale je omnoho tuhsi ako na zmr a samozrejme pevnejsi a lahsi. Takisto tam mam asi o 40% viac miesta na veci ako ma zmr...
Dalsia vec ze baterky tattuu ci co lieta nevazia tolko co cinske bat s rovnakou kapacitou...kolko vazi tvoja 1800ka 4s? 230-250g?? Vedel si ze napr lumenier 1800mah 4s 35c vazi 182g? Tatu je na tom podobne ak sa nemylim ma 200g a tu mas hned minimalne 30g http://www.getfpv.com/tattu-1800mah-4s-75c-lipo-battery.html. Na karbone tiez usetris 20-30g a uz tu mas 60g dole...
Za dalsie som si nevsimol ani u jedneho z nich zeby tam vozili buzzer, samostatny antivybracny stand pre kameru a podobne debiliny, kamera na pevno na nejakom zele silikone a hlavne si vsimni ze regle na ramenach a co najmenej kablov Tiez ziadne kolienka na konektoroch pre antenu a podobne prkotiny. A ked si vezmem do uvahy aj to ze blackout co je na fotke je pre 5" vrtule cize je mensi a ma podobnu vahu ako ja s ramom na 6" s rozmerom ramu velkosti 260
Tu ked chces ist z vahou dole tak to stoji vela eur..sam som sa o tom presvedcil. A navyse, prvy ram co som robil bol omnoho mensi ledva som tam dostal 6", bol z laminatu hrubky 1,5 a ramena 2,5mm samotny ram vazil o 10g menej ako tento karbonovy ktory je neporovnatelne vacsi, ramena z 3mm a ostatok z 2mm...Takze tu sa mozete hadat kolko kto chce, ze je laminat lahsi ako karbon, urcite nie je. Mam odskusane-(som si vsimol taku debatu par stran dozadu) a nehovoriac o pevnostnych rozdieloch, tuhosti samotneho karbonu a schopnosti prenasat vybracie uplne inac ako laminat co sa hoodne odzrkadli na letovom prejave. Tiez rozmiestnenie "deformacnych" zon (otvorov, odlahcovacich, rezonancnych) hra vela.
Dobre si pozri QAV V1 z uhliku ake mal ramena, dokonca pri rame pisali ze je "vibration free" ak to chapem spravne bol rieseny tak aby boli vybracie od motorov co najmenej prenasane dalej. Ano lamalo sa to preto to uz dnes neriesia-naco aj, ked tu mame betaflight a dosky ake pred tym neboli...prvotne bol QAV robeny pre CC3D tam boli vybracie velmi neziaduce, dnes uz toto nieje prioritou, odvybrovat FC....-pevnost je na prvom mieste hmotnost na druhom.
Mato ty ides tlacit ram na 3D z plastu? Pochopil som to spravne? (Som velmy zvedavy na tvoj vytvor )
Pisonko neboj budu
Bydlisko: Trnava ( 34 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 12. 2015 o 22:49 | odkaz na príspevok
vsak hovorim ze ty mas iny ram ako ja preto mozes mat vsetky srobiky a nemas taku vahu ako ja na zmr.. inac teraz si urazil moju a-spec baterku moja 1800vka vazi 200g starec! (postriebrene kable, karbonove vnutro, pozlatene vedenie, zamerana na najmensi vnutorny odpor a najvyzsie vybijacie napatie 65-130C! tie a-spec su najlahsie baterky vo svojej triede) stala ma 36€! potom su uz len thunderpower ale jedna stoji vyse 70€ vsak prave ako som pisal ze ak sa mi podari vyladit to zo 600g k svojej spokojnosti budem vediet akym smerom sa uberat a budem pozerat po inom rame..
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
peter1207
modelár

Príspevkov: 313

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 12. 2015 o 23:06 | odkaz na príspevok
Sorry som nevedel ze ste tak citovo naviazany na seba
Tak si pisal turnigy a tie viem kolko vazia...jak kovovy srot
No som zvedavy ci sa podari A blizsiu rec mozeme dat niekde pri pivku ak by si mal cestu okolo TT
Bydlisko: Trnava ( 34 rokov )
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 12. 2015 o 23:19 | odkaz na príspevok
ThinkPad: Toľko somarín si popísal, že ani neviem, kde začať

ThinkPad:
karbonove vnutro

WTF? Aké vnútro? Kde má čo v baterke robiť aký karbón? Alebo si myslel tú fóliovitú vec, ktorou sú články obalené?

ThinkPad:
pozlatene vedenie

Vedenie? Ja že vedenie bolo postriebrené

ThinkPad:
vybijacie napatie 65-130C

Asi najhoršie > PRÚD, nie napätie

Nechcem sa ti smiať ani nič ale nedalo mi neopraviť to...
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 12. 2015 o 05:28 | odkaz na príspevok
..tak mi to prelozil translator (carbon nano tube, gold plated leads, less voltage sag and a higher discharge rate) niesom elektrikar tak sa ospravedlnujem za nespravne nazvy
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 12. 2015 o 07:26 | odkaz na príspevok
Ja mam 484 gramov mam sice 3s a nemam tam kameru zaznamovu. Vsetko kovove - drziaky naze, nohy, skrutky vsade poriadne, vysielac 600 mW, ramena 4mm.



Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 12. 2015 o 08:06 | odkaz na príspevok
Poprdeli! Už si skúšal, ako to lieta s tymi ReadyToSky?
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 303 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 3 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: Rossowich,