Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4 5 6 7 8 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53
autor správa
StefanAbel
modelár

Príspevkov: 849

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 3. 2020 o 18:30 | odkaz na príspevok
parádna V3S ale mi vadí pri tak maketovej kabíne tie 3 bandasky nádrž a predný disk kola to tam nesedí
Bydlisko: Bratislava
CRACKY
modelár

Príspevkov: 114

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 3. 2020 o 19:32 | odkaz na príspevok
No kolesá budú aj predné také ako zadné,len čakám na pneumatiky...a tie bandasky...no budem mať tri len nosič bude iný...
Bydlisko: DH
misho222
modelár

Príspevkov: 1964

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 3. 2020 o 22:11 | odkaz na príspevok
StefanAbel:
Asi si to nepochopil dorazy to je jasné ale mne išlo o to aby nebol tlmič spojený s obidvomi ramenami ale rameno s tlmičom uchteným na protilahlom ráme ak sú spojené ramená s tlmičom to by nemalo byť inak náprava chodí ako kačica pravé kolo hore a ľavé dole a opačne


Štefan chcel som tým povedať len toľko že to je prototyp ak bude fungovať dobre zostane a ak nebude tak to viem prerobiť na pevno o rám za 10 minút lebo to mám predpripravené.


Waldas:
Miso, to 20kg servo je slabe. Ked budes mat tazku tatru, tak zhori. Kup si silnejsie. V 148-ke mam toto servo: Trackstar TS-500HD Analog Metal Gear Racing Servo 17T 40kg z hobbykingu. Je to tak akurat. Treba mysliet na to, ze ked trosku zapadnes, slabe servo bude mat problem. Mal som dve 30kg a obe zhoreli.

Tiez odporucam vymenit motor za striedavy. Tieto jednosmerne maju vacsiu spotrebu a pri pomalej jazde stracaju silu. Akykolvek 2200kV pojde na 2S lipo fajn. Ked to budes robit, pozri, aky ma hriadel motor a podla toho kupuj striedak (5mm alebo 3,175m). Z toho stareho sa vylisuje (kladivom vyrazis) ozubene kolecko a nalepis ho na novy motor.

Tie zadne listove pera su dobre. Podla hmotnosti auta uz mozes doladit iba vypln gum, ked by to bolo moc premacknute.
Inak to mas paradne. Palec hore.


Vladko vďaka, to servo sa mi páči a je v super cene, nevidím dôvod ho tam nedať.
Čo sa motoru týka máš pravdu, viem aké výhody voči jednosmeráku striedavý má. Uvidím ako sa mi to bude správať a podľa toho sa zariadim.
Aktuálne to mám 4 rýchlostné, tak čo nemám na charakteristike motoru, to mám v prevodovke (to dosť zodpovedá predlohe )
Tiež toto auto nerátam na 4 hodinové túry a ak to bude na 2 hodiny jazdy s jednou baterkou, tak to asi riešiť nebudem musieť... uvidím.





CRACKY:
Kardany jedine oceľové 6-8 hrán buď Aliexpres alebo Banggood.. Pneumatiky super swamper 1.9 100mm, akorát som po dlhom psychickom nátlaku,vyhrážaní sa a likvidáciou od Peťa Blažkoviča to spravil podľa neho na dvojmontáže..



Cracky bomba, to s Peťom je ťažký boj, chápem že si podľahol
Držím palčeky.
Bydlisko: Senec ( 44 rokov )
Peter
team RCPortál

Príspevkov: 2167

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 4. 2020 o 11:45 | odkaz na príspevok
Waldas:
Tiez odporucam vymenit motor za striedavy. Tieto jednosmerne maju vacsiu spotrebu a pri pomalej jazde stracaju silu. Akykolvek 2200kV pojde na 2S lipo fajn. Ked to budes robit, pozri, aky ma hriadel motor a podla toho kupuj striedak (5mm alebo 3,175m). Z toho stareho sa vylisuje (kladivom vyrazis) ozubene kolecko a nalepis ho na novy motor.


Waldas, ja som na toto myslel... len som sa zastavil na tom, že vrtačková prevodovka má motor s kruhovou hriadeľou ale modelárske majú plošku..... udrží sa odlisovaný pastorok nalisovaný na hriadeli s plochou?

a tie kardany.....mne sa osvedčili GDS racing.....e-bay..... je tam obrovský sortiment dĺžok.....od asi 50 do 330mm ....


Misho.... to s Crakym tonie je boj.... ale správny hec.... postupne sa dokopeme navzájom k pekným autám.... a to je fajn...
ono.... táto korona prišla asi preto, že sme nedokončili autá.....tak teraz máme žiaľ času dosť..... a vybehneme snáď všetci s náklaďáčkami niekam na jeseň.....
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
Waldas
modelár

Príspevkov: 676

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 4. 2020 o 12:34 | odkaz na príspevok
Peter, to vobec nevadi. Treba ten hriadel zdrsnit pilnikom, len zlahka, alebo dremmelkou a lepidlo loctite na hriadele tam drzi. Mam to tak uz v 5 tatrach a toto mi nikdy nepovolilo a to im nakladam maximalne.
Bydlisko: Trnava ( 42 rokov )
Peter
team RCPortál

Príspevkov: 2167

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 4. 2020 o 00:23 | odkaz na príspevok
keď hovoríš......vyskúšam..... to lepidlo síce nemám, ale mám vysokopevnostný zaisťovač závitov od wurtha... snáď to postačí...
.
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
Waldas
modelár

