Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4 5 6 7 8 9
autor správa
bado
modelár

Príspevkov: 1333

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 18. 5. 2014 o 22:39 | odkaz na príspevok
Nechcem to na blbnutie,nejde mi o rychlost ale o pohodove jazdenie.
Bydlisko: Samorin ( 41 rokov )
marekk
modelár

Príspevkov: 634

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 18. 5. 2014 o 22:47 | odkaz na príspevok
neviem ci sa chapeme... definuj pohodove jazdenie...lebo to auto je na to aby si vypol a zabavil sa... ja som do toho siel asi rovnako ako ty myslim, Summit som bral ako univerzal . Ale v skutocnosti to tak vobec nieje a ta skutocnost sa dostavila hned ako som sa stretol s chalanmi co maju erevo. Titan 775ka jednoducho nema vykon, tym nemyslim maximalku(to je jasne) ale ani zrychlenie. Ak tym pohodovym jazdenim myslis skrabanie sa po sklake na dvore tak OK. Ale vsak kludne kup, vyhoda je ze erevo a summit maju rovnake sasi. Summit ma naviac len uzavierky a prvy stupen rychlosti. Summit ma setup ktory je nevhodny na cokolvek ine ako pomale jazdenie. Ma 120mm vahadla s lineranym priebehom a skrz to sa pri vacsej rychlosti(tym myslim maximalku ktora je okolo 28-30km/h) strasne naklana. Ale zas pri pomalom pohybe umoznuju naozaj volny pohyb kazdeho ramena co je super na lozenie . Revo ma standarne 90mm progresivne a v zakrutch sa sprava o dost lespie. Super je ze tieto zmeny setupu su pomerne lacna zalezitost ( zmenis vahadla, pruziny a mas uplne ine auto). Kolesa ktore su k ummitu su tiez vhodne len na to pomale jazdenie(su strasne makke).

Vobec ta nechcem odradit od summita, je to super auto. Ak ak ti nahodou casom nebude vyhovovat po stranke vykonu das tam len nove kombo a je. Akurat to bude podstatne drahsie ako keby si rovno kupil revo, ale budes zas mat uzavierky, 2 rychlostnu prevodovku a podobne.
Bydlisko: BA V ( 41 rokov )
bado
modelár

Príspevkov: 1333

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 18. 5. 2014 o 23:06 | odkaz na príspevok
Je to vsestrane auto aspom tak sa o nom hovori a pise,ja teda nemam moc skusenosti a som tu novy tak kazda rada je pre mna nad zlato.
Bydlisko: Samorin ( 41 rokov )
tomiQe
modelár

Príspevkov: 1068

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 5. 2014 o 06:43 | odkaz na príspevok
Pooočkaj počkaj počkaj všestranné auto je napríklad e-revo chceš ísť 70km/h ideš,chceš jazdiť na stavenisku môžeš ,dráha , voda les...e revo je ovela všetstrannejšie , summit robí dobre iba jednu ved a to je pomalé jazdenie na skalách. Už len s tým 775 motorom keď pridáš tak auto ťahá zadok po zemi aj keď sa rozhodneš pre väčšiu rýchlosť tak ťa čaká to isté čo spravil mc1... A rýchlostne to bude ešte pomalšie ako tvoj arrma granite ...asi tak... Ak chceš niečo univerzalne tak to teda sunnit nieje.
Bydlisko: košice ( 26 rokov )
marekk
modelár

Príspevkov: 634

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 5. 2014 o 08:13 | odkaz na príspevok
bado:
Je to vsestrane auto aspom tak sa o nom hovori a pise,ja teda nemam moc skusenosti a som tu novy tak kazda rada je pre mna nad zlato.


Ano na to co sa o nom pise som sa spolahol aj ja a hovorim ti ze je to blbost. vsetranne moze pripadat tomu kto doteraz jazdil len s crawler axialom po tej skalke....
Ale zas to ze som siel do summita a az neskor dal do neho striedak a pohral sa s napravami nelutujem. Okrem uzavierok a 1.rychlosti ma totiz summit aj kvalitnejsie polosii(ludia ich davaju aj na revo) a diferak ma naviac jedno velke lozisko(koli uzavierke) cim je pevnejsi a menej nachylny na poskodenie vykonom(hlavne pri 6s). Uzavierka je dobra vec, napriklad aj na drahe ked jazdime, auto niekde zapadne prpti trati, ked uzavierku nemas bezis si ho dat na trat, ked mas zapnes a vyhrabes sa.
Bydlisko: BA V ( 41 rokov )
bado
modelár

Príspevkov: 1333

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 5. 2014 o 09:08 | odkaz na príspevok
Nepotrebujem raketu,ide mi o to lozenie a s e-revom to asi nepojde si myslim,e-revo je pekny model ale moje srdce priahne po summite
Bydlisko: Samorin ( 41 rokov )
marekk
modelár

Príspevkov: 634

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 5. 2014 o 09:24 | odkaz na príspevok
Ok, tak este jedna rada odomna, usetri si 300€ a kup toto https://www.rcportal.sk/traxxas-summit-inz10184 , z toho co je viediet na fotkach je ako nove. A za 300€ si kup:
- poriadnu nabijacku(100€)
- par 7600iek baterii(80€)
- poriadne kolesa (80€) (pozri moju galeriu mam tam nahradu za summit kolesa od proline - rock rage, neporovnatelne odolnejsie proti traxxas gumam a aj jazdne vlasnosti su uplne inde)
- naboje od HPP germany(50€) http://www.hpp-germany.com/factory-shop/product_info.php?language=en&info=p10_17mm-radmitnehmer-mit--secure-lock--radmutter-und--center-nut--zentriermutter.html& (info a foto mam v galeri k mojmu sumrevu)
Bydlisko: BA V ( 41 rokov )
MCi1
modelár

