Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4 5 6 7 8 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
autor správa
Atto
modelár

Príspevkov: 181

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 1. 2019 o 09:49 | odkaz na príspevok
Modelárčim už niekoľko desaťročí.
Keďže nemám súťažné ambície, tak za celú tú dobu som nepotreboval Zväzarm, ZMoS a zatiaľ som nepotreboval ani Lermas. Ja viem, teraz niekto namietne, že je iná doba a že staré časy sa nevrátia. Áno. možno je to tak.
Nebyť Rozhodnutia 1/2015, prípadne iných Rozhodnutí, tak by to tak zostalo možno až do konca môjho života. Takže tak ako to naznačil Palči72, rekreační modelári Lermas nepotrebujú.
Ale koľko je rekreačných a koľko súťaženiachtivých modelárov?
Ja si nemyslím, že sme menšina.
Poznám možno 100 modelárov a nech premýšľam ako premýšľam, ani jeden z nich nechodí na súťaže, všetko to sú "voľno-poletovači", prípadne "predvádzači". Moji kolegovia a známi z iných regiónov Slovenska tvrdia v podstate to isté.
Niekde na predchádzajúcich stranách som dospel k odhadu 3000 rekreačných modelárov, potom ma niekto kompetentnejší opravil na 3400.
Počet súťažiacich modelárov sme spoločne odhadli zhruba na desatinu tohto počtu.

Tiež som vtedy vyjadril názor, že Lermas pri jednaniach s Dopravným úradom nedokáže pre modelárov vlastne nič vybaviť a pre rekreačných už vôbec nie. A nie že nemôže, ale že sa to javí, že ani nechce.
Po prečítaní vašich komentárov som o tom ale stále viac presvedčený:
- modelári (rekreační) Lermas nepotrebujú, ale Lermas modelárov potrebuje
- Rozhodnutie 1/2015 a iné obmedzenia Lermasu vlastne vyhovujú. Celá psychóza o tom, že sa už nebude dať lietať bez zaregistrovania, bez klubov, bez poistenia a len vo vyhradených priestoroch, vyvoláva v modelároch pocit, že ak nevstúpia, tak s modelárstvom skončili, alebo sa z nich stanú "piráti".

Aj ja sám som pre seba pripravil "plán B", že ak sa bude môcť lietať len vo vyhradených priestoroch, tak ja desiatky (možno 50) kilometrov dochádzať nebudem a s (leteckým) modelárstvom skončím, hoci zozačiatku budem tajne plakať pod perinou, aby ma manželka nevidela.

Tak ako to moji kolegovia modelári naznačili, všetky tieto opatrenia povedú ku zníženiu počtu modelárov a tak je možné, že Lermas svojim nezáujmom o "nezávislých" modelárov si podrezáva konár na ktorom sedí.
tomasc
modelár

Príspevkov: 4

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 1. 2019 o 09:54 | odkaz na príspevok
"SvataH":
i když... jsou v současné době potřeba papírové průkazky? Přijde platba na číslo účtu s variabilním kódem, automaticky se vygeneruje zápis do databáze... pokud by bylo třeba tak odešle na mail pdf v podobě průkazky. Kdo chce a potřebuje si ho může vytisknout.

Ale i tohle stojí peníze. Poptával jsem to a nikde jsem se pod 70.000,- nedostal. To že to mají banky a eshopy je součást podnikání.

Je to o tom, zda jsou lidi ochotni za svoje individuální členství zaplatit. Chtějí být členy, ale cena se jim zdá vysoká. Každý se musí rozhodnout sám. Já si jen myslím, že modeláři mají do budoucna šanci jen když budou společně spolupracovat. Od běžného modeláře je největším přínosem, kromě 25€/50€ jeho samotná účast, protože na počty členů politická reprezentace a úředníci slyší. Pak se k tomu přidá něco zlatých medailí a věc se podaří.
lv
modelár

Príspevkov: 2802

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 1. 2019 o 21:07 | odkaz na príspevok
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
Atto
modelár

Príspevkov: 181

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 1. 2019 o 09:50 | odkaz na príspevok
Ďakujeme Lacovi za to, že sem dal odkaz na dokument, ktorý presne potvrdzuje to, čo tu (niektorí) celý čas tvrdíme.

Áno, Lermas robí. Avšak smerovanie toho "robenia" je výhodné len pre niektorých modelárov.
Ak nie je jasné o čom píšem, prečítajte si pozorne ten dokument a pochopíte, ktorí modelári sú tí "správni", ktorí majú ten správne deklarovaný prístup.
lv
modelár

Príspevkov: 2802

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 1. 2019 o 12:54 | odkaz na príspevok
Nechapes ze doba kedy sa mohlo lietat kdekolvek a akokolvej sa skoncila? To co Lermas vydupe pre registrovanych vydupe aj pre rekreacnych. Ak bude platit "vydupana" vyska napr 300m pre registrovanych tak to bude platit aj pre rekreacnych? Ak vydupe 25kg pre registrovanych, bude to platit aj pre rekreacnych.
Ty si myslis, ze rekreacny budu moct lietat na luke do stratosfery? Zabudni.
Zakon nebude rozlisovat sportovcov alebo rekreacnych. V zakone bude napisane kde a ako.
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
VladoVrancik
modelár

Príspevkov: 1757

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 1. 2019 o 14:57 | odkaz na príspevok
Ano LV to si napisal spravne.Ale mi sa nebavime o registrovanych a neregistrovanych ale o modelaroch vseobecne a o sportovcoch.Pokial ja nemam sutazne ambicie je mi lermas na nic lebo za tie peniaze co tam vlozim nic nedostanem.Co sa tyka toho dokumentu napadla ma jedna veta nikto ti neda tolko ako ti ja slubim.V tom dokumente nie je nic zavezne toto vyrokujem aj ja pri pive.
Bydlisko: Nove Zamky ( 53 rokov )
Atto
modelár

Príspevkov: 181

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 1. 2019 o 16:10 | odkaz na príspevok
lv:
Nechapes ze doba kedy sa mohlo lietat kdekolvek a akokolvej sa skoncila? To co Lermas vydupe pre registrovanych vydupe aj pre rekreacnych. Ak bude platit "vydupana" vyska napr 300m pre registrovanych tak to bude platit aj pre rekreacnych? Ak vydupe 25kg pre registrovanych, bude to platit aj pre rekreacnych.
Ty si myslis, ze rekreacny budu moct lietat na luke do stratosfery? Zabudni.
Zakon nebude rozlisovat sportovcov alebo rekreacnych. V zakone bude napisane kde a ako.

Už skôr som sa vyjadril, že je mi jasné, že je iná doba. Ale jednania sú na to, aby bol výsledok prijateľný pre obidve strany, nie že jeden si uplatní všetko a druhý utrie hubu. Inak nemá zmysel na jednania chodiť, stačí zostať doma a počkať čo vrchnosť uzákoní.

Ak predseda Lermasu tak často chodí na jednania s úradmi (tak ako to spomínal jofrey007), tak čo konkrétne vyjednal (neodvážim sa použiť slovo vydupal) pre modelárov, čo by bolo nad rámec Rozhodnutia 1/2015?

Slovo vydupal je fakt príliš silné. Ani "vyprosíkal" nie je adekvátne.

Tesne po vydaní Rozhodnutia 1/2015, ešte ani nebol Lermas, ešte bol len ZMoS, už vtedy sa súčasný predseda Lermasu (neviem čím bol vtedy) vyjadroval v zmysle: "Pripravujeme zoznam vytypovaných - vyhradených priestorov na lietanie". Pričom v Rozhodnutí 1/2015 o priestoroch vyhradených nalietanie nie je nič.

Takže mi to pripadá, že predseda Lermasu nič nevydupal, ale skôr úradníkov "naočkoval", aby v rozhodnutí 2/2019 už zmienka o tom bola.
lv
modelár

Príspevkov: 2802

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 1. 2019 o 17:02 | odkaz na príspevok
Je to marne.
Dupanie je dlhodoby proces. Ak si myslis ze pri prvom stretnuti s uradnikom vestko schvalia tak si riadne naivny.


VladoVrancik:
Ano LV to si napisal spravne.Ale mi sa nebavime o registrovanych a neregistrovanych ale o modelaroch vseobecne a o sportovcoch.Pokial ja nemam sutazne ambicie je mi lermas na nic lebo za tie peniaze co tam vlozim nic nedostanem.Co sa tyka toho dokumentu napadla ma jedna veta nikto ti neda tolko ako ti ja slubim.V tom dokumente nie je nic zavezne toto vyrokujem aj ja pri pive.

