Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4 5 6 7 8 24 25 26 27 28 29 30 31
autor správa
colonel
modelár

Príspevkov: 15

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 17. 9. 2017 o 09:42 | odkaz na príspevok
Prečítal som si všetky príspevky a veľmi pozorne.
Po rokoch nič nerobenia našou doteraz zastrešujúcou organizáciou " ZMOS" sa viacerým nedivím, že sa nevedia zorientovať v situácii.
Nevytýkam im to, len ma to ešte viac motivuje k tomu, že je potrebné sa o problematike "Športového modelárstva" začať otvorene baviť.
Posledné dva roky som bol poverený za modelárov (ZMOS) rokovať s Dopravným úradom. Poverenie som si vydupal osobne, lebo ZMOS spal spánkom šípkovej Ruženky.
Mohol by som zverejniť reakcie funkcionárov DÚ, ale bolo by to za hranou legitimity, preto uvediem len pár vecí:
-1.) konečne sa ozvali aj modelári a sme radi, že sa konečne zaujímate o legislatívu využívania vzdušného priestoru...
-2.) Ak viete zagarantovať určitý systém organizovanosti, riadenia a usmerňovania organizovaných modelárov ich poistenie, budeme Vám vychádzať v ústrety a vytvárať podmienky pre to aby ste mohli lietať( možno nie vždy, nie všade, a nie s hoicičím...) s modelmi, ktoré sú definované v rámci FAI
-3.)Teší nás, že pod lietaním vidíte nie iba plošné vymedzenie priestoru ale aj využitie vzdušného priestoru
-4.) Musíte si uvedomiť, že aj na Slovensku narástol počet športových leteckých zariadení ( ULL, Paraglajdy , Ul vrtulníky, Výrniky .....), ktorý tiež využívajú podobné výšky ako vy a preto je potrebné ten nárast regulovať a robiť v tom poriadok....
Stanovisko viacerých sa zásadne zmenilo, keď im boli predložené výsledky našich súťažných modelárov .

Takže priatelia, nedeje sa nič mimoriadne, len sme sa dali, s podporou väčšiny letecko -modelárskych ( aj Raketo-medelárskych)klubov hľadať riešenie ktoré by vytvorilo aspoň optimálne podmienky pre realizáciu našej športovej záľuby. To už sme brali do úvahy aj pripravovanú smernicu EÚ o bezpilotných prostriedkoch( tu patria aj medely všetkých kategórii) .
To, že niektoré veci uvádzame ako ( sľub) ich chceme riešiť? Skúste si kúpiť kurča ale požadujte aby ste mohli ochutnať vajíčka, ktoré bude znášať.
Niekde je treba začať. A DÚ s nami prerušil komunikáciu len preto, lebo sa čaká na novú smernicu ( mala by platiť od 201 . A bez toho aby sme im vedeli povedať, koho zastupujeme a pre koho vybavujeme podmienky sa tam ani neoplatí ísť. To. že nás dnes na DÚ bude sprevádzať prezident Slovenského Národného Aeroklubu, je len výhoda
A verte, že sa podarilo nájsť postupy na poistenie celého O.Z. No vzhľadom k tomu. že ešte nie je podpísaná zmluva, nemôžme ju zverejniť.
No keď sa to dá v Rakúsku, Nemecku a...prečo by to , do frasa, nebolo možné na našom malom Slovensku???
Mimochodom poistka je limitujúcou podmienkou pre skoro všetky druhy lietania. Ale ako napísal Jofrey- ani v aute nemusíš mať zaplatenú , no keď sa niečo stane potom sa nediv ako Ti to vyčíslia.
Postupnosť krokov je nemenná:
1.)Stanovy máme schválené
2.) musíme evidovať členskú základňu( presun členov spod ZMOS do LERMAS nie je štandartný)
3.) musíme zorganizovať ustanovujúcu konferenciu a zvoliť orgány
4 až potom môžeme začať rokovania s DÚ, MDVRR, MŠ, MO

Registrácia Vás nič nestojí, pokiaľ nebudete spokojní a nepodarí sa Vám presadiť Vaše dobré návrhy- potom nie je nič jednoduchšie ako nezaplatiť člesnké či zvoliť iný postup na zrušenie členstva a ste tam, kde ste boli a žiadna povinnosť ale ani výhoda člena LERMAS sa Vás nebude týkať.

Predseda Rady leteckých modelárov Slovenska( poverený vedením prípravného výboru)
Ľ.Krupár
Bydlisko: Zvolen
VladoVrancik
modelár

Príspevkov: 1766

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 17. 9. 2017 o 21:24 | odkaz na príspevok
Verim ze to myslite uprimne a vazne,ale polozme si hipoteticku otazku.
Jeden horlivy novinar si kupi kopteru lebo si mysli ze neaky uradnicek berie uplatky a bude ho chiet prichitit.samozrejme uradnicek si vsimne ze mu pred oknom lieta koptera tak chiti toto nezmyselne nariadenie ktore este ani nie je schvalene prelozi si to v google a vyda ako vseobencne nariadenie u nas.Okej co nam ostane zaregistrujeme sa zaregistrujeme modeli ale kde budeme lietat za dedinou na luke to uz nepojde a kolko bude na slovensku registrovanych ploch urcenych pre nas modelarov? Pet ci desat a ked si budeme chciet zalietat budeme cestovat 100-150km prideme tam v lepsom pripade spravime jeden let a pojdeme domov?Myslim ze s tymto nespravite nic ani vy a ani my aj keby nas bolo 100000. Lebo na slovensku je to zial tak.
Ja chapem ze toto je poriadne pritiahnute za vlasi ale zatial to tu u nas takto funguje staci si spomenut na posledne nariadenie DU.
Bydlisko: Nove Zamky ( 50 rokov )
jofrey007
modelár

Príspevkov: 111

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 18. 9. 2017 o 07:51 | odkaz na príspevok
ako ste pisal hore, ste predseda klubu, ale v ZMoSe v sucasnosti nie ste registrovani. Preto sa k vam logicky nedostali informacie, ktore v suvislosti s vydanim Rozhodnutia DU boli vydane (zverejnene).
Kluby, ktore su registrovane v ZMoSe davali dokopy infomacie o plochach, kde bude vykonavana modelarska cinnost. Tento zoznam mam k dispozicii, a pretoze nie je tajny, dovolujem si ho zverejnit. (http://rozne.lmkhas.sk/Model Airports.xlsx) Neviem ako to s tymto zoznamom skoncilo na DU, nemam ziadne info.
Ako vidno, v zozname nie su len spevnene plochy (letiska, VPN agroletisk a pod), ale rozne kopce (kategoria F3F), luky a pod. Nic vam teda nebrani aby ste si tuto plochu dali registrovat (samozrejme, nebude to okamzite a hned - LeRMAS je este len na zaciatku dlhej cesty), ale podmienkou je vstup do zdruzenia. Predsa zdruzenie nemoze zaregistrovat plochu, kde by lietali modelari, ktori registrovani nie su. Pripadne, mozete zajst na dopravny urad a skusit si plochu zaregistrovat sami .
Tak ako som uz konstatoval - zrejme konci obdobie volneho poletovania stylom, "pridem, nabijem , letim..." - mozeme za to dakovat nedisciplinovanym (nechcem pouzit slovo modelari) lietacom, ktori sa vyskytuju vsade na svete (nielen u nas).

