Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4 5 6 7 8 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
autor správa
CAA-UAV
modelár

Príspevkov: 114

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 12. 2018 o 16:31 | odkaz na príspevok
Ide o to, že so zariadením za pár stovák napáchaš škody za státisíce.
Letisko nie je bojová zóna aby bola v pohotovosti 24h protivzdušná obrana. Takéto niečo stojí desaťtisíce mesačne. Tak sa netreba čudovať, že pre pár blbcov nastúpia všeobecné represie.
Stanovisko k púšťaniu balónov.
RedByron
modelár

Príspevkov: 263

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 12. 2018 o 12:42 | odkaz na príspevok
Rozumiem čo chceš povedať a ďakujem za link na lampióny. Samozrejme, že letisko nie je bojová zóna (zatiaľ), len sa čudujem, že niekto odstaví kvôli dvom dronom letisko na niekoľko dní, povolá políciu, ktorá sa vyjadrí, že strieľať nemôže (s týmto súhlasím) no povolaní boli. Neodletí najmenej(?) 800 lietadiel, musia zháňať ubytovanie pre desiatky tisíc ľudí a to už stojí najmenej desatisíce (tento mesiac). Tu máš link na zariadenie (ako príklad).: http://en.hikrobotics.com/uav/uavinfo.htm?type=18&oid=513 . Udávaný dosah: Interference distance is up to several hundred meters, with big antenna direction angle and no need to aim. Ak sa teda policajt dostane na dostrel tak ak by bol vybavený takýmto zariadením tak i do jeho dosahu. Kľudne to môže byť ochranka letiska. Podľa ľudí ktorý mi o tom rozprávali a mali to v rukách (vozíme od nich kamery) to vie zarušiť nielen ovládanie (2,4 GHz) ale aj GPS (voliteľne). Dron by teda musel sadnúť, padnúť alebo sa vrátiť na miesto vzletu (ukázať majiteľa). Preto si myslím, že v tomto prípade buď ide o totálnu neschopnosť bezpečnostného menežmentu, alebo snahu zakryť nejaký iný problém. Argumenty typu: "nepovoľuje legislatíva" pri bezpečnosti lietadiel neberiem.
Bydlisko: Dolný Kubín
Jameson
modelár

Príspevkov: 221

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 12. 2018 o 20:02 | odkaz na príspevok
Gatwická polícia nevylúčila ani možnosť, že išlo o falošný poplach a žiaden dron tam nebol:

https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/gatwick-drones-never-existed-sussex-police-investigation-footage-couple-released-a8697306.html

Možno teda ďalšia igelitka a ďalší hysterický záchvat dronofóbie. Nie prvý... a určite ani posledný.
Bydlisko: Bratislava ( 47 rokov )
Jameson
modelár

Príspevkov: 221

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 12. 2018 o 20:34 | odkaz na príspevok
Bydlisko: Bratislava ( 47 rokov )
JurajD
modelár

Príspevkov: 868

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 1. 2019 o 12:24 | odkaz na príspevok
Bydlisko: Bratislava
Banjo
modelár

Príspevkov: 299

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 1. 2019 o 20:30 | odkaz na príspevok
Juraj si ma potesil.
Zda sa ze konecne dostal niekto rozum, a postavil to na spravnu platformu.
Ja dufam ze sa to pohne aj pri jednani Lermasu s DU ohladne leteckeho zakona.
Bydlisko: Bratislava ( 65 rokov )
JurajD
modelár

Príspevkov: 868

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 1. 2019 o 22:14 | odkaz na príspevok
Skor by som povedal ze niekto na NBU spravil nad konanim MO poriadny facepalm. Vidim to tak, ze im zacali prichadzat ziadosti o bezpecnostnu previerku v nezvyklom mnozstve a patrali po tom, ze preco. Vysvitlo, ze prave kvoli dezinformaciam priamo z MO a tak uviedli veci na pravu mieru. Ale toto je len moja dedukcia
Bezpecnostna previerka nieje len tak a len tak sa niekomu nevydava len preto, ze si chce natocit par sekundovy komercny klip.

