Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
rodrigezv8
modelár

Príspevkov: 113

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 3. 2020 o 09:50 | odkaz na príspevok
Jan_B.cz:
rodrigezv8 - klobouk dolu. Takhle jak to máš focené si člověk udělá představu jak je model velký. Dobrá práce.

je to 77 cm dlhe a 29 cm siroke

Waldas, parada. Tak to musíme chodit spolu, uz viem kdo ma bude vytahovat
Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
Peter
team RCPortál

Príspevkov: 2167

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 3. 2020 o 22:09 | odkaz na príspevok
nooo.... celkom pekne sa dáva dokopy náklaďácka parta.....
Rodrigez..... nemaj boj..... tá tvoja potvora pôjde ako delo..... Waldas bude len zabezpečenie.....
ono.....mám pocit....tá korpna udrelapreto, že nie sme ešte hotový na májovú trojdňovku.... a tak sme dostali čas do plusu.....
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
CRACKY
modelár

Príspevkov: 114

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 3. 2020 o 22:53 | odkaz na príspevok
Jak niesme hotový...ja už dolaďujem vejtru.

Inak Glanzenberg je oficiálne zrušený!!! Ale.... Je nás pár čo ideme testovať,,rúška,,
Bydlisko: DH
misho222
modelár

Príspevkov: 1964

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 3. 2020 o 22:30 | odkaz na príspevok
Chlapci a dievčatá, už to asi jazdí
Už len dotiahnuť pár detailov


odkaz na Youtube
Bydlisko: Senec ( 44 rokov )
Jan_B.cz
modelár

Príspevkov: 181

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 3. 2020 o 09:48 | odkaz na príspevok
Nejsem Tatrovak, ale model maš skvělý. Konstrukce podvozku je tvůj návrh.? Zaujala mě kostrukce pérování.
Bydlisko: Východní Čechy _ CZ ( 48 rokov )
StefanAbel
modelár

Príspevkov: 849

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 3. 2020 o 09:51 | odkaz na príspevok
perfektný maketový podvozok keby som mal taký určite by som urobil aj maketové gumy a disky a bolo by to dokonalé ak ten podvozok je na ten bager
Bydlisko: Bratislava
misho222
modelár

Príspevkov: 1964

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 3. 2020 o 12:33 | odkaz na príspevok
Jan_B.cz:
Nejsem Tatrovak, ale model maš skvělý. Konstrukce podvozku je tvůj návrh.? Zaujala mě kostrukce pérování.


Ďakujem, podvozok je kupovany AMEWI upravený a predĺžený. Konštrukcia perovania už je vlastná , asi ešte budem ladiť tie predné pruziny, no to az podla váhy.
Viac info tu https://www.rcportal.sk/tatra-148-d032a-am9746




StefanAbel:
perfektný maketový podvozok keby som mal taký určite by som urobil aj maketové gumy a disky a bolo by to dokonalé ak ten podvozok je na ten bager

Dakujem Štefan, ano je to na bager. Disky budem vymýšľať ja a s pneumatikami hádaj na koho čakám
Bydlisko: Senec ( 44 rokov )
Peter
team RCPortál

Príspevkov: 2167

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 3. 2020 o 14:58 | odkaz na príspevok
Mišo, myslím, že je to dobrý základ.... a pruženie až keď budeš mať realne rozloženie váhy...dovtedy je to zbytočné..... mne tam ale vyskočili dve veci..... riadenie je trocha nervózne.....skúsil by som to riešiť spomalením chodu serva alebo aspoň exponencialami (to ale nie je celkom ono......) prípadne vychovať ruky..... no a podobne obvládanie motora..... chcelo by to jemnejší nábeh.... .... no už sa teším ako ďalej postúpiš..... zatiaľ dostávaš malú nepodstatnú pochvalu....
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
StefanAbel
modelár

Príspevkov: 849

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 3. 2020 o 18:48 | odkaz na príspevok
Miško to perovanie čiže pomoc torzným tyčiam cez tlmiče je super ale lan ak prave a ľavé rameno bude mať svoj tlmič zvlášť uchytený na protilahlom ráme prečo : ak Ti padne trebárz ľavé kolo do jamy povolia sa tlmiče čo máš teraz spojené s pravým ramenom a klesne aj pravé kolo podstatne viac ako keby bolo malo zvlášť svoj tlmič čím sa svetlosť pred nápravy zníži aj skutočné tatry to majú nezávislé a silu tlmiča na rameno si nastavíš váha vozidla na páke viacerými otvormi ako na páke serva toto si myslím ak sa mýlim prepáč
Bydlisko: Bratislava
misho222
modelár

Príspevkov: 1964

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 3. 2020 o 20:12 | odkaz na príspevok
Peťo

