Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4 5 6 7 8 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
autor správa
rogi
modelár

Príspevkov: 475

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 1. 2018 o 19:38 | odkaz na príspevok
jedine čo je na lipolke nebezpečne sú výpary z elektrolytu, ktorí je tak prchavý, že par minút a nieje čo by horelo, rozobral som jeden článok, bol som prekvapení ako to rýchlo vyschlo Nemusíte použivať len soľ, ale i prášok na pranie ako to robili "kolotočari" keď neboli ešte meniče k motorom aby pomaly roztočili striedavý motor tiež to je vodivé.
Bydlisko: Ružindol ( 60 rokov )
bj001
modelár

Príspevkov: 16

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 1. 2018 o 23:11 | odkaz na príspevok
No chlapi ja som mal len otázku či používať alebo
ne. Človek my to vysvetlil a som spokojný.ale že sa sputa takáto žabomyšia vojna som netusil.som myslel že toto fórum je o pomoci a nie o pretekármi sa kto z koho!odpoveď som dostal a pomohla ale tie vedľajšie účinky sorry však nie sme deti.este raz vďaka pera2008
Bydlisko: ruzinov - ba ( 46 rokov )
pera2008
modelár

Príspevkov: 2549

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 1. 2018 o 23:26 | odkaz na príspevok
nemas zaco. Forum je o diskutovani a pravda je relativny pojem. kazdy ma tu svoju, preto je tu forum, aby sa tu zislo viac nazorov a ludi s roznymi skusenostami. Podstatne je, ze mas funkcny baterku a ak sa jej nieco stane, tak na zaklade tej diskusie, co tu bola, tak si sprav svoj nazor.
Bydlisko: Kosice ( 42 rokov )
marianr
modelár

Príspevkov: 1460

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 10. 1. 2018 o 16:01 | odkaz na príspevok
Peter:
marianr:
čítal som len posledný odkaz a tam nič o slanej vode nie je. 8-)

Ako ekologicky likviduješ tú vodu?


ako ekologicky likvidovať slanú vodu? presne tak ako zvyšnú polievku... akurát že tá je ešte aj mastná....


Takže si ochotný zjesť LiPolku?
Bydlisko: Ba ( 66 rokov )
macil
modelár

Príspevkov: 1092

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 10. 1. 2018 o 16:22 | odkaz na príspevok
Hmm..., pozoruhodná dedukcia.
Bydlisko: KE - Furča
Peter
team RCPortál

Príspevkov: 2167

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 10. 1. 2018 o 20:56 | odkaz na príspevok
marian, nepýtal si sa na vodu, v ktorej likvidujem Lipolky??
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
Mikino
modelár

Príspevkov: 1

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 1. 2019 o 16:17 | odkaz na príspevok
Ahojte.
Chcem sa opýtať na skúsenosti s nabijackou isdt q6 pro, ak ju niekto ma. Mam ju totiž novú. Ide mi hlavne o presnosť s akou meria napätie na článkoch. Lebo keď som si baterku premeral multimetrom a následne v nabíjačke tak mi vyšli rozdielne hodnoty. Celkovo mi v priemere vychádzali v nabíjačke hodnoty vyssie zhruba o 0.04 V na článok.
Peter
team RCPortál

Príspevkov: 2167

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 1. 2019 o 23:41 | odkaz na príspevok
otázkou je presnosť oboch.... mal by si ju mať udanú na nabíjačke aj na meráku.... lebo to, že displej dačo napíše ešte neznamená, že to tak presne meria....
aaa..... keby aj ano..... je to rozdiel na bezpečnú stranu..... nepośkodíś baterku..... a v kapacite tam je skoro žiadny rozdiel....
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
JohnyPP
modelár

Príspevkov: 107

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 2. 2019 o 01:41 | odkaz na príspevok
Chcel by som vas upozornit na superlacne cinske kopie 50w nabijaciek skyrc pod nazvom IMAX B6 LiPo a LiPro balance charger. Su sice pomerne presne co sa tyka balancovania ale vykonovo to znasaju tak na 80 percent. V pripade ze je nabijacka pretazena, odpalia sa poddimenzovane vykonove tranzistory a dosledkov moze byt viac. Nabijacka nema ziadnu poistku na vstupe ani vystupe ! Pri litiovych aku sa nic nestane, ale pri vsetkych ostatnych rezimoch ide nabijanie/vybijanie na maximalne hodnoty, a pri uplnom prieraze je vstup v skrate tak bacha na to cim ju napajate.
Je to super lacna nabijacka ale pocitajte s tym ze je pouzitelna tak do 35-40w.

Odpalil som dve taketo pri nabijani 3S 2200mAh prudom 1,5C behom dvoch hodin (3,4A nastavene, 3,3A skutocne) = cca 42W

Tak zvazte, ci nieje lepsie prihodit par eur za 80w verziu. Napriek tomu ze sa v tak nizkej cene jedna tiez o kopie, pomer cena vykon je o nieco lepsi, a vyuzitie pre male modely dostatocne. Za mna asi top nabijacka do 100W a do 25€.
Testovane na 3S 2200mAh prudom 2,5C (5,5A) prakticky 6 hodin nonstop , v prepocte cca 69w

Odporucam vsetkym pouzivat na vstupe aj vystupe autopoistkove puzdra a dat tam adekvatne poistky, ak ich vase nabijacky nemaju.
Chystam sa potestovat aj dalsie superlacne haraburdy s vykonom do 300w, az sa k tomu dostanem, urcite budem reportovat.
Vela zdaru !
Bydlisko: Poprad
newPOPE
modelár

Príspevkov: 383

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 2. 2019 o 07:37 | odkaz na príspevok
Nice report, nevies sem dat aj obrazok (obrazky)? Predsalen ked to niekto uvidi a potom uvidi na webe tak mozno rychlejsie tukne, ze aha toto som uz niekde videl.
Bydlisko: SC
JohnyPP
modelár

Príspevkov: 107

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 2. 2019 o 15:10 | odkaz na príspevok
tranzistor chladeny kondenzatorom... prvy znak ze sa jedna o kopiu
prehrieva sa aj druhy vykonovy mosfet, a od mosfetov aj diody...
tuto su uz tranzistory vymenene za silnejsie, s polovicnym prechodovym odporom. Tiez schotky diody su vykonnejsie a chladene dlhymi nozickami tak ako maju byt. Nie odcvaknute tesne pri plosaku... Zial aj budenie, teda ovladanie tychto tranzistorov je riesene velmi zle a napriek dvojnasobnemu dimenzovaniu sa cela tato vykonova cast pri maximalnom zatazeni dosahuje po 15 minutach cca 100-120°C pri teplote okolia 19 stupnov. Je to ale na hrane funkcnosti obmedzenia vykonu. Test po dobu 2x40 minut pri vystupnom prude v priemere 4A pri 3s lipo dopadol uz bez dymovych a inych efektov.
Bydlisko: Poprad
juroa
modelár

Príspevkov: 92

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 2. 2019 o 15:35 | odkaz na príspevok
Tá nízka cena sa proste musí niekde prejaviť, to je tak vo všetkom.
Na uváženie, či nieje lepšie kúpiť používanú staršiu nabíjačku z druhej ruky od overeného výrobcu (Graupner, Robbe, Schulze, Elprog) ako tieto čínske prkotiny, kde si človek koleduje o prúser.
Bydlisko: Modra ( 36 rokov )
JohnyPP
modelár

Príspevkov: 107

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 2. 2019 o 18:23 | odkaz na príspevok
Bohuzial v dnesnej dobe si koledujeme o pruser aj kupou od neznameho, hoc je to aj bang and olufsen v rc svete, casto ani predavajuci netusi co predava...
Vid priklad gyro futaba...

A este vacsie "bohuzial" je, ze cinan aspon ponukne nejaku satisfakciu...
Bydlisko: Poprad
JohnyPP
modelár

Príspevkov: 107

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 7. 6. 2019 o 21:20 | odkaz na príspevok
Nemam nachystanu ziadnu fotoreportaz ale zatial sa z ciny javia celkom fajn vsetky turnigy ktore som mal v rukach.
Kto mate vykonnejsie nabijacky s ventilatorom nad balancerom, odporucam ich zapnut natrvalo v menu alebo priviest na ventilator cez diodu a odpor nejake pohonne napatie ak hluk plnych otacok pri nabijani vadi.
V ziadnom pripade nevypinat trvalo napriek takejto moznosti v menu!
Prikladom je napr iCharger 206 a vsetky podobne modely.

Este pripomeniem ze neodporucam nabijacky pretazovat nad 80 percent, a velmi vhodne je zaradit na nabijaci vystup autopoistkove puzdro a pouzivat prislusnu autopoistku. Dokaze to vela zachranit...

Dalej sa mi dostavaju do ruk rozne "topky" ako icharger 4010 duo ... Ale v tomto pripade chcem len upozornit na problem s pamatovymi kartami... Potrebuju obcas preformatovat a niektore casom jednoducho odchadzaju.
Vadna mikroSD karta v pripade 4010 duo sposobovala "mrznutie" procesora a tym padom aj ovladanie mosfetov. Takato zaludnost bohuzial dokaze pri vytuhnuti programu prehriat alebo aj odfajcit cast elektroniky... 4010 napriklad ma nastastie dostatok vseliakych ochran a rozne prierazy a elektronicke zavady su odstranitelne (nie na kolene, treba to dat niekomu kto rozumie a robi SMD)
Pozor pri tychto duo nabijackach na dorabky vybijacich odporov. Skratovy prud pri maximalnom napati nesmie byt vacsi ako pracovny prud mosfetov. S rezervou sa treba radsej uskromnit na polovici maximalneho tabulkoveho prudu. V pripade 4010 alebo 406 to je teda 20A. Ak chcete po necakanom crashi svoje drahe lipo vybijat rychlejsie do storage napatia, pouzivajte regenerativne vybijanie trebars do baterky v aute. Ta to znesie kludne kazdy tyzden.
Bydlisko: Poprad
RedByron
modelár

Príspevkov: 263

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 6. 2019 o 15:03 | odkaz na príspevok
Ja používam tú imax B6 už ca 5 rokov, jediné čo jej vyčítam, je že pri 4 S nevie presne nabalancovať štvrtý článok - ja vždy rozhodený o ca 0,05V oproti ostatným- nedal sa mi už na nej spustiť ten servisný mód, raz odišlo podsvietenie - menil som celý displej - nabíjanie vždy do 1C t.j. u mňa do 3A. Tu si treba uvedomiť, že ak budete nabíjať 4S na 3A tak 12V/3A zdroj nestačí ani zďaleka - watty nepustia. Pokiaľ ide o kupovanie starších nabíjačiek tak určite záleží od veku, doby používania, značky atď - ak si viete pomeniť minimálne kondíky a možno pastu na chladičoch tak určite áno - inak by som šiel do novej.
Bydlisko: Dolný Kubín
1 2 3 4 5 6 7 8 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 189 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 7 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: