Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4 5 6 7
autor správa
matuskobagrista
modelár

Príspevkov: 62

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 10. 2017 o 20:04 | odkaz na príspevok
Už dlhšiu dobu som tu nebol, ale to neznamena , že som prestal . Začal som zo stavbou bagru VOLVO EC 950 EL a pre jedného kamoša stavám VOLVO EC 460 BLC. Upravým fotky a postupne to sem povkladám
Bydlisko: Brezova pod Bradlom ( 51 rokov )
matuskobagrista
modelár

Príspevkov: 62

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 3. 2018 o 10:15 | odkaz na príspevok
Tak mi manželka spravila veľkú radosť a objednala mi novú vysielačku. Už sa asi nemohla pozerať na to ako sa stále zožieram stou Turnigou. Nemyslím,že Turniga je zlá, len proste sa asi namna ušiel nejaký nepodarok
Bydlisko: Brezova pod Bradlom ( 51 rokov )
Peter
team RCPortál

Príspevkov: 2167

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 3. 2018 o 11:12 | odkaz na príspevok
no super.... máš dobru manželku
ono... tá turnigy nie je zlá... len je to niečo za niečo... ono zázraky sa nedejú... a tak je turnigy dosť (aspoň pre mňa) ťažko pochopiteľná v programovaní hlavne zložitejšich mixov...
ale tu budeš .. verím... už spokojný...
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
matuskobagrista
modelár

Príspevkov: 62

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 3. 2018 o 11:32 | odkaz na príspevok
Peťo musím povedať, že si takú ani nezaslúžim. Ďalší darček čo dostanem je toto OPTIMUM OPTImill BF 20 L Vario to dostanem budúci mesiac k narodeninám, preto som sa rozhodol predať ten môj PROXXON. Dorábam VOLVO EC 950 El a už mám nakreslený pre laser LIEBHERR R 9150 len to sú hračky skôr na doma. Vlačit to niekde zo sebou to je otročina. Komatsu má 40kg, Volvo sa blíži k 30Kg a Liebherr bude tak 45 kg.
Bydlisko: Brezova pod Bradlom ( 51 rokov )
Peter
team RCPortál

Príspevkov: 2167

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 3. 2018 o 13:47 | odkaz na príspevok
ale hej...zaslúžiš..... robíš pekné kúsky....
a tá fréza.... kukám, že to je upgradovaná verzia tej mojej potvory...... len je doplnená digitálnym odčítaním, osvetlenie som si musel sám dorobiť... ale čo sa mi hlavne páči, je ten predĺžený stôl... ten mi fakt niekedy chýba.....
takže... máś sa na čo tešiť



jo... a hlavne nezabudni zobrať k tomu hneď aspoň základné prísluśenstvo......úpinky, kvalitný strojový zverák, klieštiny na stopkové frézu, sklučovadlo na vrtanie (to ponúkané je fajn, ale je dosť vysoké a pri väčśích priemeroch/dĺžkach vrtákov mávam problém, že by som potreboval vyšší stĺpik lebo sa nezmestím....) ..... tento zákald ak nemáš, nepohneš sa....
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
matuskobagrista
modelár

Príspevkov: 62

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 3. 2018 o 08:05 | odkaz na príspevok
Peto, všetko je už objednané, štvorčelustove skľučovadlo, zverák, otočný stôl, klieštiny na frézy a objednal som aj dve sady nových fréz. Začal som z výrobou hydrauliky MIKRO na pár modelov v mierke1 :87. To len tak pre seba limitovanú edíciu z mosadze. Zhotovil som čerpadlo z rozmermi 16x10mm a tlak je 13 barov pri 9000 ot. Do piestnic z priemerom 5 a 6 mm mi bude stačiť tak 8 barov, len teraz zápasím z elektronikou a to nie je zrovna moja silná stránka . Najskôr to celé postavám a potom budem otravovať všetkých okolo seba
Bydlisko: Brezova pod Bradlom ( 51 rokov )
Waldas
modelár

Príspevkov: 677

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 3. 2018 o 08:36 | odkaz na príspevok
Podobnu frezu mam. Na modelarinu je super. Ale musel som dokupit komplet 3-ose digitalne odmeriavanie, lebo som mal problemy robit veci na presno. Noniusy su dost nepresne, v rybinach su vole (daju sa dostelovat, ale stale tam su...) a ked som chcel napr. navrtat prirubu na hydraulicky valec, tak to bola katastrofa. Normalne som mal na tu frezu averziu a pol roka som ju ani nezapol od jedu.
S odmeriavanim to vsetko ide paradne, vole nevadia, lebo vzdy vies aktualnu polohu a setri to kopu casu. Radost robit

S tymi mikro piestami ti fandim, lebo si to ani neviem predstavit, ako by som to robil... Akurat robim 11mm piest a sa bojim, ci to bude mat vobec silu pri 20bar.


