Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4 5 6 7 8 30 31 32 33 34 35 36 37
autor správa
PeePo
modelár

Príspevkov: 1037

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 8. 2015 o 16:46 | odkaz na príspevok
Jedine co aktualizuje na stranke je platenie clenskeho
Bydlisko: Trenčín ( 34 rokov )
Johny107
modelár

Príspevkov: 230

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 8. 2015 o 16:46 | odkaz na príspevok
Zas az taku hlavu by som si z toho nerobil.
LIetat bez Fpv na oci,to je jedno v akej je vyske.
Pokial lietadlo dobre vidim,nie na hranici viditelnosti,
tak sa da tym poletuchom v pohode vyhnut.
Kolkokrat staci len pocuvat.
3 krat som letel s Fpv bez rth, to bol teda narez ked vypadol signal.
Lietadlo slo do vyvrtky a trafil som barak.
Co je v tomto pripade lepsie RTH alebo bez?
Lietanie vo vyske 100-200 je dost rizikove,lieta tam vsetka sebranka
vrtulniky a ultralighty vratane rogalistov.
Tejto letovej hladine je najlepsie sa hned vyhnut.
Idealne je lietat nad 300m, tam proste neni nic.
A bude pokoj.
Bydlisko: Trnava ( 47 rokov )
Joba
modelár

Príspevkov: 1408

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 8. 2015 o 16:53 | odkaz na príspevok
Neviem ,zavriem oči a otočím ak tam nebude laserový policajt výšky bude to bez pokuty Náš ZMOS rieši v prvom rade sám seba ,ani zmienka o nejakom pripravovanom zákone ,asi to soudruzi zase nestihli alebo Fico nechce ukazovať trenky.
Bydlisko: Bratislava -Karlova Ves ( 58 rokov )
VladoVrancik
modelár

Príspevkov: 1757

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 8. 2015 o 18:56 | odkaz na príspevok
Vnímate čerstvé legislatívne zmeny v oblasti dronov ako krok vpred?

Určite áno 6 %
Skôr áno 1 %
Skôr nie 1 %
Určite nie 91 %
Neviem sa vyjadriť 1 %
Celkovo hodnotilo: 8451


Zdroj: Zive.sk
Bydlisko: Nove Zamky ( 53 rokov )
WiiPro
modelár

Príspevkov: 1516

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 8. 2015 o 19:15 | odkaz na príspevok
Poďme protestovať pred DU
VladoVrancik
modelár

Príspevkov: 1757

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 8. 2015 o 19:17 | odkaz na príspevok
Sťažnosť musí byť čitateľná, zrozumiteľná a musí byť jednoznačný predmet sťažnosti. Sťažnosť musí byť podpísaná, v prípade podania sťažnosti v elektronickej forme alebo faxom musí byť sťažnosť do piatich pracovných dní od jej podania potvrdená vlastnoručným podpisom, inak sa sťažnosť odloží.

Hura vsetci do Bratislavi lebo naco mame 21 storocie ked sa ani stazovat neda cez internet radsej keby sa riesily taketo veci ako obmedzenie dronov a lietadiel.
Bydlisko: Nove Zamky ( 53 rokov )
CAA-UAV
modelár

Príspevkov: 114

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 8. 2015 o 19:39 | odkaz na príspevok
Keď čítam Vaše komentáre, tak je mi smutno z tej Vašej neznalosti leteckých predpisov a leteckého práva. Neskoro plačete nad rozliatym mliekom. Príprava tohoto všetkého začala už v roku 2012 http://www.icao.int/Meetings/UAS/Pages/UAS-Documents.aspx . Dopravný úrad k využívaniu vzdušného priestoru organizuje každý rok konferenciu "Vzdušný priestor pre všetkých" http://www.lvvc.uniza.sk/index.php/sk/vzduch kde sa rozoberala aj táto problematika.
K rozdeleniu vzdušného priestoru. Neriadený priestor triedy "G" je od úrovne zeme (AGL) do 8000ft (2450m) nad morom (AMSL) mimo riadené priestory, dočasne vyčlenené priestory a zóny ATZ. Minimálne výšky pre vykonávanie VFR letov v priestore triedy "G" sú 300m nad zastavanými oblasťami, 150m mimo zastavaných oblastí, vrtuľníky a vetrone 50m, letecké práce v poľnohospodárstve 0m s výnimkou vzletu a pristátia a vojenských letov. Vzdušný priestor sa dá pozrieť aj tu http://www.paragliding-mapa.cz/mapa
WiiPro
modelár