Príspevkov: 415

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 5. 2014 o 21:17 | odkaz na príspevok
tak este jedna rada: chod na stretnutie s chalanmi co maju revo a summita a porovnaj si ich v skutocnosti. treba si s tym autom chvilu zajazdit a popozerat ako sa sprava v terene na ceste a pod. ja som tu dilemu rozluskol rychlo a revo bolo doma, a uz je aj prec.
nejedna sa o malo penazi a kupou modelu sa to nekonci. to ti potvrdi kazdy z nas
Bydlisko: Bratislava ( 45 rokov )
bado
modelár

Príspevkov: 1333

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 5. 2014 o 21:32 | odkaz na príspevok
Zajtra budem mat toho summita,zobral som nimh verziu a uvidim ako to bude jazdit na nimh a kolko vydrzi,popripade prehodim na lipo,len hlavne sa musim naucit jazdit to je to najdolezitejsie.Budem mat k tomu cz manual tak dufam ze to bude ok.
Bydlisko: Samorin ( 41 rokov )
tomiQe
modelár

Príspevkov: 1068

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 5. 2014 o 22:01 | odkaz na príspevok
Nedá si povedať...ale dobre...naučiť sa jazdiť so summitom?to je najväčšia blbosť akú som kedy počul. Arrma granite je ovela tažšie na ovladanie so summitom daš nižší prevod 1:70 dáš plný plyn a ideš par kilometrov potom sa možno zasekneš
Bydlisko: košice ( 26 rokov )
bado
modelár

Príspevkov: 1333

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 5. 2014 o 22:15 | odkaz na príspevok
Som zvedavy ako to pojde a ako to pojde mne,este nikdy som take nieco nemal.
Mozem porovnat s tou arrmou granite ked to otestujem
Bydlisko: Samorin ( 41 rokov )
ferin
modelár

Príspevkov: 8

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 5. 2014 o 23:30 | odkaz na príspevok
dobrý výber , avšak:
-začni šetriť na XERUN-cca 150-200€
-min. 2 sady LIPO-cca 80-100€
-pár nabíjačiek, aby si rýchlo nabíjal-cca 60€
-sadu pneu, pretože striedák a lipo pôvodné rozseká na rezance - cca 70€
-oceľový kardan, plastový získa čoskoro vôľu a vyseká ti diferáky-cca 40€
- začni to modré čudo čo máš teraz pripravovať na predaj
Mám Summita a prešiel som si tým pekne od začiatku. To auto vydrží dosť. V pôvodnej zostave Ťa čoskoro prestane baviť. Teraz ho mám naladeného tak, aby ma naozaj bavil.

odkaz na Youtube
Bydlisko: Dolný Kubín ( 48 rokov )
bado
modelár

Príspevkov: 1333

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 5. 2014 o 00:01 | odkaz na príspevok
Ok jazdi ti to dobre,ale mna osobne by to moc nebavilo sa tocit dokola na strku,nato je podla mna viac e-revo.
Mam dve cuda jedno modre druhe zelene,ale predavat ich nebudem lebo je to docela fajn.
Bydlisko: Samorin ( 41 rokov )
jaffatealco
modelár

Príspevkov: 351

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 5. 2014 o 00:06 | odkaz na príspevok
Summita nemam dlho, ale je to fajn model. Pocas minuleho uprsaneho tyzdna som ho komplet rozobral, vycistil a spravil z neho E-revo, druhe Ale naspat na Summita ho do polhodky hadam zvladnem premenit, ved staci len prehodit kolesa, tlmice, vahadla a kasnu s uchytenim. A kridlo dole. Samozrejme mam v nom striedave kombo, titan nahodim na zimu az. Pisem to preto, lebo ako Summita som ho velmi nemal ako vyuzit. (Prijimam pozvanky na nejake expedicne lozenie ) Je to idealny model na nejake prechadzky po terene. Napriklad to co som videl teraz vo ferinovom videu, tak na take jazdenie je vhodnejsie e-revo.

A este jedna vec, neviem ci je to lacnejsie, ale podla mna jednoduchsie prerobit Summita na E-revo. Ale tipol by som ze aj lacnejsie, predsa len prerobit e-revo na summita vyzaduje vymenu ovela viac dielov, od vysielacky, cez prevodovku a diferaky, k tomu serva atd...

Z mojho pohladu sa rozhodol spravne, pretoze ako zakladatel temy pisal, chce to na pomale lozenie terenom, na co je summit urceny. A ked sa bude chciet vyblaznit, staci mu striedave kombo, drziak kridla s kridlom, karoseria, pneu, pruziny a vahadla a ma "SumRevo" Nieje to lacna prerabka, ale ved ani ten model nieje lacny.
Bydlisko: Bratislava - Rača ( 41 rokov )
bado
modelár

Príspevkov: 1333

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 5. 2014 o 00:24 | odkaz na príspevok
Presne tak nepotrebujem raketu to by som si vybral e-revo,ked ma to omrzi tak sa bude prerabat.
Bydlisko: Samorin ( 41 rokov )
1 2 3 4 5 6 7 8 9
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 339 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 13 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: Brayn,