Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 78 79 80 81 82 83 84 85
autor správa
Redlline
modelár

Príspevkov: 348

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 12. 2011 o 23:27 | odkaz na príspevok
M&S:
Ja idem lietať zajtra samozrejme ak bude počasie ok .Inak už lietam bez havárii takže už by sa to zišlo aj nastriekať. Bol som dnes v obchode kúpiť základ na polystyrén v spreji hm no ako som čakal samozrejme nemajú a ani to nemávajú .V tomto našom mestečku nemajú NIČ.

Ak nemaju zaklad na polystyren tak sa skus spitat na vodou rieditelnu farbu. Ta neni agresivna. Ale ta asi v spreji nebude. Ked tak skus v modelarstve origos farmu na EPP modely. Ta je v spreji na 100%
Bydlisko: Sasinkovo,okr. Hlohovec, Sk ( 48 rokov )
M&S
modelár

Príspevkov: 108

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 12. 2011 o 09:41 | odkaz na príspevok
Vodou rieditelnú farbu majú no ja chcem radšej sprej.Viem,že v modelárstve majú origoš len to musím zbehnúť do ZV.
Bydlisko: ZH
Bumpy_SK
modelár

Príspevkov: 1301

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 12. 2011 o 10:05 | odkaz na príspevok
odrez si kusok zvnutra trupu, chod do tesca, tam maju duplicolor, no a vyskusaj ci to lepta, na 90% nebude, lebo hento nie je polystyren ale polypropylen
tie RC styro color sa daju pouzit tiez, ale je tam toho malo ak chces striekat na viac vrstiev
Bydlisko: Hronske Klacany - Levice
M&S
modelár

Príspevkov: 108

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 12. 2011 o 11:22 | odkaz na príspevok
hm, skúsim poobede zbehnúť do Tesca
Bydlisko: ZH
Redlline
modelár

Príspevkov: 348

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 12. 2011 o 11:34 | odkaz na príspevok
Bumpy_SK:
odrez si kusok zvnutra trupu, chod do tesca, tam maju duplicolor, no a vyskusaj ci to lepta, na 90% nebude, lebo hento nie je polystyren ale polypropylen
tie RC styro color sa daju pouzit tiez, ale je tam toho malo ak chces striekat na viac vrstiev

Tak to máš pravdu. Tej farby tam je fakt málo. Ja miniem celú tu farbu Dupli-color a to ju striekam v tenkej vrstve nech jej tam nieje moc. Samozrejme niečo ti odfúka vietor počas striekania. Tej origoš by si potreboval nenormálne veľa teda podľa toho koľko toho chceš striekať.
Origoš je tuším 150ml a cena nejakých 5,50€ a ak mám dobre informácie tak ostane matná. Ta dupli-color je až 400ml , cena okolo 4,40€ a keď to nastriekaš tak ostane krásne lesklá ( ja som jej moc nedával takže ja to mám ani nie lesklé ani nie matné, také akurát ). A dokonca teraz som tu dupli color videl extra +25% ( 500ml ) za tu istú cenu 4,40€. Či to leptá bez toho základu to vážne neviem. Skús to ako píše Bumpy. Daj potom info ak to skúsiš bez základu. Ale radšej to ozaj hneď neskúšaj na ostro na model.
Bydlisko: Sasinkovo,okr. Hlohovec, Sk ( 48 rokov )
Redlline
modelár

Príspevkov: 348

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 12. 2011 o 15:05 | odkaz na príspevok
Posledné dve časti mojej baBety sa už striekajú. Na zrkadlový obraz oboch strán bety som si spravil šablónu jednej strany na sklo a potom som ho otočil a urobil som druhu stranu. Pridávam pár foto z postupu.


Bydlisko: Sasinkovo,okr. Hlohovec, Sk ( 48 rokov )
Redlline
modelár

Príspevkov: 348

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 12. 2011 o 15:43 | odkaz na príspevok
M&S:
hm, skúsim poobede zbehnúť do Tesca

Ak budú mať inú farbu než dupli-color tak to nevadí. Ja som chcel syntetickú farbu a rozhodol som sa pre túto len preto lebo bol základ od toho výrobcu.
Máš aj nejakú predstavu ako nastriekaš svoju baBETKU ? Máš dáky náčrt alebo to máš len v hlave /predstavu/? hmmm...
Bydlisko: Sasinkovo,okr. Hlohovec, Sk ( 48 rokov )
M&S
modelár

Príspevkov: 108

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 12. 2011 o 17:42 | odkaz na príspevok
No skúsil som .Inak rezanie z Bety sa mi smrti rovnalo ale nakoniec som trochu odrezal a šiel som do Tesca. Našiel som tam dupli-color strekol som a výsledok je tu:
Vyzerá,že materiál vydržal a nezmenil svoj tvar no problém nastal,keď som skúsil pevnosť farby jednoducho som ju zoškrabal dole a to som sa nijak nenatrápil ,išlo to lahúčko,lahko bez problémov.Takže môj záver je asi taký,že farba síce nezdeformuje Betu ale bez základu sa časom asi začne farba odlupovať no a to bude katastrofa.
Bydlisko: ZH
M&S
modelár

Príspevkov: 108

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 12. 2011 o 17:57 | odkaz na príspevok
Redlline:
M&S:
hm, skúsim poobede zbehnúť do Tesca

Ak budú mať inú farbu než dupli-color tak to nevadí. Ja som chcel syntetickú farbu a rozhodol som sa pre túto len preto lebo bol základ od toho výrobcu.
Máš aj nejakú predstavu ako nastriekaš svoju baBETKU ? Máš dáky náčrt alebo to máš len v hlave /predstavu/? hmmm...


Predstava nijaká je no zatial len v hlave ale budem musieť kúpiť ten základ no v Tescu som ho tiež nenašiel.
Bydlisko: ZH
Redlline
modelár

Príspevkov: 348

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 12. 2011 o 18:03 | odkaz na príspevok
Mam pre tebe dobru správu práve striekam trup a strekol som aj do vnútra trupu nechtiac. A hádaj čo? Absolutne nič... vobec to nerozleptalo. Síce to bola len jemná vrstva ale aj tak, polystyrén by hneď rozleptalo. Takže ho ani potrebovať nebudeš. Ale to je už na tebe či ho použiješ.
Bydlisko: Sasinkovo,okr. Hlohovec, Sk ( 48 rokov )
Redlline
modelár

Príspevkov: 348

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 12. 2011 o 18:08 | odkaz na príspevok
M&S:
No skúsil som .Inak rezanie z Bety sa mi smrti rovnalo ale nakoniec som trochu odrezal a šiel som do Tesca. Našiel som tam dupli-color strekol som a výsledok je tu:
Vyzerá,že materiál vydržal a nezmenil svoj tvar no problém nastal,keď som skúsil pevnosť farby jednoducho som ju zoškrabal dole a to som sa nijak nenatrápil ,išlo to lahúčko,lahko bez problémov.Takže môj záver je asi taký,že farba síce nezdeformuje Betu ale bez základu sa časom asi začne farba odlupovať no a to bude katastrofa.

Musiš to poctivo obrúsit - zdrsnit povrch
Bydlisko: Sasinkovo,okr. Hlohovec, Sk ( 48 rokov )
M&S
modelár

Príspevkov: 108

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 12. 2011 o 18:44 | odkaz na príspevok
hm a nebude to potom drsné a nepekné ?
Bydlisko: ZH
Redlline
modelár

Príspevkov: 348

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 12. 2011 o 18:49 | odkaz na príspevok
M&S:
hm a nebude to potom drsné a nepekné ?

Veď hovorím ,že poriadne
Na jemné brúsenie používam ženský pilník na nechty. Z jednej strany je drsnejší a z druhej taký jemný.
Bydlisko: Sasinkovo,okr. Hlohovec, Sk ( 48 rokov )
M&S
modelár

Príspevkov: 108

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 12. 2011 o 19:43 | odkaz na príspevok
no to áno ale brúsenie komplet celej Bety ženským pilníkom na nechty tak to je iná zábava to radšej zakúpim ten základ
Bydlisko: ZH
Bumpy_SK
modelár

Príspevkov: 1301

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 12. 2011 o 19:53 | odkaz na príspevok
a zaklad na tom nebude drzat rovnako?
Bydlisko: Hronske Klacany - Levice
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 78 79 80 81 82 83 84 85
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 120 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 12 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: