Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4 5 6 7 8 33 34 35 36 37 38 39 40
autor správa
lv
modelár

Príspevkov: 2802

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 3. 2011 o 07:21 | odkaz na príspevok
coro:

Ano RCGroups.. Myslíš že sú tí ľudia na hlavu, keď píšu že pár modelov zrušili a potom si kúpili Futabu a odvtedy nič?

Alfa: ja si myslím že to je o príjmačoch, väčšina popísaných problémov bola s AR500 a AR6200, možno aj inými z tých najlacnejších príjmačov, možno nejaké vadné série..? ale ak bude nutné použiť píjmače čo stoja toľko čo ten vysielač, bude to stáť za zmienku lebo to mení pomer cena/výkon.. Prečo Spektrum prišlo s DSMX? Zrovna DX7se sa vraj nedá upgradnúť, DX7 bez SE sa dá - výmenou komplet vf časti v servise.. Čo ak sa začne objavovať viacej takýchto popisov? http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1410906

Nechcel som ale šíriť bludy, kopa ľudí s tým lieta a sú asi v pohode. A za 145Eur je ten vysielač ako zadarmo.. Ale spomenúť sa to podľa mňa patrilo.

Na RCG sú presne takí istí modelári ako aj tu. Veľa kecalov.
Štatisticky keby tých porúch u Spektra boli stovky za rok, je to percentuálne menej ako keď je jedna porucha ročne u tvojho MPX.
A pokial sú chyby hlavne u prijímačov 5 a 6k. tak je to v segmente kde zákazníci tlačia na cenu... Kvalita zodpovedá cene.... Tým nechcem písať, že by aj lacné prijímače nemali byť 100% funkčné ale v tomto segmente mala poruchy aj Futaba
Zaujímavé je, že u Turnigy 9X sa nekvalita ospravedlňuje, u Spektra či Futaby naopak - poukazuje....
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
skylark
modelár

Príspevkov: 1454

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 3. 2011 o 09:03 | odkaz na príspevok
lv:
Zaujímavé je, že u Turnigy 9X sa nekvalita ospravedlňuje, u Spektra či Futaby naopak - poukazuje....

Hmmm, veď je to logické, nie? Keď zaplatím pár stoviek za rádio, tak čakám, že bude kvalitné a bez porúch.... preto stoja koľko stoja, nie? A neviem čo sa ospravedlňuje u 9x, ja veľa čítam fóra (aj zahraničné) a nikde som nevidel hromadné sťažnosti ako im kvôli 9x padajú lietadlá alebo tak. Dokonca som na rcgroups čítal ako si s ňou veselo lietajú dvojmetrovky.

lv:
Dobrá nebude nikdy, lebo je to šit ktorý kvalitou zodpovedá cene.

Bez urážky, ty si ju mal/testoval alebo tvoja odbroná analýza je čisto teoretická?

Mrkni na toto http://www.jamara-modelltechnik.de/Fernsteuerung-Air-Jump (pre tých čo nepoznajú 9x, tak to je ona, len pod názvom Jamara Jump 3 predávaná v Nemecku a označovaná za špičku vo svojej triede, ešte aj firmware je tam originál Turnigy)

No a ešte video, nech je to komplet http://www.movies.jamara-modelltechnik.de/orange_index.php?movie=92
Bydlisko: Prešov ( 54 rokov )
DeltaForce
modelár

Príspevkov: 199

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 3. 2011 o 09:27 | odkaz na príspevok
coro:
lv:
...
Čo sa týka padania modelu... Koľko že si ich videl padať čo boli riadené s DX7 ??? Alebo zase RCG?

Ano RCGroups.. Myslíš že sú tí ľudia na hlavu, keď píšu že pár modelov zrušili a potom si kúpili Futabu a odvtedy nič?

