Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
autor správa
copilotek
modelár

Príspevkov: 384

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 10. 2016 o 14:40 | odkaz na príspevok
ta še karta otočila už? Východňare investujú a zapadňare budujú?
Bydlisko: Plavnica ( 55 rokov )
Miroslav53
modelár

Príspevkov: 250

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 10. 2016 o 17:48 | odkaz na príspevok
Bydlisko: Špačince ( 65 rokov )
copilotek
modelár

Príspevkov: 384

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 12. 2016 o 08:22 | odkaz na príspevok
ta sme posedeli, pojedli a aj popili, aby sme sa nažhavili na novú
sezónu 2017
Bydlisko: Plavnica ( 55 rokov )
JohnyPP
modelár

Príspevkov: 107

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 5. 1. 2019 o 17:49 | odkaz na príspevok
Aj tu je to uz mrtve ? :-/ Hlasim comeback po 5 rokoch
Bydlisko: Poprad
bomberSK
modelár

Príspevkov: 11

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 10. 5. 2019 o 00:07 | odkaz na príspevok
pomohol by mi niekto z Popradskych vrtulnikarov nastavit Blade MCPX2, 120SR ,MSRX a msrs na normalne lietanie ,dako tie as3x nejdu podla mojich predstav ,pripadne poradit ako to zalietat a nastavit ? Dik Robo 0907929490
Bydlisko: Poprad
JohnyPP
modelár

Príspevkov: 107

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 11. 5. 2019 o 20:37 | odkaz na príspevok
Mas spravu. Nano vrtulniky lieta malokto, su 5-10x rychlejsie a ako si si vsimol tak nieje velmi cas ani na vlastne stroje a nieto este kukat a odpisovat na portal
Stability rezim ti to musi drzat. Zrejme zle parujes a nenacita ti mix na safe funkciu. Ak nemas dx8 tak pravdepodobne musis pri parovani drzat rudder napravo
Bydlisko: Poprad
bomberSK
modelár

Príspevkov: 11

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 12. 5. 2019 o 20:42 | odkaz na príspevok
mam len DX6i a DX7,skusim to s tym rudderom ,ako mi radis
Bydlisko: Poprad
bomberSK
modelár

Príspevkov: 11

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 15. 5. 2019 o 10:47 | odkaz na príspevok
Ďakujem pekne pilotovi JohhnyPP za ochotu a pomoc s mojimi mini vrtulnikmi a pomalými rukami.
Bydlisko: Poprad
bomberSK
modelár

Príspevkov: 11

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 5. 2019 o 12:03 | odkaz na príspevok
Vymenil som na MCPx 2,komplet rotorovu hlavu, lebo stále sa mi darilo ulomit tie guľôčky na tiahla, ale má to veľkú vôľu a neviem co s tým, kupovaný bol celok z rcheli. Store.de a k tomu nedali nič naviac, podložky a pod, nejaka rada?
Bydlisko: Poprad
TomiXL
modelár

Príspevkov: 635

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 21. 5. 2019 o 09:26 | odkaz na príspevok
Ahoj, musis byt asi trochu konkretnejsi. Aka vola? Kde presne? Idealne by bolo video. Inak ti takto cez portal nebude vediet nikto poradit. Nejaka vola tam bude vzdy kedze je to mikro vrtulnik.
No a najlepsiu radu, ktoru ti mozem dat hned je, ze uz dalej radsej nevrazaj peniaze do MCPX 2jky. MCPX a MCPX2 su letovo najhorsie mikrovrtulniky od Bladu. Drzanie chvosta maju hrozne. Ci uz Nano alebo MCPX BL lietaju omnoho lepsie a mam pocit, ze znesu toho aj o nieco viac pri padoch. (Nano vzhladom na svoju vahu urcite).
Polietaj s MCPX 2 kym ide a potom zvaz ci sa ti neoplati namiesto drahych dielov kupit radsej niektory z novsich vrtulnikov ak by to mal byt opat mikrovrtulnik.
Bydlisko: Poprad, Košice ( 39 rokov )
JohnyPP
modelár