A este taka perlicka - v Madarsku v tychto dnoch prebiehaju zaverecne testy web aplikacie, na registraciu dronov, pilotov a letov dronov (je to na urovni Hungarocontrol - u nas zname ako Letove prevadzkove sluzby). V strucnosti - ak niekto bude chciet urobit let dronom, musi sa sam ako pilot registrovat, musi zaregistrovat svoj stroj (dostane pridelene cislo), vcas si musi naplanovat priestor , kde s dronom bude lietat (tento priestor je kontrolovany a schvalovany) a az potom moze vykonat svoj let. Takze je len otazkou casu, kedy sa toto dovali k nam, a budeme to pouzivat tiez.
Bydlisko: Košice ( 53 rokov )
VladoVrancik
modelár

Príspevkov: 1766

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 18. 9. 2017 o 08:09 | odkaz na príspevok
Nie nie sme zaregistrovany,vsade som pocuval ze zmos nic nerobi tak mi to prislo zbytocne platit za nic.
Co sa tyka tej plochy nemame vlastnu len prenajatu polnohospodarsku podu a dost pochibujem ze by ju niekto schvalil.
Cize ak som toto spravne pochopil ani nie je cesta pridat sa k vam kror zavesit modelarstvo na klinieckupit si auticko s ktorym budem behat doma na dvore popripade vo vani si pustat lodicku.
Bydlisko: Nove Zamky ( 50 rokov )
jofrey007
modelár

Príspevkov: 111

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 18. 9. 2017 o 08:13 | odkaz na príspevok
nechapem ten negativizmus, ale podla toho slovenskeho "kto chce hlada sposoby, kto nechce hlada dovody..."

ja osobne nevidim problem v schvaleni akejkolvek plochy, kde by sa dalo lietat, pokial splna podmienky...
Bydlisko: Košice ( 53 rokov )
VladoVrancik
modelár

Príspevkov: 1766

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 18. 9. 2017 o 08:28 | odkaz na príspevok
Je to polnohospodarska poda urcena na ine ucely aby tam bolo letisko ani v dnesnej dobe ti na to nikto neda povolenie a mozes ju vyuzivat iba na cierno.Myslis ze ked som zakladal klub tak som neskusal zohnat v nasom okoli neaku plochu? Pocul som same nie to sa neda tak co cakas od ludi ze naslubujete nic nespravite a ludia vam budu hned od zaciatku verit.Aby si ma chapal fandim vam a ak v buducnosti uvidim ze to funguje nevidim dovod sa pridat ale teraz mi to pride uplne zbytocne.
Bydlisko: Nove Zamky ( 50 rokov )
Joba
modelár

Príspevkov: 1425

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 18. 9. 2017 o 10:12 | odkaz na príspevok
tomix:
Co sa tyka tej plochy nemame vlastnu len prenajatu polnohospodarsku podu a dost pochibujem ze by ju niekto schvalil.
Cize ak som toto spravne pochopil ani nie je cesta pridat sa k vam kror zavesit modelarstvo na klinieckupit si auticko s ktorym budem behat doma na dvore popripade vo vani si pustat lodicku.Je to polnohospodarska poda urcena na ine ucely aby tam bolo letisko ani v dnesnej dobe ti na to nikto neda povolenie a mozes ju vyuzivat iba na cierno.Myslis ze ked som zakladal klub tak som neskusal zohnat v nasom okoli neaku plochu? Pocul som same nie to sa neda tak co cakas od ludi ze naslubujete nic nespravite a ludia vam budu hned od zaciatku verit.Aby si ma chapal fandim vam a ak v buducnosti uvidim ze to funguje nevidim dovod sa pridat ale teraz mi to pride uplne zbytocne.

Neviem či tomu správne rozumieš ale ty si registruješ hlavne vzdušný priestor v ktorom lietaš a DU vyhodnotí v akom pásme sa nachádzaš a za akých podmienok sa tam môže lietať. Registrované kluby to celé zjednodušujú a zlučujú modelárov aby nemuseli dotazy riešiť pre každého modelára zvlášť .Ak sa koná súťaž a je potrebné preveriť možnosti lietania tak sa treba obrátiť na DÚ ktorý sa musí vyjadriť .Či si na prenajatom alebo cudzom pozemku nikoho netrápi (okrem majiteľov ) tiež by si nebol nadšený ak by ti niekto lietal v záhrade myslím že vlastné plochy tu má iba zopár klubov ani tie nepoznám väčšinou je to prenajatá pôda,lúka a pod .
My sme priamo V CTR zone čiže bližšie ako 3km k centru dráhy BA letiska a za určitých okolností sa lietať dá ,len treba chcieť a komunikovať s DÚ.
Ako bolo spomenuté už v predchádzajúcich príspevkov nikto Vás nikam netlačí a je to na dobrovoľnom rozhodnutí každého modelára .
Bydlisko: Bratislava -Karlova Ves ( 55 rokov )
otos
modelár