Alfa: ja si myslím že to je o príjmačoch, väčšina popísaných problémov bola s AR500 a AR6200,

Nechcel som ale šíriť bludy, kopa ľudí s tým lieta a sú asi v pohode. A za 145Eur je ten vysielač ako zadarmo.. Ale spomenúť sa to podľa mňa patrilo.


coro

Ja lietam Spektrum 3 roky.
Nikdy som nemal problém s dosahom a so zrušením signálu. Poznám tiež pár ľudí, ktorí lietajú Spektrum
a nemali žiaden problém..
Tieto debaty o spoľahlivosti rc súpravy, podľa mňa, stratili význam nástupom 2,4GHz . Majú asi taký význam, ako ktorá značka auta je
najsám fasa, alebo ktoré gumy obuť , aby si bol väčší čávo.
lv
modelár

Príspevkov: 2802

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 3. 2011 o 09:54 | odkaz na príspevok
skylark:
Mrkni na toto http://www.jamara-modelltechnik.de/Fernsteuerung-Air-Jump (pre tých čo nepoznajú 9x, tak to je ona, len pod názvom Jamara Jump 3 predávaná v Nemecku a označovaná za špičku vo svojej triede, ešte aj firmware je tam originál Turnigy)

No a ešte video, nech je to komplet http://www.movies.jamara-modelltechnik.de/orange_index.php?movie=92

Čo tým chcel básnik povedať?
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
skylark
modelár

Príspevkov: 1454

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 3. 2011 o 10:20 | odkaz na príspevok
si vtipálek.... to nech si už každý z toho vezme čo chce. Tak mal si ju alebo nemal? Lebo tvoj jediný argument, čo som doteraz počul je "je to shit", no a z technického hľadiska to nie je bohviečo, hlavne keď si ju videl iba na obrázku (to netvrdím, len tipujem).
Bydlisko: Prešov ( 54 rokov )
boboland
modelár

Príspevkov: 129

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 3. 2011 o 10:48 | odkaz na príspevok
lv:
skylark:

Mrkni na toto http://www.jamara-modelltechnik.de/Fernsteuerung-Air-Jump (pre tých čo nepoznajú 9x, tak to je ona, len pod názvom Jamara Jump 3 predávaná v Nemecku a označovaná za špičku vo svojej triede, ešte aj firmware je tam originál Turnigy)

No a ešte video, nech je to komplet http://www.movies.jamara-modelltechnik.de/orange_index.php?movie=92

Čo tým chcel básnik povedať?

ze nemci zasa nieco okopcili - len tam dali nemecky language, pridali cislo 2 pred cenu a vyhlasili to za TOP produkt tisicrocia
Bydlisko: Poprad
boboland
modelár

Príspevkov: 129

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 3. 2011 o 12:06 | odkaz na príspevok
K nabijackam:

mam turnigy 6 a uvazujem o dalsej nabijacke hlavne do AUTA (doma mi staci T6).
chcel by som nieco vykonnejsie - aby som vedel nabit viac packov naraz a hlavne najrychlejsie ako sa daju nabijat.
(niektore mam aj 5C - vzhladm ku kapacite = az 15A
pouzivam max 4 clankove bat. vsetko Li-pol - lietam len lietadielka a vetrone - vsetko izolacny material do 3kg, tak vacsie bat. zatial nepotrebujem.
pochopitelne napajanie priamo z autobaterie.
Odporucite mi nieco konkretne?
Bydlisko: Poprad
lv
modelár

Príspevkov: 2802

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 3. 2011 o 12:09 | odkaz na príspevok
skylark:
si vtipálek.... to nech si už každý z toho vezme čo chce. Tak mal si ju alebo nemal? Lebo tvoj jediný argument, čo som doteraz počul je "je to shit", no a z technického hľadiska to nie je bohviečo, hlavne keď si ju videl iba na obrázku (to netvrdím, len tipujem).

Z technického hľadiska to má na hovno iba:
-Krabicu
-Prevedenie letovania kabeláže
-Kvalita prepínačov
-Kvalita krížových ovládačov
-Kvalita softu

Ostatné by jakš-takš šlo
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
igor21
modelár

Príspevkov: 461

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 3. 2011 o 12:10 | odkaz na príspevok
Ked si to zratas, tak nabijacka ta nevytrhne. Pokial nemas nakladiak a tam aspon 180Ah bateriu tak toho vela len z baterie nenabijes(ci uz naraz , alebo postupne).
Bydlisko: Trnava
lv
modelár

Príspevkov: 2802

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 3. 2011 o 12:11 | odkaz na príspevok
boboland:

ze nemci zasa nieco okopcili - len tam dali nemecky language, pridali cislo 2 pred cenu a vyhlasili to za TOP produkt tisicrocia

To fákt? Myslíš že nemci niečo okopčili?
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
igor21
modelár

