Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4 5 6 7 8 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53
autor správa
Waldas
modelár

Príspevkov: 676

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 4. 2020 o 20:54 | odkaz na príspevok
Bydlisko: Trnava ( 42 rokov )
Peter
team RCPortál

Príspevkov: 2167

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 4. 2020 o 22:54 | odkaz na príspevok
Jan_B.cz:
Děkuji za odpověď. Také bych potřeboval na těch serverech něco objednat,ale nemám zkušenosti a v čr jsem zatím nikoho nenašel kdo by mi pomohl zprostředkovat nákup.

neboj sa toho..... ´čínska družina je ochotnrjšia a ústretovejšia ako väčšina europskych..... objednávam roky z Bangoodu,aliexpresu,ebay-u a sporadicky aj iných stránok..... a väčšinou pride v poriadku za 30-45 dní akopíśe waldas..... ak sa dá,dávam sledovanézásielky a mám prehľad.... ak nepride načas reklamujem a po ospravedlnení sa sa akurát spýtajú, či chcem vrátiť peniaze alebo opakovane zaslať...... dávam opakovane zaslať a zväčša vtedy pošlú rýchlejšou pośtou ... takže za mňa spokojnosť.... samozrejme nie vtedy,ak ťa tlačí čas.....

Waldas.... tie motory ćo používaš,..... bezsenzorové.... ako majú radi vodu?
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
Waldas
modelár

Príspevkov: 676

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 4. 2020 o 23:15 | odkaz na príspevok
Peter, to ti neviem povedat. Mne to je luto namacat
Bydlisko: Trnava ( 42 rokov )
Jan_B.cz
modelár

Príspevkov: 181

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 7. 4. 2020 o 09:05 | odkaz na príspevok
Peter - děkuji za podporu a vysvětlení. Honza
Bydlisko: Východní Čechy _ CZ ( 48 rokov )
rodrigezv8
modelár

Príspevkov: 113

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 15. 4. 2020 o 13:05 | odkaz na príspevok
Peter:
Waldas:
Tiez odporucam vymenit motor za striedavy. Tieto jednosmerne maju vacsiu spotrebu a pri pomalej jazde stracaju silu. Akykolvek 2200kV pojde na 2S lipo fajn. Ked to budes robit, pozri, aky ma hriadel motor a podla toho kupuj striedak (5mm alebo 3,175m). Z toho stareho sa vylisuje (kladivom vyrazis) ozubene kolecko a nalepis ho na novy motor.


Waldas, ja som na toto myslel... len som sa zastavil na tom, že vrtačková prevodovka má motor s kruhovou hriadeľou ale modelárske majú plošku..... udrží sa odlisovaný pastorok nalisovaný na hriadeli s plochou?


Tiez som skusal na vrtackovu prevodovku napasovat striedavy motor. Nasiel som dost podobny pastorok a testoval som to, po 11 hodinach prevadzky ked som myslel ze uz to mam vychytane sa pastorok oholil tak ze sa prevodovka zasekla a kedze baterka bola nabyta a ja som to turoval, tak asi od pretazenia vyhorel BECK
Teraz som horko tazko vyrazil z osky povodny pastorok, sice som pritom otor znicil, lebo drzal naozaj dopre
Kupil som ten Loctite 648 a nalepim ho na triedavy motor. Oska ma rovnaky priemer 3,17. Len ma plosku. Nemam pre istotu vyrobit do tej plosky neaky klyn, napr zo zváracieho dratu ??
Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
Waldas
modelár

Príspevkov: 676

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 15. 4. 2020 o 13:41 | odkaz na príspevok
Nie. Klin nerob. Normalne tu hriadel len zdrsni pilnikom trochu, aby malo kde chytit lepidlo a nalep to.
Ten pastorok musi sediet uplne presne. Presny pocet zubov a rovnaky modul kolies. Potom je to neznicitelne.
Bydlisko: Trnava ( 42 rokov )
rodrigezv8
modelár

Príspevkov: 113

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 16. 4. 2020 o 08:15 | odkaz na príspevok
Ok, dakujem
este som trocha laboroval z hlbkou nasadena, aby nebolo velmi pocut odieranie zubov. Tak som to vcera spravil a cez vikend by som o chcel ist na prve jazdne skusky.
Spravil som komplet hlinikove linky a vsetky kovove kardany. Podvozok zo servami, motorom, prevodovkou a rozvodovami, bez kolies vazi 3,4 kila.


Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
rodrigezv8
modelár

Príspevkov: 113

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 21. 4. 2020 o 15:57 | odkaz na príspevok
https://www.youtube.com/watch?v=DKH7mp2w7m4&feature=share
Tak som bol cez vokend testovat. Pastorok sa nepretacal, vydrzal ale pri zjazde z prudsieho kopca sa prevod zasekaval. Je to vidiet aj pocut okolo 22 sekundy. Neviete cim to moze bit ?
Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
peterprievidza
modelár

Príspevkov: 176

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 21. 4. 2020 o 19:56 | odkaz na príspevok
máš prevodovku z akuvŕtačky alebo uťahovačky? tak niektoré majú brzdu (oceľové guličky vo vnútri) a tie treba odstrániť
Bydlisko: Prievidza
marek4444
modelár

Príspevkov: 476

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 21. 4. 2020 o 22:15 | odkaz na príspevok
Ako vraví Peter... je tam brzda , ale aby si si to nepomýlil s nastavením prenosu krútiaceho momentu, tam sú guličky tlačené pružinami do priehlbiniek a čím viac sú tlačené, tým väčší krútiaci moment vie preniesť kým nezačne "prešmykovať". Tie tam môžeš nechať a využívať jej funkciu alebo guličky s pružinami vybrať a namiesto nich zaskrutkovať červíka M6 ...stačí aj do každej druhej(býva ich 6- . Ak chceš vyradiť brzdu, budeš musieť rozobrať prevodovku viac, nachádza sa medzi výstupným hriadelom a prvým stupňom planétového prevodu. Jedná sa o trojicu čapov na prírube oproti sebe, kde vždy trojica čapov z jednej strany sa nachádza v medzere protiľahlej trojice čapov a v medzerách medzi týmito čapmi sa nachádzajú valčeky. Tie spôsobujú brzdiaci efekt. Stačí valčeky vybrať a brzdiť už nebude, akurát vybraním valčekov vznikne trochu uhlová vôľa, ale to nie je na závadu.
Bydlisko: Nová Dedina pri Leviciach ( 49 rokov )
rodrigezv8
modelár

Príspevkov: 113

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 4. 2020 o 08:55 | odkaz na príspevok
Dakujem pani, ano mam prevodovku z aku vrtacky. Tie gulicky viem kde su uz som ich zbieral po zemi
Valceky najdem a vyberem, ale nestrati to potom funkciu brzdy v neutrale ??
Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
StefanAbel
modelár

Príspevkov: 849

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 4. 2020 o 15:25 | odkaz na príspevok
niesú tam pružinky a jedna silná pružina za sklučovadlom tá tlačí na guličky zlikvidovať ju a ako si správne povedal dať 6 červíky zablokujú aretáciu a hotovo a ano stačí každá druhá niektorý ponechávajú komplet hlavicu s pružinou aby si nastavovali silu a tým im nepríde k zaseknutiu pri preťažení videl som to na tanku ale u auta si myslím, že to nie je nutné páni pozdravujem Vás aspoň sme takto v styku ked sa nemôžme stretnúť inak
Bydlisko: Bratislava
Jan_B.cz
modelár

Príspevkov: 181

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 4. 2020 o 15:56 | odkaz na príspevok
Všiml jsem si, že zde rozebirate převodovky vrtaček a aku šroubováku.
Jestli mohu vstoupit do vaší debaty, potřebuji poradit.
Nevím z jaké vrtačky nebo šroubováku by se dalo použít,resp.sehnat nebo vymontovat toto ozubene kolo.

A je to z této převodovky..







Musí to být nejradši kovový materiál ozubeneho kola.
Bydlisko: Východní Čechy _ CZ ( 48 rokov )
marek4444
modelár

Príspevkov: 476

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 4. 2020 o 16:32 | odkaz na príspevok
rodriguezv8.....ano,ta brzda je trochu slabšia, len toľko čo je odpor planétoveho prevodu, treba odskúšat

StefanAbel....áno, je tam jedna centrálna pružina, pricíp je rovnaký. Pozdravujem Bobo v týchto vírusových časoch, hodne zdravia prajem
Bydlisko: Nová Dedina pri Leviciach ( 49 rokov )
peterprievidza
modelár

Príspevkov: 176

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 4. 2020 o 20:09 | odkaz na príspevok
pozdravujem aj ja vás to ozubené koleso sa asi ako náhradný diel nepredáva, jedine zohnať rovnakú uťahovačku/vŕtačku
Bydlisko: Prievidza
1 2 3 4 5 6 7 8 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 228 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 6 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: JK,