Príspevkov: 52

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 9. 2017 o 22:01 | odkaz na príspevok
tomix:
Nie, nie sme zaregistrovaní,vsade som pocuval, ze zmos nic nerobi tak mi to prislo zbytocne platit za nic.
Co sa tyka tej plochy nemame vlastnu len prenajatu polnohospodarsku podu a dost pochybujem ze by ju niekto schvalil.
Cize ak som toto spravne pochopil ani nie je cesta pridat sa k vam kror zavesit modelarstvo na klinec kupit si auticko, s ktorym budem behat doma na dvore popripade vo vani si pustat lodicku.


Len maličkosť, na ploche letiska pestuješ krmoviny - tráva a pod. tak aké na čierno. A že ich nepredáš aký problém, ak tak len tvoj... . My budujeme svoje, je v priestore CTR medzinárodného letiska tak ako Joba a máme presne stanovené pravidlá ako lietať v celom katastri bez toho aby sme niečo hlásili veži. A ak chceme do budúcna väčšiu akciu s inými výškami, dá sa dohodnúť cez NOTAM a vežu. V Zámkoch máte dobrý aeroklub a určite Vám s tým pomôžu /hovorím o historických skúsenostiach s týmto aeroklubom/. Väčšina pilotov vidí v modelároch budúcich kolegov tak sa k nám aj správajú. Ak ale máme neprimerané nároky a požiadavky tak nás vykážu kade ľahšie.
A podľa mňa majú pravdu, ísť s koptérou proti dopravnému lietadlu alebo lietať nad Bratislavou, hradom, parlamentom v noci na FPV s 3m akrobatom / lebo chcem lietať.../ nemá zo zdravým rozumom nič spoločné a dovolím si povedať, že ani s modelármi.
A či je zbytočné, hmm neviem. S manželkou vedieme modelársky krúžok, učíme deti kresliť a stavať modely, a tiež nás niektorí odrádzali. Sponzori prišli sami keď zistili, že naozaj sa venujeme deťom. A pozemok "1. ranvej" sme kúpili po 5 rokoch snaženia. Celé toto snaženie môže spoločná organizácia zjednodušiť a uľahčiť. Modelárov je nás dosť a výsledky na medzinárodnom poli sú pekné, len ich treba prezentovať. A to vie najlepšie organizácia. Nie každému sa toto vyjadrenie bude páčiť , ale tak to vidím ja.
Ak nenaučíme deti to čo vieme my, tak na čo sme tu?
Bydlisko: Tomášov ( 55 rokov )
VladoVrancik
modelár

Príspevkov: 1766

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 9. 2017 o 22:19 | odkaz na príspevok
otos
V Yámkoch máte dobrý aeroklub a určite Vám s tým pomôžu /hovorím o historických skúsenostiach s týmto aeroklubom/. Väčšina pilotov vidí v modelároch budúcich kolegov tak sa k nám aj správajú. Ak ale máme neprimerané nároky a požiadavky tak nás vykážu kade ľahšie.