Príspevkov: 461

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 3. 2011 o 12:12 | odkaz na príspevok
Tiez som si myslel ze porekadlo "ako svajciarske hodinky" plati, pokial som nezacal pre svajciarov robit.
Bydlisko: Trnava
lv
modelár

Príspevkov: 2802

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 3. 2011 o 12:18 | odkaz na príspevok
boboland:
K nabijackam:

mam turnigy 6 a uvazujem o dalsej nabijacke hlavne do AUTA (doma mi staci T6).
chcel by som nieco vykonnejsie - aby som vedel nabit viac packov naraz a hlavne najrychlejsie ako sa daju nabijat.
(niektore mam aj 5C - vzhladm ku kapacite = az 15A
pouzivam max 4 clankove bat. vsetko Li-pol - lietam len lietadielka a vetrone - vsetko izolacny material do 3kg, tak vacsie bat. zatial nepotrebujem.
pochopitelne napajanie priamo z autobaterie.
Odporucite mi nieco konkretne?

Na 4S a 15A potrebuješ nabíjač s výkonom 250W. Pri 12V bude príkon cca 26A z jednej nabíjačky čo je na hranici možností bežného osobného auta pri naštartovanom motore.
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
boboland
modelár

Príspevkov: 129

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 3. 2011 o 12:19 | odkaz na príspevok
lv:
boboland:

ze nemci zasa nieco okopcili - len tam dali nemecky language, pridali cislo 2 pred cenu a vyhlasili to za TOP produkt tisicrocia

To fákt? Myslíš že nemci niečo okopčili?

si robim prču -
jasne ze je to to iste ako turnigy, len s objednanym DE language.
Bydlisko: Poprad
DeltaForce
modelár

Príspevkov: 199

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 3. 2011 o 12:21 | odkaz na príspevok
boboland:
K nabijackam:

mam turnigy 6 a uvazujem o dalsej nabijacke hlavne do AUTA (doma mi staci T6).
chcel by som nieco vykonnejsie - aby som vedel nabit viac packov naraz a hlavne najrychlejsie ako sa daju nabijat.
(niektore mam aj 5C - vzhladm ku kapacite = az 15A
pouzivam max 4 clankove bat. vsetko Li-pol - lietam len lietadielka a vetrone - vsetko izolacny material do 3kg, tak vacsie bat. zatial nepotrebujem.
pochopitelne napajanie priamo z autobaterie.
Odporucite mi nieco konkretne?


A to sa dá ? 4 článok lipo má 14,8 V autobatéria 12 V , nech mi je odpustené, ak sa pýtam blbosť, nie som elektrikár...
Viem že z 12 V jednosmerných sa dá spraviť aj 220V striedavých, ale na nabíjanie potrebuješ vysoký prúd s vyšším napätím, ako to dostaneš ??
A z 12V cca 50A baterky bez toho, aby si ju nezničil ? 2000 mAh bat potrebuješ nabíjať 10 A, aby si využil 5C, urobíš to 5x a neodídeš

aha - lv bol rýchlejší , chápem, teda možno...
boboland
modelár

Príspevkov: 129

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 3. 2011 o 12:22 | odkaz na príspevok
lv:
boboland:
K nabijackam:

mam turnigy 6 a uvazujem o dalsej nabijacke hlavne do AUTA (doma mi staci T6).
chcel by som nieco vykonnejsie - aby som vedel nabit viac packov naraz a hlavne najrychlejsie ako sa daju nabijat.
(niektore mam aj 5C - vzhladm ku kapacite = az 15A
pouzivam max 4 clankove bat. vsetko Li-pol - lietam len lietadielka a vetrone - vsetko izolacny material do 3kg, tak vacsie bat. zatial nepotrebujem.
pochopitelne napajanie priamo z autobaterie.
Odporucite mi nieco konkretne?

Na 4S a 15A potrebuješ nabíjač s výkonom 250W. Pri 12V bude príkon cca 26A z jednej nabíjačky čo je na hranici možností bežného osobného auta pri naštartovanom motore.


mam trochu vacsie auto, tak odber do 100A nie je problem - bezne pouzivam menic na 230V a pripajam zbijacku 2200W = cca 180A primarne na 12V. nemeral som to , ale 2200/12
Bydlisko: Poprad
1 2 3 4 5 6 7 8 33 34 35 36 37 38 39 40
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 270 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 4 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 9 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: JK,