DU vraj chysta upravu legislativy, kde by mali byt konecne specifikovane jednotlive kategorie UAV vratane pouzitia FPV. Toto je ale ozaj info typu JPP a kym nieje nic na papiery funguje sa po starom...
Bydlisko: Bratislava
RedByron
modelár

Príspevkov: 263

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 10. 2. 2019 o 14:11 | odkaz na príspevok
Aktuálne ca od 18 minúty: https://www.facebook.com/obycajni.ludia.a.nezavisle.osobnosti/videos/810997229249002/ máme hrdinskú armádu, svoj boj ešte nevzdala...
Bydlisko: Dolný Kubín
destelant
modelár

Príspevkov: 916

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 4. 3. 2019 o 09:08 | odkaz na príspevok
Vyzera to tak ze od 1.6.2020 bude povinna registracia pilotov (a asi aj nejake skusky na 5 rocne obdobie bude treba robit): http://www.lefevere.eu/modellflug/new-eu-regulation/?fbclid=IwAR0g1llp-p1wH9bOdmEE2YWGpMeCv21Ov8a3lSbUePyQEoqubiOwgbkV0MM
Bydlisko: Hurbanovo ( 58 rokov )
JurajD
modelár

Príspevkov: 868

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 4. 3. 2019 o 12:14 | odkaz na príspevok
toto stacilo na to aby som to prestal citat dalej
"Please note that these are the drafts, not the final edited versions of the new legislation, and thus still contain a number of mistakes"
Bydlisko: Bratislava
destelant
modelár

Príspevkov: 916

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 4. 3. 2019 o 13:10 | odkaz na príspevok
finalna verzia vraj bude 1.6.2019. Podla mna sa vyrazne lisit od tejto verzie nebude. Rad by som sa mylil.
Edit: Navyse clanok "vytahuje" najzaujimavejsie pre nas veci z tejto upravy. Clanok nie je ta uprava ako taka ale obsahuje linky na nu.
Bydlisko: Hurbanovo ( 58 rokov )
JurajD
modelár

Príspevkov: 868

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 4. 3. 2019 o 13:17 | odkaz na príspevok
v takom pripade sa nas bude tykat toto

The EU rules thus allow current national rules for aeromodelling to continue to apply, but that choice needs to be made at the national level by the authorities of each EU Member State.

momentalne SK zije a najblizsi rok-dva bude zit inymi problemami nez zmenou legislativy pre lietanie s UAV, momentalna situacia je viac menej taka, ze aj vlk je syty aj ovca cela. Pokial sa nebudu mnozit hlupaci, ktori budu lietat po sidliskach a nad namestiami tak neocakavam vaznejsie zmeny.
Bydlisko: Bratislava
olisoft
modelár

Príspevkov: 319

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 5. 3. 2019 o 08:07 | odkaz na príspevok
Bydlisko: PN ( 50 rokov )
macil
modelár

Príspevkov: 1092

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 5. 3. 2019 o 15:39 | odkaz na príspevok
A nepripisuje si náhodou táto strana zásluhy na niečom, na čo nemala vplyv?
https://nbu.gov.sk/2019/01/21/pouzivanie-dronov-na-letecke-prace-a-sukromne-ucely-nie-je-podmienene-bezpecnostnou-previerkou/index.html
Všimnite si dátum. Napokon, odkaz na toto rozhodnutie je už na predchádzajúcej strane tohoto vlákna.
Bydlisko: KE - Furča
CAA-UAV
modelár

Príspevkov: 114

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 4. 2019 o 21:31 | odkaz na príspevok
Tak a máme tu návrh nového nariadenia DÚ 1/2019 s možnosťou pripomienkovať tu.
1 2 3 4 5 6 7 8 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 157 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 9 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: juraj.jurej, mAto424,