Tam bolo prve miesto kde sme to skusali nehladiac o dost prehnanom poplatku na kazdeho clena museli sme si pokosit plochu lebo im nevadila 30cm trava.To ze nam zakazali lietat nad letiskovou plochou nech berie cert ale to aby som lietal do slnka bolo na nas vela.Zopar krat sa stalo ze nas zamkli na letisku,kluce nam samozrejme nedali aj ked sme maly povoleny vstup z autami.Ale dost ma nastvalo ked nam rogalisti a paraglajdisti neustale zavadzali na nasom pokosenom kusku letiska lebo vedenie nas vsetkych daly na jeden kusok.Musely sme si kupit radio na odpocuvanie pilotov a vzdy ked bol start lietadla ci pristatie sme museli pristat.Myslim ze po 3 ci 4 mesiacoch sme to vzdaly a dobrovolne odysli.Tu mame klud nikoho neohrozujeme sme asi 3km od dediny neake sportove lietadlo tadial preleti zaz za cas. Skusali sme v Suranoch zial premavka este vecsia ako v NZ aj ked boly ovela ustreetovejsi len maly podmianku vstup k nim do klubu a najvecsi problem ze prenajali cast pozemku golfistom ty stale nadavali lebo sa baly ze im lietadlo padne na hlavu.
Bydlisko: Nove Zamky ( 50 rokov )
ddano007
modelár

Príspevkov: 42

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 21. 9. 2017 o 14:01 | odkaz na príspevok
tomix:
Nie nie sme zaregistrovany,vsade som pocuval ze zmos nic nerobi tak mi to prislo zbytocne platit za nic.
Co sa tyka tej plochy nemame vlastnu len prenajatu polnohospodarsku podu a dost pochibujem ze by ju niekto schvalil.

Ehmmmm... Ak nie si zaregistrovaný, ťažko ti niekto nejakú plochu schváli. jofrey007 napísal, že sa dáva dohromady zoznam plôch, na ktorých by sa lietalo. Ak si ho pozrieš, nie sú tam len letiská. Pochybovaním sa veci nevyriešia. Neviem, aký bude registračný poplatok a ostatné poplatky v LERMASe ( predpokladám, že v tejto chvíli to presne nevie ani zakladajúci výbor - ale aspoň približný nástrel by mohol zverejniť ) ale osobne by som dal LERMASu šancu a zaregistroval sa - a môžeš skúsiť pohnúť veci dopredu. Nariekaním na fórach sa veci nevyriešia
Len sa skúšam - ako zatiaľ neregistrovaný modelár - na to pozrieť z pohľadu LERMASu: ťažko môžu niečo konkrétne sľubovať, keď sa ešte len rozbiehajú. Dosiaľ sa - z môjho pohľadu - toho moc nedialo. Ak sa do toho angažujú ľudia, ktorí prakticky lietajú a poznajú veci okolo toho, tak je to z môjho uhla pohľadu určite pozitívne...
Bydlisko: Zavar (Trnava) ( 57 rokov )
aviatik
modelár

Príspevkov: 93

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 9. 2017 o 12:29 | odkaz na príspevok
Dlho som odolával a odmietal pokušeniu zapojiť sa do tejto tématiky. Na túto skratku ma priviedol pred nedávnom príspevok na stránke Vojta Stupáka. Pred mnohými rokmi som bol organizovaný, aj náčelníka klubu som robil, pričinil som sa o vybudovanie modelárskeho areálu Plevník aj. A to ešte za čias Zväzarmu. Po 89-tom som bol dlho individuálny člen, každý rok som osobne zaplatil pánovi Joríkovi členské, aj keď som žiadne výhody z toho ani nepotreboval, ani nevyužíval. Jednoduch som chcel niekam patriť a bol som na to hrdý, že som členom tejto organizácie. Neskôr som aj s týmto skončil, venoval som sa inému. Až pred rokom som bol opäť prijatý za člena LMK Považská Bystrica a tým asi aj do ZMOSU ?
Určite som sa potešil takejto iniciatíve a budem šťastný ak sa podarí sfunkčniť organizované modelárstvo na Slovensku. Myslím, že spojenie so Slovenským národným aeroklubom je jediné správne riešenie modelárov, ktorí využívajú ten istý vzdušný priestor. Už nehovorím o tvoriacej sa legislatíve. Z času na čas pozriem na stránku ZMOSU, ale nič sa tam nedeje. Len postup aký zvolili iniciátori LERMASu (nemám predstavu kto to organizuje) mi príde na dnešnú dobu a komunikačné možnosti veľmi divný. Prvé informácie boli na českom modelárskom serveri, čo mne príde dosť nešťastné, neskôr konečne aj na RC PORTÁLI. Stránka lermas.sk by mal byť ten správny priestor na poskytovanie informácií, vedenie diskusie, informovanie verejnosti. Žiaľ okrem základných informácií, ktoré sú uverejňované všelikde na webe som márne pátral kto je za Prípravným výborom. Je to tajné, alebo sa za to hanbia, alebo niečo skrývajú? Žiadne dátumy, miesto, adresa nič.. Neviem. A je to škoda, pretože v nás možno neznalých, ktorí majú záujem aj chcú pomôcť zasievajú nedôveru. Veď nie je žiadny problém dnes napísať krásnu prehľadnú stránku, zaviesť blog, informovať a hlavne KOMUNIKOVAŤ. Tak som na RC Portáli vypátral že prvým zverejniteľom je jofrey007, neskôr som zistil, že colonel so Zvolena je ten asi najdôležitejší - Ľ. Krupár. Priznám sa ale, že stále mám v tom celom zmätok - ZMOS, Rada leteckých modelárov, teraz LeRmAS. Napriek všetkému verím, že sa veci vyjasnia, novobudovaná organizácia sa sfunkční k čomu sa aj ja osobne hlásim a držím palce.
Ľuboš Dubec - aviatika.sk
Bydlisko: Považská Bystrica
jofrey007
modelár

Príspevkov: 111

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 9. 2017 o 14:29 | odkaz na príspevok
Prajem dobry den

som teda jofrey007, obcianskym menom Attila Csontos, a som clenom rady leteckych modelarov ZMoS pre kategoriu uputanych modelov. Sucasne som clenom pripravneho vyboru zdruzenia LeRMAS.
Kedze mam k dispozicii zoznam leteckych modelarov ZMoS, zial Vase meno tam nefiguruje. Mozete byt sice clenom klubu Povazska Bystrica, ale podla mne dostupnych informacii clenom ZMoS nie ste. To na vysvetlenie vasej poslednej vety z prveho odstavca.
Tymto padom sa zrejme ku vam nedostali informacie, ktore Vam mal odozdat Vas predseda klubu. Tieto informacie totiz boli prezentovane na poslednej konferencii leteckych modelarov.
Prispevok na rcmaniu, sem na rcportal, ale aj na facebook som zavesil ja.
Co sa tyka prihlasok, vsetky potrebne informacie boli emailom zaslane predsedom klubov a individualnym clenom ZMoS v leteckom a raketovom odbore.
Oni mali zozbierat informacie o svojich clenoch a zaslat podklady pripravnemu vyboru. Zial, komunikacia viazne, predsedovia klubov reaguju slabo.
Preto zverejnujem email, kde kazdy vazny zaujemca o clenstvo dostane uvodny list pripravneho vyboru a prihlasovaci formular. Tieto dokumenty je mozne si vyziadat na emaile prihlasky@lermas.sk
Myslim ze nepochybim ak uvediem mena clenov pripravneho vyboru :
Lubomir Krupar, Andrej Molcanyi, Michal Hricinda, Attila Csontos, Stefaj Buraj, Michal Zitnan, Zoran Pelagic, Vasil Pavljuk, Juraj Baciak.
Co sa tyka webovej stranky - uz sa na nej pracuje - nechceme zverejnit stranku vo vystavbe. Borime sa vsak s casovymi problemami, pretoze do konca septembra musime pripravit podklady na ministerstvo skolstva so ziadostou o prispevok. Zial nemozeme sa tejto "byrokracii" vyhnut a ziskanie prispevku ma vyssiu prioritu ako zhotovenie stranky. Ak sa vsak najde niekto sikovny, kto by mal cas sa povenovat zhotoveniu stranky, velmi rad odovzdam materialy a kludne ju moze sprevadzkovat.
Preco LeRMAS vznikol sa docitate v tomto dokumente http://www.aeromodelling.sk/stanovy/uvodn ý list-konferencia.pdfeste k stranke p. Stupaka - ten prispevok co zmazal som pisal ja. Radsej mu odpoved napisem sem, pretoze tu snad nema dosah na mazanie prispevkov na tomto fore. Jeho styl mazania prispevkov mi je davno znamy, presne viem kde tieto "maniere" nabral. Nejdem to rozpitvavat, sikovny navstevnik internetu si to zisti sam.
Ja som mu napisal, aby viac komunikoval s predsedom klubu, ktory ma informacie z Zdruzeni. Nie je predsa s silach jedneho cloveka odpovedat denne na desiatky emailov. V kazdej organizacii existuje urcita hierarchia.
A jeho poziadavka citujem "Toto cestou prosím predsedu RLeM (ktorého si vážim!, aby porušil bobríka mlčanlivosti a konečne na oficiálnych stránkach modelárskeho zväzu vysvetlil a publikoval doteraz vykonané kroky a dôvody ku založeniu novej organizácie." - je scestna. Pretoze tu vznika nova ogranizacia. Tak sa predsa nemoze pytat predsedu ineho zdruzenia aby podaval vysvetlenia k inemu zdruzeniu. To akoby ste sa KDH-ka pytali, co noveho maju v klube SNS...
Bydlisko: Košice ( 53 rokov )
aviatik
modelár