Príspevkov: 676

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 4. 2020 o 08:39 | odkaz na príspevok
Peter, ten zaistovac zavitov je slaby. To ti moze presmyknut. Teba kupit LOCTITE 648. Da sa kupit aj 5ml balenie za 6 EUR.
Bydlisko: Trnava ( 42 rokov )
Peter
team RCPortál

Príspevkov: 2167

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 4. 4. 2020 o 10:32 | odkaz na príspevok
vďaka.....idem pohľadať.....
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
misho222
modelár

Príspevkov: 1964

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 5. 4. 2020 o 08:04 | odkaz na príspevok
To je paráda, Loctite 648 mám, síce 15 ročný, no lepí stále, tento používam na pastorky vždy

Vladko, aké motory používaš v tatrách senzorové či bezsenzorové ?
prípadne môžeš poslať link čo konkrétne používaš ?
Peťo ty čo máš v plecháčiku ?
Bydlisko: Senec ( 44 rokov )
Peter
team RCPortál

Príspevkov: 2167

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 5. 4. 2020 o 15:23 | odkaz na príspevok
nooooo..... dodge-a mám luxusného...... lje tam mst prevodovka a tak normálny motor nemalšancu ho ubrzdiť pri triale..... a tak tam šiel hobbywing xerun axe ..... stojímajetok, ale zas je to isto to najlepšie,čo momentálne vieš dať...... rozsah použiteľných otáčok...... jemný rozbeh..... absolutna brzda...... jedna báseň..... ale na expedičku to je zbytočné.....
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
Waldas
modelár

Príspevkov: 676

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 4. 2020 o 10:03 | odkaz na príspevok
Miso, pouzivam na tatrach iba tieto bez senzorove motory z hobbykingu:
Turnigy 1/8th Scale 4 Pole Brushless Motor - 2100KV
Je to uplna parada. Nezastavitelny. K tomu si kupujem z aliexpressu tieto regulatory:
HobbyWing QuicRun WP 10BL60

Funguje mi to pekne na 3S lipo

Teraz som skusil objednat tieto motory z aliexpressu:
SURPASS HOBBY Waterproof 4068- 2650KV

Na 2S sa budu asi viac hodit k mojim prevodovkam.
Bydlisko: Trnava ( 42 rokov )
Jan_B.cz
modelár

Príspevkov: 181

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 4. 2020 o 11:19 | odkaz na príspevok
Pardon za OT.:
Waldas - prosím tě, vstoupím vám do debaty s dotazem na tebe.
Čtu samozřejmě vše a všiml jsem si , že píšeš,že si objednáváš díly na hobbyking.com a Aliepress.
Předpokládám, že to budeš mít nově objednané díly,nebo to jsou díly o kterých píšeš objednány v minulosti?
To si objednáváš sám osobně, nebo to je zprostředkovaný obchod přes někoho dalšího? Jak to teď v této době funguje s objednáním a dodáním dílu na RC modely časově? není to nějak omezené?
Bydlisko: Východní Čechy _ CZ ( 48 rokov )
Waldas
modelár

Príspevkov: 676

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 4. 2020 o 12:36 | odkaz na príspevok
Ahoj, Objednavam si to uz niekolko rokov sam. Motory som objednal dnes, ale ine veci v minulosti. Teraz je situacia trosku tazsia, ale do 45 dni od objednania mi to stale chodi. Na hobbykingu sa snazim objednavat z europskeho skladu a to mam do 4-7 dni doma. Z Aliexpressu cakam 45 dni a potom podam reklamaciu a vratia mi peniaze, ak to nepride.
Bydlisko: Trnava ( 42 rokov )
Jan_B.cz
modelár

Príspevkov: 181

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 4. 2020 o 13:27 | odkaz na príspevok
Děkuji za odpověď. Také bych potřeboval na těch serverech něco objednat,ale nemám zkušenosti a v čr jsem zatím nikoho nenašel kdo by mi pomohl zprostředkovat nákup.
Bydlisko: Východní Čechy _ CZ ( 48 rokov )
misho222
modelár

Príspevkov: 1964

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 4. 2020 o 20:30 | odkaz na príspevok
Waldas:
Miso, pouzivam na tatrach iba tieto bez senzorove motory z hobbykingu:
Turnigy 1/8th Scale 4 Pole Brushless Motor - 2100KV
Je to uplna parada. Nezastavitelny. K tomu si kupujem z aliexpressu tieto regulatory:
HobbyWing QuicRun WP 10BL60

Funguje mi to pekne na 3S lipo

Teraz som skusil objednat tieto motory z aliexpressu:
SURPASS HOBBY Waterproof 4068- 2650KV

Na 2S sa budu asi viac hodit k mojim prevodovkam.

Vladko prosím ťa nemôžeš sem dať link ? ja to podľa popisu neviem nájsť... fakt viem o striedavých motoroch kravský prd a neviem podľa čoho mám hľadať....




Peter:
nooooo..... dodge-a mám luxusného...... lje tam mst prevodovka a tak normálny motor nemalšancu ho ubrzdiť pri triale..... a tak tam šiel hobbywing xerun axe ..... stojímajetok, ale zas je to isto to najlepšie,čo momentálne vieš dať...... rozsah použiteľných otáčok...... jemný rozbeh..... absolutna brzda...... jedna báseň..... ale na expedičku to je zbytočné.....

Viem že to máš ultra špeciálne najlepšie, keď si mi ho predvádzal tak som sadol na riť , no tá cena je taká asi ako zodpovedá
ja budem kupovať combo v inej kategórii
Bydlisko: Senec ( 44 rokov )
1 2 3 4 5 6 7 8 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 203 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 6 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: TomDlh,