Ake koncovky na hadicky budes pouzivat? Ake hadicky? Hod sem foto...
Bydlisko: Trnava ( 42 rokov )
Peter
team RCPortál

Príspevkov: 2167

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 3. 2018 o 09:29 | odkaz na príspevok
Matuś, takže to bude skoro komplet

Waldas, ktoré odmeriavanie si dal? Origo čajna? alebo dačo s európskou nálepkou?
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
Waldas
modelár

Príspevkov: 677

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 3. 2018 o 10:53 | odkaz na príspevok
Mam aj aj. Skusim to porovnat:
Na frezu som dal z Unimaxu DROII-3M + 3 listy. To stalo komplet okolo 500EUR. Kvalita super, meria to s presnostou 0,005mm.
https://www.uni-max.sk/digitalny-indikator-polohy/d/


Na sustruh som kupil cinsku verziu z ebayu, 2 osi. Stalo to 200 EUR, ale kvalitovo je to niekde uplne inde. Pouzitelne to ale je, presnost je na 0,005mm. Uz to mam doma rok a este som to na sustruh nenahodil. Pravitka su vode odolne, len ja potrebujem vodotesne, lebo pouzivam pri sustruzeni aj chladenie.
Link: do ebayu daj toto: Digital Readout Display Meter for Milling Lathe Machine Linear Scale 2 Axis DRO


Som sklamany z tej ciny. Ozaj sa to nechyta kvalitou na to z Unimaxu. Ale zasa co by som chcel za 200 EUR. Balisticke strely? ))
Asi to predam a kupim poriadne.
Bydlisko: Trnava ( 42 rokov )
darco2
modelár

Príspevkov: 804

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 3. 2018 o 11:15 | odkaz na príspevok
Ja pouzivam toto ceske na sustruhu a som nadmieru spokojny.
P.s Unimax je podla mna len predrazena cina.

http://www.odmerovani.cz/
Bydlisko: Malinovo ( 51 rokov )
matuskobagrista
modelár

Príspevkov: 62

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 3. 2018 o 13:33 | odkaz na príspevok
Valdas robil som hydrauliku na tom mojom Proxxone a dokázal som všetko čo som potreboval. Moje piestnice šlapú ako hodinky, používam len originál diely. Do veľkých piestnic originál U-manžety a chromové hydraulické tyče + prachovky. Do menších X krúžky a na konce tiež vždy nejakú prachovku. Tie koncovky používam také iste ako ty, ale hlava je zapustená v tom holendriku. Volá sa to miniaturne šrobenie rada M a na aliexpres je síce kovové, ale už som robil aj stým. Na Komatsu mám SMC mosadzné, ale cena je neporovnatelná a funkciu splní aj to kovové. Zatial som nepotreboval žiadne meranie a robil by som to na tom Proxxone v pohode dalej, ale ked mi mnaželka chce zase kúpiť nejaký stroj , nebudem sa brániť.


Valdas podla toho čo stavám sa rozhodujem aký potrebujem asi tlak a následne aj prietok oleja.
Bydlisko: Brezova pod Bradlom ( 51 rokov )
matuskobagrista
modelár

Príspevkov: 62

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 8. 2018 o 09:22 | odkaz na príspevok
Nová fréza odskúšaná a spokojnosť je na mieste. Len ako by z novou frézou prišlo aj veľa roboty. Som zvedavý kedy sa na radu dostanú moje modely , keď stále staviam len druhým

Slubované Volvo EC 460 BLc
Bydlisko: Brezova pod Bradlom ( 51 rokov )
Peter
team RCPortál

Príspevkov: 2167

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 8. 2018 o 09:58 | odkaz na príspevok
krásna robota... tá musí tešiť
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
matuskobagrista
modelár

Príspevkov: 62

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 8. 2018 o 19:32 | odkaz na príspevok
Dnes len tak pomaličky lebo je teplo
Bydlisko: Brezova pod Bradlom ( 51 rokov )
matuskobagrista
modelár

Príspevkov: 62

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 9. 2018 o 16:41 | odkaz na príspevok
Tak sa mi podarilo zhotoviť hydraulický rotátor otočný 270°. Tak drviace kliešte aj drapák sa budú predsa len otáčať

video: https://youtu.be/7KT-7EGQWR8
Bydlisko: Brezova pod Bradlom ( 51 rokov )
1 2 3 4 5 6 7
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 295 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 6 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 8 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: buro353,