Príspevkov: 107

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 21. 5. 2019 o 10:22 | odkaz na príspevok
Trenuj Robo... Simulator mas. Bo sa nedoplatis na dieloch.
Urvat gulove capy na mikrovrtulniku sa mi este nepodarilo.
Tie vole zatial neries, zaklad su listy rotora ako som ti ukazoval, aby nelietali 5mm horedole na koncoch.
Inak 120SR mas hotove u mna, len baterka je KO. Som mimo, cez vikend snad sa stretnene.
Tak sa nejak zameraj na jednu velkost ze nemas 5 druhov bateriek. A tiez mas pomaly kazdy vrtulnik uplne iny. Lietaj jeden typ. Ak nezvladas bezpadlo na safe tak potrenuj mesiac-dva simulator. Za usetrenw prachy si kup poriadne baterky a nabijacku. Lebo prave s baterkami mas najvacsi problem. A garantujem ti ze kadejake prebalovane fejky blejdu kupujes zbytocne. Na hobbykingu nakupis z eu skladu rovnaku kvalitu za polovicu az stvrtinu ceny
Bydlisko: Poprad
bomberSK
modelár

Príspevkov: 11

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 21. 5. 2019 o 13:36 | odkaz na príspevok
oki tu je video ,a skace to vertikalne ,nakolko tam nieje vymedzenie osky cez otvor, ale vertikaln medzera. https://www.youtube.com/watch?v=RevqmUqS4hE
Bydlisko: Poprad
JohnyPP
modelár

Príspevkov: 107

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 21. 5. 2019 o 21:07 | odkaz na príspevok
Priecna hriadel je nejak zaistena ? Ak ano a vola je rovnaka na oboch stranach tak to neries. Odstrediva sila to natiahne nadoraz.
Alebo je oska volna a cele to vies tahat zo strany na stranu tie 2mm ?
Bydlisko: Poprad
bomberSK
modelár

Príspevkov: 11

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 5. 2019 o 10:09 | odkaz na príspevok
Ahoj priečna hriadeľ ma z oboch strán skrutky, jedna je priamo na oske, druhá strana len malá skrutka, ale je tam vertikálny posun,z čoho mám obavy, keď to roztočí, aby som dačo neposralo, 120 si dáko zachránil? Baterky na 120 majú 1ks kua. A ten posun na oske 2mm neviem.
Bydlisko: Poprad
TomiXL
modelár

Príspevkov: 635

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 5. 2019 o 10:33 | odkaz na príspevok
Co je to za znacku/ model tej hlavy? Bolo to kupovane ako kombo alebo po dieloch? Ak po dieloch tak jednoducho to nemusi spolu pasovat s povodnymi dielmi. Ako keby ti tam bud nesedeli loziska v gripoch alebo srubky v priecnej hriadelke alebo priecna hriadel bola prilis dlha.

Ja som zacinal tiez s mikro helinami od bladu a ked ti mozem poradit, tak na taketo tuningy z kovu sa zvysoka vykasli. Su to vyhodene peniaze za nieco co nijako zasadne nezlepsi letove vlastnosti vrtulnika. Mikrovrtulnik nikdy nebude stabilny ako vacsia heli a zadna vrtulka s motorcekom nikdy nebude poriadne drzat smer. Tento tuning je v skutocnosti,myslim si, pre zacinajuceho pilota kontraproduktivny, lebo sprtat sa v tych mikrosuciastkach nie je ziadna vyhra a ked spadnes s tymto tuningom, tak ti suciastka nepraskne ale ohne sa. Druha vec je, ze ked vymenis jednu vec, tak si potom povies, ze by trebalo vytunit este toto a potom sa najde zas nieco ine a tak zistis, ze za tu cemu si mohol mat dalsie dva vrtulniky a dokonca aj s dalsimi baterkami, ktore su v sete v krabici. Tie tuningove diely na mikro heliny su zamerne robene tak, aby si nakoniec kupil vsetky tuningove diely, ale vo vysledku to nelieta o nic lepsie (a zacinajuci pilot to uz vobec nepostrehne).
Dalsia vec, ktoru si treba pri tychto mikro helinach od bladu uvedomit je kratka zivotnost jednotlivych dielov. Toci to velmi vysoke otacky a tak opotrebenie je dost rychle. Ci uz ide o jednosmerne motory, linearne serva, baterky alebo vole v plastovych capoch, tak tieto veci sa opotrebuju uz po par desiatkach letov (niekedy uz aj po 20tich). Preto sa naozaj neoplati investovat do nejakych kovovych tuningov, ktore su na ucenie lietania s danou heli uplne zbytocne.
Bydlisko: Poprad, Košice ( 39 rokov )
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 230 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 6 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: ozzy,