Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4 5 6 7 8 24 25 26 27 28 29 30 31
autor správa
jofrey007
modelár

Príspevkov: 111

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 9. 2017 o 23:22 | odkaz na príspevok
kedze prave teraz nemam dosah na zriadovatela stranky lermas.sk, tak som nahodil udaje na stranku http://lermas.lmkhas.sk
Neskor bude obsah preneseny na lermas.sk (a docasne pouzijeme presmerovanie stranky).
Ak mate pripomienky k obsahu stranky (nie k dizajnu, na tom sa bude este veeela pracovat), tak ma kontaktujte.
Bydlisko: Košice ( 56 rokov )
lv
modelár

Príspevkov: 2802

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 9. 2017 o 08:00 | odkaz na príspevok
ddano007:
@lv: teraz neviem: to je dosť, či málo? Z môjho pohľadu: buď bude LERMAS ľudí spájať, bez ohľadu na to, či sú "len lietači", alebo "veľký modelári", alebo za chvíľu zakape aj s celým leteckým modelárstvom na Slovensku...

No nie je to vela napriklad v porovnani s Čechmi
To, ze pod Lermasom budu aj RC lietaci je jasne. Su kategorie ktore si vyzaduju modelara a kategorie kde sa modely kupuju. Napriklad F3F ktoru lietam...
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
bogo
modelár

Príspevkov: 963

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 9. 2017 o 09:59 | odkaz na príspevok
Ake bude mat organizovane modelarstvo na sk prakticke vyhody pre bezneho modelara?
Bydlisko: Zürich ( 56 rokov )
jofrey007
modelár

Príspevkov: 111

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 9. 2017 o 12:19 | odkaz na príspevok
tak stranka uz bola presunuta na domenu lermas.sk takze uz funguje z "normalnej adresy"

http://www.lermas.sk
Bydlisko: Košice ( 56 rokov )
bogo
modelár

Príspevkov: 963

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 9. 2017 o 14:31 | odkaz na príspevok
Nehnevajte sa ,ale ani z vasej stranky som sa konkretne nic nedozvedel co by bolo pre radoveho modelara zaujimave nemyslim teraz modelarov aktivnych v sutaziach a pod.Trocha mi to pripomina predvolebne sluby a argument aky som tam nasiel,ze v rakusku ked vas uvidia lietat tak zavolaju na vas policiu je dost silne kafe nakolko od 1989 zijem v zahranici kde taketo organizacie funguju a ked je modelar poisteny a nelieta v priestore na ktorom je lietat s modelom zakazane tak mu nik nic nepovie a ani nezavola policiu.Mozno som to cele zle pochopil a vlastne sa to radoveho modelara cize niekoho kto sa tomu venuje len rekreacne netyka v tom pripade sa ospravedlnujem a preto som sa aj pytal lebo ma to zaujima.
Bydlisko: Zürich ( 56 rokov )
jofrey007
modelár

Príspevkov: 111

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 9. 2017 o 15:09 | odkaz na príspevok
tak sa opytam zase je - ste v zahranici registrovany v nejakej modelarskej organizacii ? ak ano, tak ake vyhody to ma pre vas ako bezneho modelara ?

ono cely bigbit vypukne az bude povinna registracia, vid. priklad z nedalekeho Madarska, kde uz pristupili k registracii "dronov". A nielen k registracii fyzickych lietajucich zariadeni ale aj k registracii samotnych vykonavanych letov.
Bydlisko: Košice ( 56 rokov )
lv
modelár

Príspevkov: 2802

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 9. 2017 o 15:29 | odkaz na príspevok
bogo:
Nehnevajte sa ,ale ani z vasej stranky som sa konkretne nic nedozvedel co by bolo pre radoveho modelara zaujimave nemyslim teraz modelarov aktivnych v sutaziach a pod.Trocha mi to pripomina predvolebne sluby a argument aky som tam nasiel,ze v rakusku ked vas uvidia lietat tak zavolaju na vas policiu je dost silne kafe nakolko od 1989 zijem v zahranici kde taketo organizacie funguju a ked je modelar poisteny a nelieta v priestore na ktorom je lietat s modelom zakazane tak mu nik nic nepovie a ani nezavola policiu.Mozno som to cele zle pochopil a vlastne sa to radoveho modelara cize niekoho kto sa tomu venuje len rekreacne netyka v tom pripade sa ospravedlnujem a preto som sa aj pytal lebo ma to zaujima.

Zatial sa to rekreacnych modelariv netyka
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
bogo
modelár

Príspevkov: 963

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 9. 2017 o 15:44 | odkaz na príspevok
Aha , tak pardon.
Bydlisko: Zürich ( 56 rokov )
marianr
modelár

Príspevkov: 1456

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 9. 2017 o 16:07 | odkaz na príspevok
No, netýka, ak treba vyrokovať nejaké podmienky, tak sa to týka každého.
Bydlisko: Ba ( 66 rokov )
jofrey007
modelár

Príspevkov: 111

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 9. 2017 o 16:16 | odkaz na príspevok
aj rekreacny modelar moze byt clenom organizacie , uz len minimalne kvoli tomu poisteniu. Na co je poistenie dobre, nemusim hovorit. A mozno aj niektory rekreacny modelar sa zacne zaujimat o legislativne procesy (aby mohol lietat "za domom na luke" - pri dodrzani vsetkych pravnych predpisov), takze nevylucujme nikoho vopred.