Od Lermasu nedostanes nic. Ale ty mu das jeden hlas naviac, ktory moze zavazit pri rokovaniach. Ak zostane v Lermase 10 clenov tak im ani dvere neotvoria. A ak chces za vlozene peniaze nieco ziskat, skus banku. Mozno budes mat stastie.
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
Atto
modelár

Príspevkov: 181

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 1. 2019 o 18:20 | odkaz na príspevok
lv:
Dupanie je dlhodoby proces.

Dupanie by v prvom rade malo byť dobre načasované.
Dupať alebo sa snažiť niečo vydupať, keď už je "po funuse" (Rozhodnutie je prijaté), je zbytočné.
macil
modelár

Príspevkov: 1092

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 1. 2019 o 19:39 | odkaz na príspevok
Rozhodnutie DÚ nie je zákon.
Bydlisko: KE - Furča
SvataH
modelár

Príspevkov: 13

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 1. 2019 o 22:30 | odkaz na príspevok
tomasc:
"SvataH":
i když... jsou v současné době potřeba papírové průkazky? Přijde platba na číslo účtu s variabilním kódem, automaticky se vygeneruje zápis do databáze... pokud by bylo třeba tak odešle na mail pdf v podobě průkazky. Kdo chce a potřebuje si ho může vytisknout.

Ale i tohle stojí peníze. Poptával jsem to a nikde jsem se pod 70.000,- nedostal. To že to mají banky a eshopy je součást podnikání.

Je to o tom, zda jsou lidi ochotni za svoje individuální členství zaplatit. Chtějí být členy, ale cena se jim zdá vysoká. Každý se musí rozhodnout sám. Já si jen myslím, že modeláři mají do budoucna šanci jen když budou společně spolupracovat. Od běžného modeláře je největším přínosem, kromě 25€/50€ jeho samotná účast, protože na počty členů politická reprezentace a úředníci slyší. Pak se k tomu přidá něco zlatých medailí a věc se podaří.


tak zkus poptat nějakého študáka IT... Bude mít fajn téma na ročníkovou práci, bude to smysluplné a když mu dáš k tomu nějaký peníz tak bude šťastný... a on to stluče za týden po večerech. Parsovat tvrdě formátovaný text bude pro něj sranda. Kupovat celý systém eshopů je o ničem, protože 95% funkcí v programu nevyužiješ ale zaplatit za ně musíš.

A k tomu druhému.... nemyslím si, že je problém absolutní výše členského.... ale to, že se tvoří dvě skupiny členů-modelářů, a přitom jedné znich je jasně naznačeno jednáním i výší poplatků, jak moc je o ni stáno... Ale to vše už tu bylo řečeno.
Atto
modelár

Príspevkov: 181

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 1. 2019 o 08:50 | odkaz na príspevok
macil:
Rozhodnutie DÚ nie je zákon.

A aký je rozdiel v dopade na modelárovu činnosť?
Zákon musím dodržiavať a Rozhodnutie nie?
Lebo ak je to tak, potom neni čo riešiť, lietajme si ako chceme!
marianr
modelár

Príspevkov: 1460

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 1. 2019 o 10:14 | odkaz na príspevok
lv:
Od Lermasu nedostanes nic. Ale ty mu das jeden hlas naviac, ktory moze zavazit pri rokovaniach. Ak zostane v Lermase 10 clenov tak im ani dvere neotvoria.


A prečo potom vyháňate individuálnych členov?


Aha, pretože je s tým viac práce?
Bydlisko: Ba ( 66 rokov )
lv
modelár

Príspevkov: 2802

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 1. 2019 o 11:19 | odkaz na príspevok
Marian, ja nikoho nevyhanam. Ja nie som Lermas. A ani som nebol pri navrhu poplatkov.
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
macil
modelár

Príspevkov: 1092

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 1. 2019 o 15:10 | odkaz na príspevok
Atto:
macil:
Rozhodnutie DÚ nie je zákon.

A aký je rozdiel v dopade na modelárovu činnosť?
Zákon musím dodržiavať a Rozhodnutie nie?
Lebo ak je to tak, potom neni čo riešiť, lietajme si ako chceme!

Neviem. Definíciu zákona, sme sa učili na ZDŠ-ke. Skús si to vygúgliť, lebo takto, je to typická krčmová debata s motaním piateho cez deviate. Keď chceš pôsobiť ako suterén, musíš používať odborné termity tam, kam patria, nie len tak, hala bala.
Bydlisko: KE - Furča
1 2 3 4 5 6 7 8 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 143 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 12 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: RedBaron, Deny, marianr,