Príspevkov: 93

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 9. 2017 o 15:58 | odkaz na príspevok
No vidíte, že to ide pán Csontos. Neviem či ste ale pochopili správne obsah môjho písania. Ja na nikoho neútočím, nehľadám nepriateľa. Nemám vôbec nič proti Vojtovi Stupákovi, ani proti nikomu inému. Nehľadajte prosím nepriateľa tam kde nie je, a už vôbec do toho neťahajte politiku. A hlavne sa zbavte starých zvykov a spôsobov, veď tu nejde o žiadne výhody, nikto z toho nezbohatne, ale o nášho spoločného koníčka. Nefungovalo to v ZMOSE, ak zvolíte rovnaký postup a myslenie v akejkoľvek inej organizácii výsledok bude rovnaký.
Viete koľko je modelárov a priaznivcov dnes neorganizovaných? A ako sa majú dostať k informáciam? Však to je aj môj prípad. Som presvedčený, že na webe si tie informácie nájde každý, len tam musia byť. Ale list alebo email dostane (možno) len niekto. Sám to potvrdzujete.
Držím palce teraz už verejne známemu prípravnému výboru a teším sa na všetko nové a pozitívne.

Možno Vás aj ďalších bude zaujímať ako fungujú pravidlá pre využitie vzdušného priestoru v Nemecku aktuálne - pozrite môj blog:

http://www.aviatika.sk
Bydlisko: Považská Bystrica
lv
modelár

Príspevkov: 2788

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 9. 2017 o 18:06 | odkaz na príspevok
Neorganizovanych modelarov, ak neratam tych co lietaju roboticke hracky, je na slovensku mozno 500. Teda ak sa bavime aj o cistych lietacoch, lebo modelarov je este podstatne menej.
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 55 rokov )
ddano007
modelár

Príspevkov: 42

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 9. 2017 o 20:09 | odkaz na príspevok
@jofrey007:
1, ak to má byť stránka jednoduchá na obsluhu, spravte to na WordPress. Už hocijaká základná téma by vyzerala lepšie, ako tá súčasná stránka.
2, aj keď rozumiem tomu, že peniaze sú najdôležitejšie, nejaký info riadok na lermas.sk by sa občas hodil... Inak budete za chvíľu pripomínať ZMoS, ktorí tiež nič nepíše
@lv: teraz neviem: to je dosť, či málo? Z môjho pohľadu: buď bude LERMAS ľudí spájať, bez ohľadu na to, či sú "len lietači", alebo "veľký modelári", alebo za chvíľu zakape aj s celým leteckým modelárstvom na Slovensku...
Bydlisko: Zavar (Trnava) ( 57 rokov )
1 2 3 4 5 6 7 8 24 25 26 27 28 29 30 31
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 103 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 5 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 3 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 5 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: JurajD, juraj.jurej,