áno samozrejme, veď preto som to točil, nech mám viac názorov, čo sa týka riadena, viem z jazdy že je hlavne slabé aj 20kg servo, no zasa má šialene dlhú dráhu a teda švihá kolesami ako veslami, budem upravovať prepákovanie serva a potom by to malo byť tak akurát, samozrejme aj spomalovač serva nie je od veci a budem rozmýšlať...
Regulácia je aktuálne problém radenia prevodov, na spodnej prevodovke som mal síce jednotku, no na vŕtačkovej prevodovke mi jednotka preskakuje, tak som musel mať rýchlu , tak som to nevedel inak uregulovať. Vŕtačkovú prevodovku objednám a vymením, potom to bude paráda, lebo budem 4 prevody, takže sa budem vedieť hrať...

Štefan

neprepačuj sa prosím , všetko je dôležité a tvojho názoru si naozaj cením.
Ono to pruženie je tak trochu prototyp, aj keď som už jeho ekvivalent raz použil a fungoval skvele. Tu to naozaj budem ladiť až podľa finálnej hmotnosti a technicky som pripravený aby bola hmotnosť priamo prenášaná na rám a nezávisle. Celé je to riešené práve kvôli maximálnemu kontaktu kolies s podkladom a práve keď sa jedno koleso odľahčí, tak je cez páku tlak rozkladaný rovnomerne. Ibaže nie do nekonečna, páky sú práve preto v strede rámu aby mali aj svoj konečný doraz. Keď koleso naozaj spadne do jamy, jeho páka sa oprie o vnútornú časť rámu (to je zároveň spodný doraz ramena odľahčeného kolesa) Práve vtedy zaťažené koleso prenáša hmotnosť priamo na rám.
Bolo aj to na videjku vidieť, no keď som to začal upravovať malo 40 minút a keď som to chcel trochu okresať, tak je niečo z toho von...
Budem na tom ešte pracovať, uvidí sa ako to dopadne... a naozaj ďakujem za konštruktívnu kritiku
Bydlisko: Senec ( 44 rokov )
StefanAbel
modelár

Príspevkov: 849

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 3. 2020 o 20:29 | odkaz na príspevok
Asi si to nepochopil dorazy to je jasné ale mne išlo o to aby nebol tlmič spojený s obidvomi ramenami ale rameno s tlmičom uchteným na protilahlom ráme ak sú spojené ramená s tlmičom to by nemalo byť inak náprava chodí ako kačica pravé kolo hore a ľavé dole a opačne
Bydlisko: Bratislava
CRACKY
modelár

Príspevkov: 114

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 3. 2020 o 22:03 | odkaz na príspevok

pomaličky finišujem s podvozkom
Bydlisko: DH
nooscy
modelár

Príspevkov: 61

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 3. 2020 o 11:54 | odkaz na príspevok
Chlapi!!!... ja len potichu zízam... Paráda a držím všetkým palce
Bydlisko: Partizánske ( 39 rokov )
Waldas
modelár

Príspevkov: 676

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 3. 2020 o 14:49 | odkaz na príspevok
Miso, to 20kg servo je slabe. Ked budes mat tazku tatru, tak zhori. Kup si silnejsie. V 148-ke mam toto servo: Trackstar TS-500HD Analog Metal Gear Racing Servo 17T 40kg z hobbykingu. Je to tak akurat. Treba mysliet na to, ze ked trosku zapadnes, slabe servo bude mat problem. Mal som dve 30kg a obe zhoreli.

Tiez odporucam vymenit motor za striedavy. Tieto jednosmerne maju vacsiu spotrebu a pri pomalej jazde stracaju silu. Akykolvek 2200kV pojde na 2S lipo fajn. Ked to budes robit, pozri, aky ma hriadel motor a podla toho kupuj striedak (5mm alebo 3,175m). Z toho stareho sa vylisuje (kladivom vyrazis) ozubene kolecko a nalepis ho na novy motor.

Tie zadne listove pera su dobre. Podla hmotnosti auta uz mozes doladit iba vypln gum, ked by to bolo moc premacknute.
Inak to mas paradne. Palec hore.




Cracky, ta kabina na v3S vypada uplne super. Ake si pouzil pneu?
Chalani, odkial kupujete poriadne kardany, priemer 5mm, ktore dost vydrzia?
Bydlisko: Trnava ( 42 rokov )
CRACKY
modelár

Príspevkov: 114

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 3. 2020 o 18:15 | odkaz na príspevok
Kardany jedine oceľové 6-8 hrán buď Aliexpres alebo Banggood.. Pneumatiky super swamper 1.9 100mm, akorát som po dlhom psychickom nátlaku,vyhrážaní sa a likvidáciou od Peťa Blažkoviča to spravil podľa neho na dvojmontáže..
Bydlisko: DH
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 118 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 11 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: martin-,