Príspevkov: 1516

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 8. 2015 o 19:48 | odkaz na príspevok
A prečo by sme sa my mali učiť nejaké letecké právo? Načo by nám to bolo? Úprimne je mi to jedno kedy sa začalo s týmto dokumentom a nehodlám ho dodržiavať. Budem lietat tak ako predtým a nebudem sa starať o žiadne zákony a obmedzenia.
CAA-UAV
modelár

Príspevkov: 114

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 8. 2015 o 19:53 | odkaz na príspevok
To čo je v tom rozhodnutí, je už dávno uvedené v leteckých predpisoch. Len to zosumarizovali aby sa modelár nemusel predierať tým množstvom leteckej legislatívy. Pre bežného modelára to nemá skoro žiadny vplyv. A registrácia a skúšky na DÚ pre nekomerčné používanie je za 0,-€ Prípravu organizujú tu http://www.uavas.sk/
A kašlať na všetko je také slovenské. Veľa zdaru pri lietaní.
WiiPro
modelár

Príspevkov: 1516

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 8. 2015 o 20:01 | odkaz na príspevok
Hmm, jak čítam tak citam v tomto dokumente nič o bezplatných skúškach nevidím... Alebo som slepý?

A sikanovat občanov je tiež také slovenské
VladoVrancik
modelár

Príspevkov: 1757

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 8. 2015 o 20:03 | odkaz na príspevok
CAA-UAV:
To čo je v tom rozhodnutí, je už dávno uvedené v leteckých predpisoch. Len to zosumarizovali aby sa modelár nemusel predierať tým množstvom leteckej legislatívy. Pre bežného modelára to nemá skoro žiadny vplyv. A registrácia a skúšky na DÚ pre nekomerčné používanie je za 0,-€ Prípravu organizujú tu http://www.uavas.sk/
A kašlať na všetko je také slovenské. Veľa zdaru pri lietaní.


Ze nema vpliv ti si asi nasadeny agent a v zivote si nelietal ako pozeram ziadne modeli,ziadne prispevky,nick zvlastny a registracia iba nedavno Brano to je nasadeny agent mal by si ho odtialto vylucit D:
Bydlisko: Nove Zamky ( 53 rokov )
WiiPro
modelár

Príspevkov: 1516

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 8. 2015 o 20:08 | odkaz na príspevok
IP ban
CAA-UAV
modelár

Príspevkov: 114

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 8. 2015 o 20:09 | odkaz na príspevok
Už som to tu písal. Modelárčine sa venujem od 5-tich rokov. Tiež lietam nie len s modelmi. A pokiaľ Vám vadí že tu snažím poradiť a dám linky kde si veci môžete dohľadať tak ma kľudne vylúčte a zrušte účet. Mne to chýbať nebude.
VladoVrancik
modelár

Príspevkov: 1757

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 8. 2015 o 20:36 | odkaz na príspevok
Netreba sa urazat to som myslel iba zo zartu,ale pises ze to pre nas nebude mat obmedzenie tak mi potom porad ako mam lietat z vetronom termiku ked ho mozem pustit iba do 120m vysky?Nehladiac na to ze by som si asi mal do neho namontovat vyskomer aby som vedel kedy je dost a ako sam musis uznat u niektorych modelov je aj zopar gramov navise problem.
Bydlisko: Nove Zamky ( 53 rokov )
Jameson
modelár

Príspevkov: 221

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 8. 2015 o 21:24 | odkaz na príspevok
CAA-UAV:
A registrácia a skúšky na DÚ pre nekomerčné používanie je za 0,-€ Prípravu organizujú tu http://www.uavas.sk/
A kašlať na všetko je také slovenské. Veľa zdaru pri lietaní.


Poprosím netrepať hovadiny. Nič také ako "skúšky pre nekomečné používanie" neexistuje. Skúšky sú potrebné iba pre komerčné využitie (a zatiaľ sú pre komerčné využívanie zadarmo - platí sa iba za povolenie snímkovať). Pre nekomerčné využitie ich netreba. Treba ich teda iba pre vykonávanie leteckých prác. Tie v zmysle snímkovania zasa môže vykonávať výlučne iba právnická osoba. Citácie zákonov nedávam, kto chce, si ich dohľadá. Takže nijaká skúška nijakého hobbistu neoprávňuje snímkovať zo vzduchu a, naopak, pre lietanie bez snímkovania žiadna skúška nie je potrebná.
Bydlisko: Bratislava ( 47 rokov )
1 2 3 4 5 6 7 8 30 31 32 33 34 35 36 37
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 190 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 9 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: bflame, majsterko, apigold,