preto som sa pytal "bogo", ze ci je registrovany v nejakej organizacii v zahranici a ak ano , ake vyhody mu z toho plynu tam - mozno sa dozvieme nieco zaujimave o com sme doteraz nevedeli a co by sa mozno u nas dalo realizovat
Bydlisko: Košice ( 56 rokov )
lv
modelár

Príspevkov: 2802

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 9. 2017 o 19:22 | odkaz na príspevok
Rekreačný modelár môže, ale nemusí. Aspoň doteraz to tak je. To, že národná organizácia vyjednáva podmienky aj pre rekreačných modelárov je prirodzené. Oni sa s tým vždy zvezú. Ja som na slovensku organizovaný asi 4 roky. Napriek tomu, že súťažne lietam iba tento rok. Bol som dobrovoľný člen klubu, nikto ma nenahováral nikto ma nenútil. Poistku si platím v zahraničí už 8 rokov, lebo lietam na akciách po európe, takže som v klube nebol ani kvôli poistke.
Čo sa týka zahraničia, tak vo Francúzsku, Nemecku či Rakúsku kde lietavam, si určite nemôže lietať kto chce kde chce. Za prvé všetky pozemky majú majiteľa a za druhé aj keď vám majiteľ dá súhlas, nesmiete lietať v rozpore zo zákonom či predpisom (tie sú dosiahnuteľné na internete). Aj na organizovanej akcii pilotom strážia letovú výšku a o hluku sa nemusíme ani baviť.
To, že Lermas vznikol je dobrá správa. To prečo, ako, kto... sledujem už veľmi dlho a držím vám palce aby to všetko vyšlo na 100%. Som pravidelne informovaný od nášho predsedu klubu, lebo sedí v rade.
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
ddano007
modelár

Príspevkov: 42

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 9. 2017 o 20:48 | odkaz na príspevok
bogo:
Ake bude mat organizovane modelarstvo na sk prakticke vyhody pre bezneho modelara?

Zatiaľ môžeš mať len prakticky dobrý pocit, že ktosi má o jeden mandát viac na rokovania so štátnymi orgánmi, čo zase - z môjho pohľadu - nie je na zahodenie. Keby bol nejaký praktický výstup napríklad z tej databázy modelárskych lietacích plôch tu spomínanej - napríklad, že by sa tam dalo lietať aj vyššie, ako 120m, to by bolo fajn, ale keby...
Iné to bude, keď byrokracia zavládne v celej EU ( ako už od októbra ide vládnuť v Nemecku ), to si potom bez registrácie moc ofiko asi nepolietame
Bydlisko: Zavar (Trnava) ( 60 rokov )
lv
modelár

Príspevkov: 2802

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 9. 2017 o 21:08 | odkaz na príspevok
A prečo sa bojíš tej registrácie ako čert kríža?
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
bogo
modelár

Príspevkov: 963

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 9. 2017 o 21:35 | odkaz na príspevok
Asi sme sa celkom nerozumeli.Ja som sa len pytal ake vyhody to ma pre radoveho modelara.Kedze som to nevedel a kedze sa obcas pohybuhem aj na sk tak mozno by som sa prihlasil.
Dalej, kupi si niekto nejaku EPP poletuchu z rozpati, 600mm napr. v Conrade a uz vidis ako sa ide najprv poistit a vzapati prihlasit do nejakej organizacie.bude si s tym lietat na za domom a hotovo.
Ale teraz vazne.
Ja som clenom Aeroclub of Switzerland a vyhody mam taketo:
1.zadarmo, alebo lepsie povedane v cene clenskeho casopis Modell flugsport a AeroRevue
2. poistenie
3. pristum na modelarske letisko - bez toho aby som tam musel kosit travu a pod. o to sa stara firma
4. ako clen mam zlavy v modelarskych obchodoch, ktore su partnermi Aeroclubu - skoro vsetky na okoli
5. rozne zlavy na letisku - podla momentalnych akcii
6. informacie- chodia mi letaky, prospekty do schranky- niekedy celkom zaujimave
7. zlavy na leteckych podujatiach- vstupne a pod.
8. zlavy a pristum k roznym zaujimavym skoleniam a kurzom atd.

neviem ci som si spomenul na vsetko, lebo vacsinu toho nevyuzijem,
Samozrejme ak taka organizacia, alebo ob.zdruzenie , alebo nech sa to vola uz ako chce sa angazuje v prospech modelarstva, lietania a pod, tak drzim palce ved na skodu to nieje




Bydlisko: Zürich ( 56 rokov )
ddano007
modelár

Príspevkov: 42

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 9. 2017 o 22:09 | odkaz na príspevok
lv:
A prečo sa bojíš tej registrácie ako čert kríža?

Nebojím, len je mi proti srsti, aby bola povinná, lebo - pokiaľ ide o bezpečnosť - nič nerieši...
Bydlisko: Zavar (Trnava) ( 60 rokov )
1 2 3 4 5 6 7 8 24 25 26 27 28 29 30 31
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 189 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 6 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: